УЗД органів черевної порожнини в нашому медичному центрі “Альтернатива” здійснюється на портативному сканері для УЗД Mindray.
Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини дає можливість комплексно досліджувати такі внутрішні органи:
- печінка
- підшлункова залоза
- жовчний міхур та жовчні протоки
- селезінка
- нирки
- органи сечостатевої системи.
За допомогою УЗД лікар діагностує: каміння у жовчному міхурі та нирках, кісти та новоутворення органів черевної порожнини, ознаки холециститу, гепатит та цирозу печінки, травми органів черевної порожнини.
Підготовка до УЗД органів черевної порожнини
УЗД органів черевної порожнини рекомендується проводити натще. Особливо це важливо для правильної оцінки стану жовчного міхура та підшлункової залози. Це означає, що бажаний проміжок між останнім прийомом їжі та проведенням дослідження має становити 4-6 годин. Якщо дослідження призначено на першу половину дня, останній прийом їжі – увечері (легка вечеря). Якщо дослідження призначено на другу половину дня, то можливий легкий сніданок.
Щоб повітря в петлях кишківника не заважало ультразвуковому скануванню, перед УЗД органів черевної порожнини проводять підготовку.
За 3 доби до УЗД потрібно дотримуватись дієти, яка знизить газоутворення в кишківнику.
Набір дозволених продуктів перед УЗД черевної порожнини: зернові каші: гречана, овес на воді, ячна, лляна; м’ясо птиці чи яловичина; нежирна риба – приготовлена на пару, запечена чи відварена; 1 яйце на день; нежирний сир.
Харчування має бути дробовим, 4-5 разів на добу кожні 3-4 години. Прийом рідини (вода, неміцний чай) близько 1,5 л на добу.
З дієти необхідно виключити продукти, що підвищують газоутворення в кишківнику: сирі овочі та фрукти; бобові (горох, квасоля); хліб та здоба (печиво, торти, булочки, пиріжки); молоко та молочні продукти; жирні сорти риби та м’яса; солодощі (цукерки, цукор); міцна кава та соки, газовані напої; спиртне.
Для підготовки до УЗД органів черевної порожнини за 1 день до дослідження – прийняти 5 таблеток (одноразово) активованого вугілля перед сном напередодні процедури та вранці у день дослідження.
Перед УЗД черевної порожнини не рекомендується жувати гумку, смоктати льодяники. Палити також небажано, оскільки це призвлдить до скорочення жовчного міхура і, зрештою, до неправильного діагнозу.
Якщо пацієнт регулярно приймає лікарські препарати, скасовувати лікування у зв’язку з УЗД не потрібно, але слід повідомити лікаря про ліки. Не рекомендується приймати спазмолітики перед дослідженням.