Хламідіоз у чоловіків, досить таки поширена інфекція, яка передається від людини людині статевим шляхом. Бактерія, яка викликає захворювання, називається Chlamydia trachomatis – цей мікроорганізм, знаходиться в проміжку між вірусами і бактеріями, що паразитує на клітинах епітелію хворого і руйнує їх.

Причини та шляхи зараження хламідіозом

Збудником інфекційного захворювання є бактерія Chlamydia, переносниками якої є багато тварин та птиці. Але найчастішою причиною хламідіозу є контакт здорової людини з хворим. Передача інфекції відбувається статевим чи побутовим шляхом, а також від інфікованої матері під час вагітності до плода або новонародженого під час пологів.

 Хламідіоз не особливо заразний, приблизно один на чотири випадки зараження відбувається статевим шляхом.

Існує багато факторів ризику, які сприяють поширенню хвороби. Серед них:

 • Безладні статеві зв’язки, часта зміна партнерів
 • Вживання алкоголю чи наркотиків
 • Недоїдання чи голодування
 • Статевий контакт у період статевого дозрівання
 • Використання ВМС (внутрішньоматкова спіраль) для контрацепції
 • Зниження імунітету

При попаданні у зовнішнє середовище хламідії можуть виживати до 48 годин. Протягом хвилини вони гинуть у киплячій воді та при контакті з консервантами – спиртом, перекисом водню чи розчином перманганату калію.

Симптоми хламідіозу у чоловіків

 Симптоми хламідіозу часто слабко виражаються або зовсім не виявляються. У зв’язку з чим може довго протікати непоміченим. Однак, можуть виникнути серйозні ускладнення.

 Хламідіоз у чоловіків зазвичай протікає в гострій формі. При сечовипусканні можна виявити:

 • Печіння, свербіж
 • Слизові, гнійні або рідкі виділення з уретри.
 • Зовнішнє отвір її набрякло і червоного кольору

При цьому статевий акт стає болючим. Після закінчення якогось часу, якщо не займатися лікуванням, симптоми виявляються менш виражено, і виділення з’являються тільки вранці. Захворювання перетворюється на хронічну фазу.

Діагностика та лікування хламідіозу

Щоб виявити хворобу, потрібні кілька лабораторних тестів, у тому числі:

 • Загальний мазок: взяти на аналіз хламідійно-специфічні виділення
 • ПЛР: в даний час найточніший метод виявлення навіть невеликої кількості хламідій з аналітичною точністю 95%
 • ІФА: тестування на антитіла до хламідій дозволяє виявити збудника приблизно у 70% випадків.
 • Бакпосів: Культивування культур збудника дозволяє не тільки встановити етіологію захворювання, але й визначити його чутливість до антибіотичних препаратів з метою підбору найбільш ефективного лікування.
 • Крім того, у чоловіків збирають на аналіз сечу, кров, фрагменти клітин уражених органів, збирають сперму.

Як вилікувати хламідіоз?

Для повного одужання від хламідіозу обов’язково потрібно пройти комплексне лікування. Для успішного одужання необхідно використовувати як лікарський вплив, а й локальні процедури полегшення захворювання. Почавши лікування у первинній формі, можна бути впевненим у високій ефективності лікування. Однак хронічні форми та рецидивні захворювання можуть вимагати додаткових витрат часу та грошей на розробку нових методів лікування.

 Хламідії можуть виробляти імунітет до стандартних методів лікування, тому потрібно діяти негайно.

 Антибіотики

Для лікування хламідій необхідний спеціалізований курс антибіотиків, розроблений індивідуально для кожного конкретного випадку. План лікування оцінюватиметься і опрацьовано відповідно до існуючих характеристик інфекції, а також її чутливості до антибіотиків. Крім того, враховуватимуться присутність супутніх інфекцій, тяжкість клінічного перебігу та місцезнаходження хламідій – які органи заражені інфекцією.

З урахуванням усіх цих факторів, фахівець розраховує індивідуальні дози антибіотиків та тривалість лікувального циклу – Вам знадобиться кілька курсів циклів розвитку хламідіозу, щоб можна було говорити про ефективність лікування.

Якщо крім хламідій є наявність інших статевих інфекцій – мікоплазма, уреаплазма, цитомегаловірус, гонорея, то лікування ускладниться. У цьому випадку лікарям необхідно продумати і реалізувати режим лікування, який би враховував опір кожної інфекції до препарату. При цьому також необхідно призначити препарати для запобігання росту грибкових інфекцій в організмі, порушених антибіотиками.

 Імуномодулююча терапія

У людей, хворих на хламідіоз, імунний захист організму часто порушується різною мірою. Їх також визначають лабораторними дослідженнями. За даними імунологічного обстеження, лікар може призначити препарати, що підвищують імунітет, імуностимулятори та ін для лікування хламідійної інфекції і т.д. Але препарати для імунізації призначаються який завжди – у кожному разі індивідуально. Тому при лікуванні хламідіозу дуже важливо вибрати хорошого лікаря, довіритись йому і не коригувати його ретельно сформульований план у процесі лікування.

У медичному центрі Альтернатива лікарі вибудовують максимально ефективні схеми лікування хламідіозу, підходячи індивідуально до кожного пацієнта.

 Роль ферментів у лікуванні хламідіозу

Важлива роль лікуванні хламідіозу відводиться спеціальним препаратам – ферментам. Чим можуть допомогти ферменти? По-перше, вони відновлюють нормальну проникність мембран хворих на клітини. Таким чином, вищі концентрації антибіотиків потраплятимуть у клітини при застосуванні нижчих доз. По-друге, ферменти також допомагають знизити алергічну чутливість організму до ліків. По-третє, ферменти забезпечують деконгестанти та анальгетики. Ферменти не тільки посилюють дію внутрішньоклітинних антибіотиків, але й підвищують їхню концентрацію в крові в середньому на 20-40%. Це дає можливість переносити більше антибіотиків до хворих органів, приймаючи їх у менших дозах. Зрештою, ферменти допомагають відновити периферичний кровообіг.

 Місцева терапія для лікування хламідіозу

Місцеві засоби, найчастіше просто необхідні лікування хламідіозу. Їх також призначає лікар, виходячи з характеру хвороби, своїх знань та досвіду.

Для запобігання повторному зараженню важливо виявити, перевірити та пролікувати всіх статевих партнерів. Під час лікування повинен бути досягнутий максимальний захист при сексуальних контактах, інакше є ризик повернення інфекції. При цьому, незважаючи на успішне лікування, є можливість повернення інфекції, оскільки наш організм не виробляє імунітет проти цих мікробів. Через 4 тижні після завершення лікування рекомендується пройти контрольне обстеження.

 Що робити, якщо хламідіоз не лікується?

 Складність лікування хламідіозу полягає в тому, що ця бактерія не тільки виключно стійка, але й пристосовується до антибіотиків. Самолікування особливо небезпечне для хворих, оскільки самостійно підібрані ліки не усувають інфекцію, а хламідії виробляють імунітет до інгредієнтів ліків, тому інфекція стає важчою, ніж була.

Часто буває, що люди лікуються багато років без будь-якого позитивного результату. Аналізи показують негативний результат, хоча в клітинах хворого все ще є інфекція (про це можуть свідчити – цистит, молочниця, простатит і т.д.). У цьому випадку варто застосувати провокаційне лікування – укол, який змушує хламідій активізуватись для їх виявлення.

Ще один важливий момент: хламідії рідко існують в організмі поодинці, зазвичай вони включаються до групи інших інфекцій (трихомоніаз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, кандидоз, папіломавірус, герпесвірус). Всі ці інфекції є фактором, що ускладнює лікування, але не виключає його.

Отже, якщо Ви помітите хоч один із факторів прояву цієї хвороби, негайно звертайтеся до лікаря.

Наш медичний центр Альтернатива оснащений усім необхідним високотехнологічним обладнанням, яким керують тільки висококваліфіковані фахівці з великим стажем роботи. Наші лікарі зможуть поставити точний діагноз та призначити правильне лікування.

Записуйтесь на прийом.

Відгуки – діагностика та лікування Хламідіозу у чоловіків

guest
23 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
Єлисей

Прийшов до уролога центру з такими симптомами, як кров у сім’явиверженні. Це дуже мене налякало, підозрював хламідіоз, який після здачі аналізів підтвердили. Лікар уважний, призначив усе, що допомогло в результаті. Дуже вдячний!