Ультразвукове дослідження (УЗД) селезінки в дітей віком може проводитися з різних причин, щоб оцінити стан цього органу. Селезінка – це орган, який розташований у лівому верхньому квадранті живота і виконує кілька функцій, включаючи фільтрацію крові та участь у імунній системі.

Показання до УЗД селезінки у дітей

Ось кілька причин, з яких може бути призначено УЗД селезінки у дітей:

 • Біль у лівому верхньому квадранті живота: Якщо дитина має біль у цій галузі, УЗД може допомогти виявити причину, таку як збільшення селезінки.
 • Травми: УЗД може використовуватися для оцінки стану селезінки після травми чи удару.
 • Оцінка збільшення селезінки: збільшення селезінки може бути пов’язане з різними станами, такими як інфекції, запалення або хвороби, включаючи гематологічні порушення.
 • Моніторинг хронічних захворювань: УЗД селезінки може виконуватися для моніторингу дітей із хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет або лейкемія, які можуть вплинути на стан селезінки.
 • Оцінка ознак інфекції: Збільшення селезінки може бути однією з ознак інфекційних захворювань, таких як інфекція вірусом Епштейна-Барра або цитомегаловірусом.

УЗД селезінки зазвичай є безпечною процедурою, і вона вимагає введення радіаційних променів. Результати УЗД можуть допомогти лікарям визначити причини симптомів дитини та розробити план лікування, якщо це необхідно.

Які захворювання можна діаносцювати при УЗД селезінки у дітей?

УЗД селезінки у дітей може допомогти у діагностиці та оцінці різних захворювань та станів. Ось деякі з найпоширеніших захворювань та станів, які можна діагностувати або оцінити за допомогою УЗД селезінки:

 • Збільшення селезінки (гепатомегалія) у дітей: УЗД може визначити збільшення розмірів селезінки, що може бути наслідком різних причин, таких як інфекції, запалення, цироз печінки, лейкемія, анемія та інші стани.
 • Травми селезінки у дітей: УЗД може використовуватись для оцінки травми селезінки після ударів, аварій та інших травматичних подій.
 • Гематологічні захворювання у дітей : УЗД може допомогти в оцінці стану селезінки у дітей з гематологічними захворюваннями, такими як тромбоцитопенія, анемія та лейкемія.
 • Інфекції у дітей: УЗД може допомогти виявити збільшення селезінки, що може бути пов’язане з інфекційними захворюваннями, такими як інфекція вірусом Епштейна-Барра, цитомегаловірус, малярія та інші інфекції.
 • Діти Оцінка кіст і пухлин : УЗД може використовуватися для виявлення кіст, пухлин або інших незвичайних утворень в селезінці.
 • Портальна гіпертензія у дітей: УЗД може допомогти в оцінці стану портальної вени, яка пов’язана з гіпертензією внутрішньопечінкових судин і може впливати на селезінку.
 • Оцінка кровопостачання селезінки у дітей: УЗД може дозволити лікарям оцінити кровопостачання селезінки та виявити аномалії у кровоносних судинах.

Підготовка до УЗД селезінки у дітей

Підготовка до УЗД селезінки у дітей зазвичай досить проста, і, як правило, не потребує особливих обмежень чи голодування.

Ось деякі загальні рекомендації для підготовки до УЗД селезінки у дітей:

 • Інформація: Поясніть дитині, що відбуватиметься на процедурі УЗД. Постарайтеся зробити це у доброзичливій та спокійній обстановці, щоб зняти занепокоєння.
 • Одяг: Зазвичай немає особливих вимог до одягу, але рекомендується одягти легкий та зручний одяг, який можна легко підняти або зняти, якщо це потрібно для доступу до області живота.
 • Харчування: У більшості випадків діти не повинні бути натщесерце для УЗД селезінки. Це означає, що дитина може їсти та пити нормально перед процедурою.
 • Більш конкретні інструкції: Однак, у деяких випадках лікар або спеціаліст з УЗД може дати більш конкретні інструкції щодо харчування та рідин напередодні процедури. У такому випадку дотримуйтесь рекомендацій лікаря.
 • Заспокійливі заходи: Якщо ваша дитина хвилюється або боїться процедури, ви можете спробувати використати заспокійливі методи, такі як оповідання чи принесення улюбленої іграшки з собою на УЗД.
 • Зняття металевих прикрас: Перед процедурою УЗД селезінки важливо переконатися, що у дитини немає металевих прикрас, оскільки вони можуть заважати проведенню УЗД.
 • Дотримання інструкцій: Якщо вам надано будь-які додаткові інструкції або рекомендації з боку лікаря або медичного персоналу, дотримуйтесь їх точно.

УЗД селезінки зазвичай є безпечною та неінвазивною процедурою, і для більшості дітей вона не становить особливих проблем. Якщо у вас є якісь конкретні питання чи занепокоєння щодо підготовки вашої дитини до УЗД селезінки, обговоріть їх із лікарем або фахівцем з УЗД, який виконуватиме процедуру.

Рекомендації лікаря після УЗД селезінки у дітей

Після УЗД селезінки у дітей лікар зазвичай надає рекомендації і дає інтерпретацію результатів, щоб допомогти вам зрозуміти стан вашої дитини і, якщо необхідно, вжити відповідних заходів.

Ось деякі із загальних рекомендацій, які лікар може надати після УЗД селезінки:

 • Обговорення результатів: Лікар обговорить результати УЗД з вами та відповість на ваші запитання. Якщо у дитини є якісь патології чи аномалії, лікар може пояснити їх характер та можливі наслідки.
 • Рекомендації щодо лікування: Якщо в результаті УЗД було виявлено будь-які захворювання або зміни, лікар може надати рекомендації щодо подальшого лікування або спостереження. Залежно від виявленого стану, це може включати рецепт ліків, зміни в режимі харчування або інші медичні рекомендації.
 • Додаткові дослідження: Лікар може рекомендувати додаткові дослідження або обстеження для більш детальної оцінки стану селезінки або інших органів, якщо це необхідно.
 • План дій: Лікар може розробити з вами план дій, який може включати дати наступних візитів, контрольні УЗД або інші заходи для відстеження стану селезінки.
 • Підтримка та поради: Лікар також може надати поради щодо догляду за дитиною та підтримки її здоров’я в цілому.
 • Дотримання призначень: Важливо дотримуватись всіх призначень та рекомендацій лікаря після УЗД, щоб забезпечити найкраще здоров’я вашій дитині.

Якщо у вас є додаткові питання чи занепокоєння щодо результатів УЗД селезінки вашої дитини або рекомендацій лікаря, не соромтеся ставити запитання та просити уточнення. Розмова з лікарем допоможе вам краще зрозуміти стан вашої дитини та вжити необхідних заходів для її здоров’я.

Відгуки – УЗД селезінки у дітей

guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Авторська методика лікування захворювань печінки та жовчного міхура у дітей у МЦ "Альтернатива"

Для лікування та профілактики хронічних захворювань печінки у дітей, відновлення обміну речовин, для нормалізації роботи травного каналу, відновлення роботи печінки, судин, лімфатичної системи для проведення протипаразитарної програми у медичному центрі "Альтернатива" застосовується програма очищення організму

 • Проживання в 1-му місцевому номері з батьками або амбулаторно 
 • Обстеження:  консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, алергенів, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості
 • Гіпоалергенне харчування
 • Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нірок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, протипаразитані, жовчогінні, ніркові чаї, масаж
 • Очищення жовчного міхура та печінки нормалізує властивості жовчі щодо розщеплення жирів та регулює роботу кишківника з ліквідації закріпів. Нормалізується обмін холестерину, зупиняється відкладення холестерину в судинах серця, мозку, нірок, нижніх кінцівок, що знижує ризик виникнення ускладнень цукрового діабету. Очищена печінка дозволяє покращити реологічні властивості крові, зменшити її в'язкість, тим самим знизити ризик розвитку тромбозу судин. Поліпшується функція печінки для очищення крові від токсинів, надмірної кількості гормонів.
 • Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю: підвищення імунітету, звільнення кишківника від калових каменів, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
 • Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю: вплив на віруси, грибки, бактерії на слизових оболонках носоглотки та дихальних шляхів
 • Протипаразитарна, протиірусна програма: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на інфекції підшлункової залози, найпростіших та паразитів, сосудів нірок, очей, головного мозку, нижніх кінцівок, корекція гормонального фону
 • Пресотерапія: нормалізує капілярний крово- та лімфообіг, попереджає утворення тромбів, розслаблює гладкі м'язи судин та проток, виводить токсини з міжклітинного простору, покращує живлення тканин та органів, виводить кристали солей із нірок.
 • Фотонна терапія (апарат Коробова - Козявкіна): вплив біофотонів на відновлення мікроциркуляції судин, пошкоджених капілярів нижніх кінцівок при діабетичній стопі, виразках
 • Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківнику, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету.

Найближчі дати стаціонарних заїздів

Вартість лікування

Найменування Ціна, грн
Консультація лікаря паразитолога/ повторна 750/600 грн
Аналіз стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному з консультацією Головного лікаря:
Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження;
Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
1 600 грн
Аналіз стану організму на Медичному Комплексі Експертному з консультацією лікаря 1 450 грн
Аналіз організму на наявність паразитів та супутньої патогенної мікрофлори (бактерії, грибки, віруси та найпростіші) на Комплексі Медичному Експертному з консультацією Головного лікаря:
Аналіз стану травної та імунної систем; Наявність вірусів, глистів, бактерій, грибків, найпростіших, їх локалізація в організмі; Оцінка рівня токсичного навантаження на організм;  Визначення харчової непереносимості
1 400 грн
Аналіз організму на наявність паразитів та супутньої патогенної мікрофлори
(віруси, бактерії, грибки та найпростіші) на Комплексі Медичному Експертному з консультацією лікаря
1 250 грн
Аналіз роботи Шлунково-кишкового тракту на Комплексі Медичного Експертного з консультацією Головного лікаря: шлунок, 12-типала кишка, печінка, жовчний міхур, товстий, тонкий кишківник, підшлункова залоза, стан мікрофлори, дисбактеріоз, глистяні інвазії, інфекції; Визначення харчової непереносимості 1 400 грн
Аналіз роботи Шлунково-кишкового тракту на Комплексі Медичного Експертного з консультацією лікаря 1 250 грн
Аналіз крові на харчову непереносимість продуктів харчування «Foodline»
Первинна консультація сертифікованого лікаря за програмою Foodline; Аналіз крові на харчову нестерпність 90 продуктів харчування; Надання індивідуальної програми харчування відповідно до результатів аналізу; Динамічне спостереження пацієнта протягом 6 місяців;
Корекція харчового раціону протягом 6-ти місяців по ДНК карті
10 000 грн
Біоімпедансний аналіз складу тіла (ваги таніта): оцінка жирового обміну, кісткової маси, жиру, оцінка індексу маси тіла, співвідношення води жирів та кістково-м'язової системи в організмі 600 грн
Біоімпедансний аналіз складу тіла (ваги таніта) з консультацією дієтолога: оцінка жирового обміну, кісткової маси, жиру, оцінка індексу маси тіла, співвідношення води жирів та кістково-м'язової системи в організмі 1 400 грн
Підбір продуктів харчування, що рекомендуються, відсутні вітамінів і мікроелементів із застосуванням Комплексу Медичного Експертного з консультацією лікаря 1 1250 грн
УЗО органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок 700 грн
УЗО кишківника 600 грн
УЗО шлунка та 12-палої кишки+проби на рефлюкс 600 грн
Лікувальні програми
Програма лікування паразитарних захворювань, відновлення функцій шлунково-кишкового тракту: покращення моторики товстого кишківника (боротьба із закрепом); відновлення мікрофлори; покращення процесів всмоктування жирів, білків, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів у тонкому кишківнику; відновлення секреторної функції шлунка, підшлункової залози, кишківника; протипаразитарні заходи; активівація роботи жовчного міхура та печінки з виведення токсинів з організму, нормалізація властивостей жовчі з розщеплення жирів
Стаціонарний комплекс лікування

Проживання в 1-місному, 2-місному номері
Обстеження: консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів на  Комплексі Медичному Експертному
Гіпоалергенне харчування (сокотерапія, сироїдіння, лікувальне голодування)
Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневої сумішю № 5: вплив на інфекції слизової оболонки Вуха, Горла, Носу
Озонотерапія внутрішньовенна №5: протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія,  Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, підвищення імунітету
Протипаразитарна програма №5: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на паразити, грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші
Пресотерапія №5: очищення лімфи від паразитів, алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
Вісцеральний масаж №5: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету

Стаціонарний комплекс лікування на 5 днів у 2-х місному номері 21 750 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 5 днів у 1 місному номері 24 750 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 10 днів у 2-місному номері 41 850 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 10 днів у 1 місному номері 47 850  грн
Проживання у 2-місному номері для проходження процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 500 грн
Проживання в 1-місному номері для процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 1 000 грн
Харчування для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 400 грн
Амбулаторний комплекс лікування

Обстеження: УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок

Консультація лікаря. Аналіз організму на наявність паразитів та супутньої патогенної мікрофлори. Визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів на  Комплексі Медичному Експертному

Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, фітопаросауна
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю №5: вплив на інфекції слизової Вуха, Горла, Носу
Озонотерапія внутрішньовенна №5: протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія. Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, підвищення імунітету
Протипаразитарна програма №5: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на паразити, грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші
Пресотерапія №5: очищення лімфи від паразитів, алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
Вісцеральний масаж №5: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету

Рекомендації щодо подальшого оздоровлення після закінчення курсу лікування

Вартість Амбулаторного курсу лікування на 5 днів 18 100 грн
Вартість Амбулаторного курсу лікування на 10 днів 34 000 грн
Комплексні програми та процедури
Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5 - 30 хвилин
Сприяє поліпшенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітета
2 000 грн
Вісцеральний масаж №5 – 60 хвилин 4 000 грн

Витягнення хребта на апараті "Ормед-професіонал" №5:
порушення цілісності хребетного стовпа в шийно-грудному відділі може стати причиною рефлекторного спазму стравоходу, утруднення ковтання та просування їжі;
ураження середньогрудних сегментів, крім больового синдрому може супроводжуватися болісною печією, нудотою, блюванням, запорами та рідким випорожненням.
до виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.
Однією із причин утворення виразкових дефектів є гіперсекреція соляної кислоти внаслідок порушення контролю з боку центральної нервової системи. Вихідні нервові імпульси, що регулюють виділення кислоти, частково або повністю блокуються на рівні ураженого сегмента; до запальних захворювань різних відділів шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози; до патології жовчного міхура, пов'язаної з тривалим спазмом сфінктерів та порушенням відходження жовчі. Застій жовчі та її закономірне «згущення» з часом сприяє осадженню та склеюванню «твердих частинок» – формуванню каменів

1 750 грн
Гомеопатична крупка (Інформотерапія) 150 грн
Дуоденальне зондування жовчного міхура: метод виведення жовчі з жовчного міхура для покращення детоксикаційної функції печінки та активації імунної системи 700 грн
Дуоденальне зондування жовчного міхура з діагностичним дослідженням жовчі – бактерії, лямблії, кристали холестерину, білірубіну.
Аналіз на Бак обстеження жовчі + антибіотикограма
1 115 грн
Комплексна програма «ЕнергоІнформотерапія» №5: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному - вплив на грибки, віруси, бактерії, паразити, Прийом Протипаразитарних Чаїв 2 750 грн
Компенсаторна корекція роботи Шлунково-кишкового тракту на Комплексі Медичному Експертному - вплив на грибки, віруси, бактерії, глистяні інвазії, інфекції в шлунку, 12-ти персної кишки, печінці, жовчному міхуру, товстому, тонкому кишківнику, підшлунковій залозі, дисбактеріоз 450 грн
Озонотерапія внутрішньовенна №5:протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія, Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, паразитів, кишкових інфекцій, підвищення імунітету 2 550 грн
Очищення печінки (печінковий Дюбаж) з магнезією або сорбітом 500 грн
Очищення печінки (печінковий Дюбаж) з оливковою олією та грейпфруктовим соком 800 грн
Очищення тонкого кишківника (ортоградне промивання "гірським кришталем"): мікроворсинки тонкого кишківника виконують функцію бар'єру для всмоктування токсинів та алергенів у кровоносне русло, сприяють очищенню лімфатичної системи. 500 грн
Озонована вода 50 грн
Пресотерапія №5: очищення лімфи від паразитів, алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення 1 500 грн
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР- органів озоно-кисневої сумішшю № 5: вплив на слизову оболонку, Горла, Носа 1 000 грн
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори 1 000 грн
Клізова процедура 150 грн
Вказані ціни можуть відрізнятися від тих, що діють у клініці. Актуальні ціни Ви можете дізнатись у клініці або за телефоном +38(097) 885-42-42

Статті

Лікарі

Відео: програми та відгуки