Як часто у вас бував пригнічений, розбитий стан, коли нічого не тішить? Найчастіше ви вважали, що це поганий настрій чи депресія? Згадайте, чи був цей емоційний стан пов’язаний із приходом осені? Восени та взимку ви стали більше хворіти та додавати у вазі?
У випадку, якщо ви хоч раз відповіли “так”, варто подумати про дефіцит вітаміну Д3 в організмі. А його нестача може призвести до серйозніших наслідків, таких як переломи кісток, навіть від легкого удару, а до старості дефіцит вітаміну Д3 сприяє виникненню хвороби Альцгеймера.
Основні функції вітаміну Д3
Щоб зрозуміти, чому з’являється дефіцит вітаміну D3, в першу чергу, варто зрозуміти, які функції він виконує.
Протягом тривалого часу лікарі вважали, що дефіцит вітаміну Д3 буває лише у дітей. Він дуже важливий для розвитку дітей до 10 років, адже з його допомогою в організмі у дитини кальцій надходить у необхідній кількості кістки та м’язи. Завдяки цьому вони гармонійно розвиваються, у м’язів утворюється необхідна для роботи сила, а кістки стають міцними. Вітамін Д3 запобігає також розвитку рахіту у дітей. У той же час необхідність мікронутрієнта для дорослих не обговорювалася. Лікарі висували теорію, що він необхідний лише до 18 років, коли йде стрімкий розвиток організму. Це твердження було засноване на тому, що дорослі і так отримують його в достатній кількості завдяки сонячним променям та ультрафіолету.
Тільки набагато пізніше було доведено, що вітамін Д3 необхідний будь-якій категорії людей, оскільки він допомагає:
- забезпечувати регенерацію клітин
- допомагає засвоюватися кальцію та фосфору в кишківнику
- забезпечує припинення запальних процесів
- підтримує імунітет та сприяє виробленню антибактеріальних та протимікробних речовин в організмі.
- сприяє зміцненню нервової системи, а саме допомагає вироблятися дофаміну та серотоніну.
- забезпечує синтез вуглеводів та мінералів в організмі
Як вітамін Д надходить до організму?
У вітаміну Д виділяється дві форми: ергокальциферол (назва вітаміну D2) та холекальциферол (так називають вітамін D3).
В обох цих формах вітаміну містяться такі провітаміни як:
- Ергостерин – для ергокальциферолу; він зустрічається у продуктах рослинного походження. Він може надходити в організм людини з їжею.
- Дегідрохолестерин – провітамін D3. Він міститься в продуктах тваринного походження. Крім продуктів, він також міститься в ультрафіолетових променях сонця і може надходити в організм людини через шкіру. Під впливом ультрафіолету провітамін Д3 перетворюється на вітамін Д3-холекальциферол.
Для того, щоб вітамін Д, що надійшов в організм з їжею або через шкіру, почав діяти, він повинен бути активований. Цей процес відбувається в печінці та нирках людини, в ході цього процесу утворюється така сполука, як холекальциферол. Саме він сприятливо впливає на стан організму людини.
Нещодавно в ході досліджень було з’ясовано, що для правильного надходження в організм вітаміну Д необхідно, щоб сонячні промені потрапляли на шкіру людини з дотриманням певного кута нахилу. У такому становищі в нашій країні сонце знаходиться з дванадцятої до четвертої години дня. Адже саме в цей час сонце вважається найнебезпечнішим для організму людини. Воно сприяє старінню шкіри, збільшує ризик розвитку онкологічних захворювань. Саме тому всі лікарі рекомендують користуватися захисними кремами. А вони, у свою чергу, блокують надходження вітаміну Д в організм у необхідних кількостях. А більшість взагалі намагається не перебувати в цей час на сонці, щоб не заробити сонячного удару та опіків.
Чому виникає дефіцит вітаміну Д?
У нашій країні зустріти людину з «авітамінозом D», тобто станом, коли вітаміну зовсім немає в організмі, неможливо. Зате таке захворювання, як гіповітаміноз Д, тобто недолік в організмі людини, зустрічається постійно, як у дітей, так і у дорослих.
За рахунок того, що вітамін Д є жиророзчинним і накопичується в клітинах, його нестачу так важко помітити на початкових стадіях, щоб з’явився ефект від нестачі вітаміну Д має пройти досить багато часу.
До основних причин нестачі вітаміну Д можна віднести:
- Життя у тій області, де мало сонячних днів
- Життя у містах із сильною освітою смогу
- Наявність великої кількості хмар у атмосфері
- Нестача вітамінів та мікроелементів у їжі
- Захоплення вегетаріанством та іншими видами харчування, які провокують нестачу білка в організмі
- Несприйняття організмом молочного білка та непереносимість лактози
- Сильне захоплення сонцезахисними кремами
- Наявність зайвої ваги
- Прийом лікарських препаратів, які блокують всмоктування мікронутрієнта
- Дієта з відсутністю необхідної кількості жирів
- Захворювання кишківника, при яких не відбувається правильного всмоктування вітаміну
- Проблеми з жовчною бульбашкою
- Проблеми із щитовидною залозою
Як визначити нестачу вітаміну Д?
Наявність дефіциту вітаміну Д в організмі можна зрозуміти наступним ознакам:
- Часті переломи кісток, навіть від легкого удару
- Наявність судом та м’язової дистрофії
- Постійні застудні та вірусні захворювання, спричинені слабким імунітетом
- Поганий настрій та дратівливість
- Проблеми із зубами
- Втрата апетиту
Але точно визначити проблему з вітаміном Д в організмі можна лише за допомогою спеціального аналізу, який показує вміст у крові метаболіту кальциферолу – 25(OH)D30
Правильні рекомендації як відновлювати вітамін Д може лише лікар.
Як поповнити дефіцит вітаміну Д?
Проблема з нестачею вітаміну Д в організмі часто зустрічається в нашій країні-це проблема, що досить часто зустрічається в нашій країні.
Допомогти вирішити проблему нестачі вітаміну Д в організмі можуть спеціалізовані добавки та вітаміни з високим вмістом мікронутрієнта
Постійне перебування на сонці або високожирові дієти можуть завдати шкоди організму.
Для того, щоб в організм надходила необхідна кількість вітаміну Д, можна приймати препарати, де діючою речовиною є холекальциферол (D3)
Поліпшити всмоктування вітаміну Д3 у кишківнику допоможе програма детоксикації організму із протипаразитарними елементами. У медичному центрі Альтернатива проводиться як стаціонарна, так і амбулаторна програма відновлення роботи шлунково-кишкового тракту.
Особлива увага приділяється виведенню глистів та грибків із кишківника, які блокують всмоктування мінералів та вітамінів у ворсинках тонкого кишківника.
Ортоградне промивання всього травного каналу “гірським кришталем” проводиться у рамках програми детокс. Пацієнти за 1,5 години випивають спеціальний сольовий розчин, який відновлює надходження вітаміну Д3 з їжі до кровоносної системи слизової оболонки кишківника. Тому, найкраще лікування – це профілактика калових завалів, запорів, глистних інвазій у кишківнику.