Камені в сечовипускальному каналі – це утворення, які мають тверду поверхню, можуть бути однорідними, а можуть бути змішаними (складаються з різних екскрементів), бувають різних розмірів та знаходяться в уретрі.

Причини утворення каменів в сечовипускальному каналі

Початкові камені в сечовипускальному каналі найчастіше зустрічається у чоловічої статті. Вони з’являються в уретрі на тлі хронічного уретриту, простатиту, аденоми передміхурової залози. Умовами для утворення каменів уретри можуть бути нориці, дивертикулі уретри, стриктури уретри. Структура уретрального каміння залежить від того, де вони утворюються і ростуть.

Сечокам’яна хвороба, камені в сечовому міхурі та почках можуть призвести до появи камінь в сечовипускальному каналі, тоді ці каміння називаються – вторинними. Камені виходять із верхніх сечовивідних шляхів, застрягають у певних відділах уретри (найчастіше у перетинчастій чи передміхуровій частинах, а також на рівні човноподібної ямки) та викликають відповідні симптоми. Камені уретри можуть відрізнятися за формою та кількістю. Причинами появи вторинного каміння в сечовипускальному каналі можуть бути порушення мінерального обміну, що виникло через ураження кісток, остеопорозу. Серед інших причин вторинного камнеутворення в уретрі:

 • Погане харчування
 • Зловживання алкоголем
 • Зневоднення
 • Інфекції сечовивідних шляхів

Оскільки утворення каменів в сечовипускальному каналі – це наслідок сечокам’яної хвороби, хімічний склад каменів уретри аналогічний складу каменів у почках.

Як зрозуміти, що в сечовипускальному каналі утворилися камені

Камені уретри можуть мати різні симптоми. Наскільки вони очевидні, залежить від форми каменів, місця їх розташування, їх кількості, розміру та того, як довго вони знаходяться в уретрі. Найчастіше закупорка просвіту уретри камінням викликає дуже сильні болі.

Крім того, за наявності каменів в уретрі у хворого будуть такі симптоми, як утруднене сечовипускання, слабкий відтік сечі, гематурія. Якщо камінь застряє в уретрі та повністю перекриває просвіт уретри, виникає гостра затримка січі. Камені можуть розташовуватися у задній уретрі, що викликає сильний біль при ходьбі та сидінні.

Якщо камінь залишається в уретрі протягом тривалого періоду, то починається застій сечі (дисфункція січового міхура). Нетримання сечі може виникнути, коли камінь знаходиться в уретрі та частично у сечовому міхурі.

Наявність каменів в уретрі може спричинити сильний біль при половому контакті.

Методи діагностики

Для діагностики наявності каменів в сечовипускальному каналі використовуються характерні дані, отримані з об’єктивного дослідження та результатів інструментальних методів. У чоловіків каміння можуть бути виявлені при пальпації промежини або її частини, що звисає. Щоб поставити діагноз за наявності каменів у задній уретрі, можна звернутись до пальцевого ректального дослідження. У жінок такі камені уретри можуть бути виявлені за допомогою гінекологічного огляду та пальпації передньої стінки піхви.

Для діагностики каменів в уретрі може знадобитися УЗД. Крім цього береться на аналіз січі.

Для підтвердження наявності камня в уретрі можна використовувати спеціальний металевий буж. При вставці його в уретру можна відчути характерне застрявання або тренування на внутрішній поверхні. Такі симптоми підтверджують наявність каменів в уретрі.

Для диференціальної діагностики та виключення наявності сторонніх тіл в уретрі, хворим назначають оглядову урографію, уретрографію, уретероскопію. При дослідницькій урографії зазвичай фіксують помутніння каміння.

При проведенні рентгеноконтрастних досліджень наявність каменів в уретрі можна визначити за контрастним посиленням або дефектами наповнення.

Рентгенологічне дослідження та ендоскопія уретри дозволяють визначити локалізацію, розмір та кількість каменів. Ці дослідження уретри та сечовивідних шляхів також допомагають у виборі методу видалення каменів.

Способи лікування каменів в сечовипускальному каналі

Коли у пацієнта діагностовано каміння сечовивідних шляхів, підхід до надання медичної допомоги може бути різним. У будь-якому випадку лікування полягає у видаленні каменю з уретри. Якщо Камінь знаходиться біля передньої частини уретри, його видаляють за допомогою уретральних щипців. Коли камінь опиниться у човноподібній ямці, видаляють його кліпсами чи щипцями. Якщо каміння в уретрі рухоме і гладке, їх можна наблизити до зовнішнього уретри масажними рухами. Якщо зовнішнє отвір досить вузьке, лікар його розсікає.

При розташуванні каменів у задній уретрі їх можуть проштовхнути у сечовий міхур. Для цього можна використовувати буж чи металевий катетер. Далі камінь потрібно буде вилучити з січового міхура.

Іноді каміння, що опустилися з січового міхура або нірок в сечовипускальному каналі, проходять самостійно. Для цього хворим назначають спазмолітики, сидячі ванни, але не завжди таким чином досягається бажаний ефект.

Якщо всі спроби усунути камінь в сечовипускальному каналі не увінчалися успіхом, пацієнту проводять зовнішню уретротомію та видаляють камінь. Видалення каменів, розташованих біля задньої частини уретри, виробляють хірургічним шляхом через розкритий сечовий міхур. При видаленні каменів уретри необхідно усунути причини камнеутворення: камені сечового міхура або нірок, стриктури уретри, аденоми передміхурової залози.

Камені в сечовипускальному каналі, консультація уролога у МЦ Альтернатива

На консультації уролог докладно відповідатиме на всі питання, що Вас цікавлять.

Зверніться за допомогою до уролога, якщо у Вас проблеми з сечовипусканням або часті сечовипускання, біль у попереку, кров у сечі та інші симптоми, які Вас турбують.

Прийом включає:

 • Лікар знайомитися з історією хвороби пацієнта
 • Огляд
 • Встановлюється початковий діагноз, назначаються аналізи та необхідні процедури

Якщо Ви маєте намір проходити діагностику одразу після візиту у лікаря, то Вам слід прийти вже з наповненим сечовим міхуром.

Не варто відкладати похід до лікаря – приходьте до нас за консультацією до уролога у МЦ Альтернатива у Києві та довірте своє здоров’я компетентним фахівцям!

Щоб візит до лікаря пройшов максимально ефективно, підготуйтеся до первинної консультації:

 • Візьміть із собою лікарняні виписки
 • Результати всіх обстежень, які Ви проходили протягом останніх 2–3 років (включаючи рентгени та томографії)
 • Висновки фахівців

Камені січовипускального каналу.

guest
0 Kоментарів
Inline Feedbacks
View all comments

Авторська методика лікування урологічних захворювань у МЦ "Альтернатива"

При лікуванні урологічних захворювань у медичному центрі «Альтернатива» застосовується цілісний підхід щодо відновлення всього організму: зниження ваги, нормалізація роботи травного каналу, відновлення роботи печінки, судин, лімфатичної системи, відновлення обміну речовин, зниження маси тіла. Проводиться протипаразитарна, противірусна терапія, відновлення хребта, очищення крові та лімфи

Програма очищення організму є основною програмою для відновлення роботи всього організму та основою лікування урологічних захворювань, що проводиться в умовах стаціонару або амбулаторно. Програма очищення організму – доповнення до медикаментозного лікуваня урологічних захворювань.

 • Проживання в 1-місному, 2-місному номері на 5-10 діб /  амбулаторно
 • Програма лікувального голодування на 10-15 діб
 • Обстеження: консультація лікарів, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості на Комплексі Медичному Експертному
 • Урологічний комплекс обстеження: УЗД органів репродуктивної системи, мошонки, передміхурової залози.
 • Вегетаріанську дієту без солі, основним компонентом якої є рослинні пектини і клітковина, що виконують роль природних активних сорбентів і сприятливим грунтом для відновлення корисної мікрофлори товстого кишківника. Цінність дієти посилюється її жовчогінною дією
 • Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
 • Процедура ортоградного промивання «гірським кристалом» призводить до покращення пристінкового травлення, нормалізації всмоктування цинку, який необхідний для утворення чоловічих статевих гормонів, та інших мікроелементів та вітамінів, що беруть участь у нервово-м'язовій регуляції пеніса.
  Мікроворсинки тонкого кишківника виконують функцію бар'єру та перешкоджають всмоктуванню токсинів та алергенів. Тут відбувається синтез вітамінів групи В, що виконують функцію протиракового захисту та «живе» 80% лімфоїдних утворень, які відповідають за імунітет. Тут же синтезується серотонін – «гормон радості», що сприятливо позначається на психоемоційній сфері чоловіка, виводячи його з депресії
  Мікроклізми з озонованою олією для відновлення мікрофлори товстого кишківника та покращення функцій органів малого тазу
 • Відновлення функції печінки після глибокого сліпого зондування дає можливість організму ефективніше звільнятися від токсичних речовин, оскільки за годину вона фільтрує до 100 літрів крові. При цьому зменшується в'язкість крові, знижується холестерин, покращується розщеплення жирів, синтез вітамінів А та К, нормалізується мінеральний та білковий обмін, активується діяльність імунокомпетентних та гормональних органів, що супроводжується підвищенням вироблення чоловічих статевих гормонів. Поліпшуються властивості жовчі щодо регуляції моторики кишківника, що веде до ліквідації запорів та зниження токсичного навантаження на органи малого тазу
 • Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю: ліквідація запору, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
 • Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневої сумішшю: вплив на віруси, грибки, бактерії на слизових оболонках носоглотки та дихальних шляхів
 • Озонотерапія внутрішньовенна: протизапальна, детоксикаційна, антибактеріальна, противірусна дія (озоніди проникають у клітину, зупиняють процес відтворення вірусів), підвищення імунітету, очищення крові, капіляротерапія
 • Компенсаторна корекція на Комплексі Медичному Експертному: вплив на папіломавірус, герпетичну групу вірусів, кандиди, грибки, хламідію, трихомонаду, уреаплазму, мікоплазму, токсоплазму, гельмінти; компенсація патологічних процесів органів малого тазу; санація хронічних вогнищ інфекції
 • Пресотерапія: очищення лімфи від вірусів, алергенів і токсинів, поліпшення дренажної функції органів виділення, активація імунітету, при схильності до набряків
 • Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів: сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, спалюванню вісцерального жиру, активації роботи печінки та жовчного міхура, органів малого тазу, зміцнення зв'язок, поліпшення живлення та виведення токсинів з органів малого таза
 • Витягнення хребта на апараті “Ормед-професіонал”: збільшення відстані між хребцями на 1 – 2 мм дає можливість звільнити нервово-судинний пучок для повноцінного кровопостачання та іннервації статевих органів, покращення функції хребта, органів малого тазу, регуляція статевої функції з боку спинномозу попереково-крижового відділу хребта
 • Медикаментозна терапія
 • Масаж передміхурової залози
 • Видалення новоутворень на геніталіях
 • Гірудотерапія

Найближчі дати стаціонарних заїздів

Вартість лікування

Найменування Ціна, грн
Консультація уролога-андролога Хом'яка О.В. 700 грн
Інтркавернозна ін'єкція з препаратом (вазоактивний тест) 650 грн
Масаж передміхурової залози 300 грн
Взяття секрету передміхурової залози на аналіз 150 грн
Комплексне взяття аналізів 200 грн
Взяття аналізів на мікроскопію + ПЛР діагностику 100 грн
Забір аналізів 60 грн
Аналіз секрету передміхурової залози (мікроскопія на склі) 200 грн
Цитологічне дослідження відділеного із сечостатевої системи 200 грн
Проведення всіх аналізів (ПЛР, гормони тощо) – за прейскурантом цін на лабораторні послуги  
Ультразвукове обстеження
УЗД органів мошонки (яєчка, придатки, насіннєві канатики) + доплер 400 грн
УЗД трансректальних органів малого тазу у чоловіків (передміхурова залоза, насінні мішечки, простатичний відділ уретри, сечовий міхур)+доплер 540 грн
УЗД органів мошонки (мошонки) з доплерографією судин 450 грн
УЗД сечового міхура та передміхурової залози: трансабдомінально, ректально 400 грн
УЗД сечового міхура та передміхурової залози: ректально  500 грн
У лікуванні урологічних захворювань застосовується цілісний підхід щодо відновлення всього організму: зниження ваги, нормалізація обміну речовин, протипаразитарна, противірусна терапія, відновлення хребта, очищення крові та лімфи
Стаціонарний комплекс лікування
Проживання в 1-місному, 2-місному номері
Обстеження: консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок,  визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості
Вегетаріанська дієта, основним компонентом якої є рослинні пектини і клітковина, що виконують роль природних активних сорбентів і сприятливим грунтом для відновлення корисної мікрофлори товстого кишківника. Цінність дієти посилюється її жовчогінну дію
Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
Процедура ортоградного промивання «гірським кришталем» призводить до покращення пристінкового травлення, нормалізації всмоктування цинку, який необхідний для утворення чоловічих статевих гормонів, та інших мікроелементів та вітамінів, що беруть участь у нервово-м'язовій регуляції пеніса
Мікроворсинки тонкого кишківника виконують функцію бар'єру та перешкоджають всмоктуванню токсинів та алергенів. Тут відбувається синтез вітамінів групи В, що виконують функцію протиракового захисту та «живе» 80% лімфоїдних утворень, які відповідають за імунітет. Тут же синтезується серотонін – «гормон радості», що сприятливо позначається на психоемоційній сфері чоловіка, виводячи його з депресії
Мікроклізми з озонованою олією для відновлення мікрофлори товстого кишківника та покращення функцій органів малого тазу
Відновлення функції печінки після глибокого сліпого зондування дає можливість організму ефективніше звільнятися від токсичних речовин, оскільки за годину вона фільтрує до 100 літрів крові. При цьому зменшується в'язкість крові, знижується холестерин, покращується розщеплення жирів, синтез вітамінів А та К, нормалізується мінеральний та білковий обмін, активується діяльність імунокомпетентних та гормональних органів, що супроводжується підвищенням вироблення чоловічих статевих гормонів. Поліпшуються властивості жовчі по регуляції моторики кишківника, що веде до ліквідації закрепыв та зниження токсичного навантаження на органи малого тазу
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: ліквідація закрепу, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю №5:
вплив на віруси, грибки, бактерії на слизових оболонках носоглотки та дихальних шляхів
Озонотерапія внутрішньовенна №5: протизапальна, детоксикаційна, антибактеріальна, противірусна дія (озоніди проникають у клітину, зупиняють процес відтворення вірусів), підвищення імунітету, очищення крові, капіляротерапія
Витягування хребта на тракційному апараті Ормед-професіонал" №5: покращення іннервації органів малого тазу, зняття "блоків" попереково-крижового відділу хребта, поліпшення живлення та виведення токсинів з органів малого тазу
Стаціонарний комплекс лікування на 5 днів у 2-х місному номері 23 100 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 5 днів у 1 місцевому номері 26 100 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 10 днів у 2-х місному номері 45 300 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 10 днів у 1 місцевому номері 51 300 грн
Проживання у 2-місному номері для проходження процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 500 грн
Проживання в 1-місному номері для процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 1 000 грн
Харчування для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 400 грн
Комплексні програми та процедури
 
Компенсаторна корекція на Комплексі Медичному Експертному №5: вплив на папіломавірус, герпетичну групу вірусів, кандиди, грибки, хламідію, трихомонаду, уреаплазму, мікоплазму, токсоплазму, гельмінти; компенсація патологічних процесів органів малого тазу; санація хронічних вогнищ інфекції. Протипаразитарні чаї 2 700 грн
Пресотерапія №5: очищення лімфи від вірусів, алергенів та токсинів, поліпшення дренажної функції органів виділення, активація імунітету, при схильності до набряків 1 500 грн
Озонотерапія внутрішньовенна №5: протизапальна, детоксикаційна, антибактеріальна, противірусна дія (озоніди проникають у клітину, зупиняють процес відтворення вірусів), підвищення імунітету, очищення крові, капіляротерапія 2 550 грн
Пресотерапія №5: для покращення роботи нирок та активації виведення токсинів з лімфатичної системи 1 500 грн
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю №5:
вплив на віруси, грибки, бактерії на слизових оболонках носоглотки та дихальних шляхів
1 000  грн
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: ліквідація закрепу, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори 1 000 грн
Вісцеральний масаж N5 (30 хв) 2 000 грн
Витягнення хребта на тракційному апараті "Ормед-професіонал" №5: покращення іннервації органів малого тазу, зняття "блоків" попереково-крижового відділу хребта, поліпшення живлення та виведення токсинів з органів малого тазу 1 750 грн
Курс лікування Еректильної дисфункції (інтракавернозна терапія) – 1 міс 9 200 грн
Курс лікування Еректильної дисфункції (інтракавернозна терапія) – 2 міс 17 000 грн
Вказані ціни можуть відрізнятися від тих, що діють у клініці.
Актуальні ціни Ви можете дізнатися у клініці або за телефоном (097) 885-42-42

Лікарі

Статті

Відео: програми та відгуки