Яких помилок потрібно уникати, приймаючи душ
Фахівці закликають відмовитися від мочалок, мила та гарячої води
Щоб остаточно прокинутися вранці, немає нічого кращого за гарячий душ. Однак, як попереджають опитані The Daily Mail експерти, навіть у цій приємній справі можна припуститися помилок, які завдадуть шкоди здоров’ю.
Приймати душ щодня і стояти під ним подовгу
Дослідження, проведене фахівцями Відділення дерматології Школи медицини Каліфорнійського університету (США), показало, що дуже часто миття не приносить користі, оскільки порушує природну мікрофлору шкіри. З її поверхні змиваються корисні мікроби, що захищають від інфекцій, та ризик запальних захворювань шкіри зростає.
Крім того, як пояснив професор вірусології Школи медицини та стоматології Університету Королеви Марії (Великобританія) Джон Оксфорд (John Oxford), крім корисних бактерій зі шкіри змивається натуральне жирове мастило, це призводить до сухості, роздратування та екземи.
За словами дерматолога Анджалі Махто (Anjali Mahto), шкідливо перебувати у душі довше 20 хвилин. Вона наголосила, що зволожуючий крем необхідно наносити на шкіру відразу після душу, коли відкрито всі пори.
Якщо ви досить часто миєте руки і регулярно обмиваєте тіло нижче пояса, приймати душ потрібно не частіше двох разів на тиждень, вважає Оксфорд. «Ми приділяємо надто багато уваги зовнішній красі та приємному запаху. Але митися потрібно для запобігання шкірним інфекціям, а не для краси», — зазначив фахівець.
Активно використовувати при митті мило
Особливо це стосується антибактеріального мила чи гелів для душу. Миючі засоби порушують природний імунітет, сприяючи розвитку таких хвороб, як акне та екзема. Регулярний контакт із брудом «навчає» бактерій, що живуть на шкірі і в кишківнику спільноти відрізняти корисні мікроби від хвороботворних. За відсутності такого контакту захисна функція мікрофлори порушується. Крім того, антибактеріальне мило містить речовини, через які страждає баланс мікрофлори, що також веде до плачевних наслідків. Хвороби викликає не бруд, а постійне видалення корисних бактерій із поверхні шкіри.
На думку деяких дерматологів, зазвичай немає необхідності використовувати при миття що-небудь крім звичайної води. Єдині ділянки шкіри, що вимагають щоденного застосування миючих засобів, – це пахви та пахова область. Решта тіла можна просто сполоснути водою, навіть якщо ви в поті після тренування.
Антибактеріальні засоби для очищення шкіри обличчя
Вони сушать шкіру, що саме собою шкідливо, та її чистота зберігається трохи більше 20 хвилин. Досить кілька разів торкнутися обличчя руками, і бактерії повертаються, причому у новому, більш небезпечному складі.
“Очищення видаляє жир і бруд, і ви виглядаєте краще, але коли бактерії знову опиняються на обличчі, велика ймовірність, що місце корисних мікробів займуть патогенні”, – пояснив Х’ю Пеннінгтон (Hugh Pennington), почесний професор бактеріології Абердинського університету. Це пов’язано із сухістю шкіри обличчя, що виникає через регулярне застосування антибактеріального засобу для очищення. Суха шкіра меншою мірою підходить для корисних бактерій, ніж зволожена, і тому патогенні мікроорганізми мають більше шансів на розмноження.
Не варто користуватися для миття мочалкою
Відмерлі частинки шкіри, що накопичуються на ній, і волога, тепла атмосфера ванної кімнати – відмінне середовище для розмноження бактерій та цвілевих грибків. Тому, наголосив дерматолог Сем Бантінг (Sam Bunting), мочалки – потенційне джерело інфекції. Погіршує ситуацію порушення захисної функції шкіри при розтиранні її мочалкою.
Якщо ви все ж таки не можете обійтися без мочалки, то, як радять фахівці, її треба якнайчастіше міняти. Так, мочалку зі штучних матеріалів потрібно міняти не рідше, ніж раз на два місяці. Для підтримки чистоти її можна намочити і покласти в мікрохвильову піч у середньому режимі на 30–60 секунд. Можна також випрати мочалку в пральній або посудомийній машині. Зберігати мочалку потрібно не у ванній, а в сухому приміщенні, що провітрюється. Що стосується натуральної мочалки (луфи), то її можна знезаразити наступним чином: ретельно випрати з милом, потім на дві години покласти в літр води, в якій розчинені 4 столові ложки оцту, і висушити на підвіконні.
Як пояснив
перукар-стиліст Ендрю Бартон (Andrew Barton), за шкірою голови потрібно доглядати так само, як і за шкірою в цілому. Шампунь слід наносити лише на скальп, а потім просто споліскувати. Цього достатньо, щоб промити всю масу волосся і не завдати їм шкоди. При миття голови не варто занадто сильно масажувати шкіру скальпа, так як це посилює секрецію сальних залоз, і волосся в результаті буде жирнішим.
Споліскувати волосся потрібно ретельно
Вдвічі довше, ніж наносити шампунь, і при цьому в жодному разі не можна використовувати гарячу воду. Така вода також активує сальні залози, і волосся швидше забрудниться. Для споліскування варто скористатися теплою водою кімнатної температури.
Раніше дерматологи попереджали, що шкідливо вмивати обличчя під душем.