Дисбактеріоз – це порушення нормального балансу мікроорганізмів у кишківнику, коли кількість “корисних” бактерій знижується, а кількість “шкідливих” бактерій збільшується.
Вплив дисбактеріозу на печінку пов’язаний з кількома факторами:
- Запалення печінки. Дисбаланс мікроорганізмів у кишківнику призводить до підвищеної проникності кишкової стінки та перенесення шкідливих бактерій та їх токсинів у кровотік. Це спричинює запалення печінки, оскільки вона є першим органом, який фільтрує кров із травної системи.
- Метаболічні зміни. Дисбактеріоз призводить до змін у метаболічних процесах організму, включаючи обмін речовин у печінці. Деякі види бактерій виробляють речовини, які безпосередньо чи опосередковано впливають на функцію печінки та її здатність метаболізувати лікарські препарати та токсини.
- Порушення імунної системи. Здорова кишкова мікрофлора відіграє у підтримці нормального функціонування імунної системи. При дисбалансі мікроорганізмів виникають зміни в імунній регуляції, що позначається на роботі печінки, оскільки вона бере активну участь в імунних реакціях.
- Жовчні камені. Дисбактеріоз пов’язаний з утворенням жовчного каміння. Деякі види бактерій змінюють хімічний склад жовчі та сприяють утворенню каменів. Це прихводить до порушення функції печінки та жовчного міхура.
Якщо Ви маєте певні проблеми з печінкою або кишківником, рекомендується звернутися до лікаря медичного центру “Альтернатива” для отримання конкретних рекомендацій.
Як відновити організм при дисбактеріозі народними засобами?
Дисбактеріоз, або дисбіоз, зазвичай пов’язаний з порушенням нормального балансу мікроорганізмів у кишківнику, що викликає різні симптоми, такі як діарея, запори, здуття живота та інші проблеми з травленням. Лікування дисбактеріозу повинно включати не тільки народні засоби, але й консультацію з лікарем, так як важливо виявити і усунути основну причину дисбактеріозу.
Народні засоби покращать стан кишківника та відновлять нормальний мікробіом, але вони не повинні замінювати професійне медичне лікування. Ось деякі народні методи, які корисні у комбінації з рекомендаціями лікаря:
- Пробіотики. Пробіотичні продукти, такі як йогурт з живими культурами, кефір, квашена капуста та інші броджені продукти допоможуть відновити здорову мікрофлору кишківника.
- Пребіотики. Пребіотики – це харчові волокна, які сприяють росту корисних бактерій в кишківнику. Прикладами є цільнозернові продукти, цибуля, часник та банани.
- Інгаляції. Для полегшення симптомів дисбактеріозу використовують інгаляцію на основі трав’яних відварів, таких як ромашка або меліса.
- Трав’яні чаї. Трав’яні чаї із заспокійливими та протизапальними властивостями, такі як чай з меліси, чебрецю або імбиру, допоможуть пом’якшити симптоми дисбактеріозу.
- Правильне харчування. Приділяйте увагу своїй дієті. Уникайте зайвого споживання цукру, жиру та промислово перероблених продуктів. Збільшіть споживання клітковини та овочів.
- Зниження стресу. Стрес негативно впливає на стан кишківника. Практика релаксації та стресостійкості корисна.
- Програма очищення організму із застосуванням методів озонотерапії
Методика лікування дисбактеріозу кишківника в МЦ “Альтернатива”
- Амбулаторна або стаціонарна програма очищення на 5-10 днів. Очищення організму допомагає вивести токсини та шлаки з організму, відновити обмін речовин, знизити вагу, відновити роботу кишківника, печінки, жовчного міхура, лімфатичної та кровоносної системи.
- Обстеження: УЗД органів черевної порожнини, лабораторні аналізи; аналіз стану організму на Комплексі Медичному Експертному.
Проводиться аналіз стану всіх органів та систем: Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження; Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування - Програма детоксикації: Проживання; Харчування; Фіточаї; Масажі; Озонована вода; Ректальні інсуфляції озоно-кисневою сумішшю; Продування слухового каналу озоно-кисневою сумішшю; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого та товстого кишківника (ортоградно)
- Обстеження: УЗД органів черевної порожнини, лабораторні аналізи; аналіз стану організму на Комплексі Медичному Експертному.
- Озонотерапія. Внутрішньовенна, ректальні інсуфляції, санація верхніх дихальних шляхів озоно-кисневою сумішшю, прийом озонованої води, озонована олія
- Протипаразитарні програми
- Пресотерапія. Очищення лімфатичної системи
- Вісцеральний масаж – масаж внутрішніх органів: сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, спалюванню вісцерального жиру, активації роботи печінки та жовчного міхура, органів малого тазу
- Витягнення хребта на апараті “Ормед-професіонал”
- Фотонна терапія
- Дуоденальне зондування жовчного міхура