Ультразвукове дослідження підшлункової залози є найпоширенішим методом діагностики захворювань цього органу. УЗД дозволяє отримати зображення підшлункової залози за допомогою звукових хвиль, відбитих від тканин органу.

Під час УЗД підшлункової залози пацієнтові зазвичай пропонується лежати на спині, а лікар наносить гель на ділянку живота, щоб забезпечити кращу провідність звукових хвиль. Потім лікар пересуває ультразвукову датчик по животу пацієнта, знімаючи зображення підшлункової залози та навколишніх тканин.

УЗД підшлункової залози дозволяє виявити різні зміни:

 • УЗД підшлункової залози при пухлинах: Ультразвукове дослідження підшлункової залози може допомогти виявити пухлини в підшлунковій залозі, включаючи рак підшлункової залози або пухлини, які можуть бути доброякісними.
 • УЗД підшлункової залози при підшлунковому аденіті: Ультразвукове дослідження підшлункової залози може показати запалення підшлункової залози, що може бути ознакою підшлункового аденіту (запалення залози).
 • УЗД підшлункового каналу та жовчних проток: Ультразвукове дослідження підшлункової залози дозволяє оцінити стан підшлункового каналу та жовчних проток, що може бути корисним для виявлення обструкції чи інших проблем.
 • УЗД підшлункової залози при кістах і псевдокістах: Ультразвукове дослідження підшлункової залози може допомогти виявити кісти (наповнені рідиною порожнини) або псевдокісти (утворення, що містять рідину та тканини) у підшлунковій залозі.
 • УЗД підшлункової залози при закупорках кровоносних судин: Ультразвукове дослідження підшлункової залози може виявити закупорки або звуження кровоносних судин, пов’язані з підшлунковою залозою.

Лікар УЗД, аналізуватиме отримані зображення та даватиме оцінку стану підшлункової залози на основі виявлених змін. Якщо у вас є підозри на проблеми з підшлунковою залозою, рекомендується звернутися до лікаря для проведення УЗД та отримання більш точної інформації про стан органу.

Підготовка до УЗД підшлункової залози

Підготовка до ультразвукового дослідження підшлункової залози може змінюватись в залежності від вимог лікаря.

 • Обговоріть із лікарем усі медикаменти, які ви приймаєте. Деякі ліки можуть впливати на результати УЗД, тому лікар може попросити вас тимчасово припинити прийом або адаптувати дозування. Важливо обговорити це з лікарем наперед.
 • Обмеження з прийому води. У багатьох випадках для отримання найкращих результатів УЗД, вам можуть попросити не їсти і не пити нічого протягом 6-8 годин перед дослідженням. Лікар може також рекомендувати утриматися від куріння та жувальної гумки.
 • Дотримуйтесь дієтичних рекомендацій. Іноді перед УЗД підшлункової залози може знадобитися дотримуватися спеціальної дієти протягом декількох днів до дослідження. Це може включати обмеження споживання жирів, газоподібних продуктів або їжі, що може спричинити здуття шлунка.
 • Уникайте вживання алкоголю. Алкоголь може впливати на результати УЗД та утворення газів у кишківнику, тому рекомендується утриматися від вживання алкоголю протягом кількох днів до дослідження.
 • Дотримуйтесь інструкцій лікаря. Попередньо обговоріть з лікарем усі індивідуальні рекомендації та інструкції, які стосуються Вашого конкретного випадку.

За яких захворювань проводиться ультразвукове дослідження підшлункової залози?

Ультразвукова діагностика підшлункової залози може проводитись при різних захворюваннях, щоб оцінити стан органу та виявити можливі зміни.

Деякі з найпоширеніших захворювань, при яких може бути рекомендовано УЗД підшлункової залози, включають:

 • УЗД підшлункової залози при панкреатиті: Ультразвукове дослідження підшлункової залози може допомогти виявити запалення підшлункової залози, що може бути пов’язане з гострим панкреатитом або хронічним панкреатитом.
 • УЗД підшлункової залози при раку підшлункової залози: Ультразвукове дослідження підшлункової залози може використовуватися для виявлення пухлин у підшлунковій залозі, включаючи рак підшлункової залози. Він може допомогти візуалізувати пухлини та оцінити їх характеристики.
 • УЗД при кістах та псевдокістах підшлункової залози: Ультразвукове дослідження підшлункової залози може бути корисним для виявлення кіст та псевдокист у підшлунковій залозі. Кісти – це наповнені рідиною порожнини, а псевдокісти – це утворення, що містять рідину та тканини.
 • УЗД при обструкції жовчних шляхів: Ультразвукове дослідження підшлункової залози може допомогти виявити перешкоди у жовчних шляхах, пов’язані з підшлунковою залозою, такі як жовчні камені або пухлини, що викликають звуження або блокування проток.
 • УЗД підшлункової залози при цистичному фіброзі
 • УЗД підшлункової залози при абсцесах
 • УЗД підшлункової залози при травмах або ознаках дисфункції підшлункової залози.

Функції підшлункової залози

Підшлункова залоза виконує кілька важливих функцій у організмі. 

 • Екзокринна функція: Основна функція підшлункової залози пов’язана з виробництвом та виділенням панкреатичного соку. Панкреатичний сік містить різні ферменти, такі як амілаза, ліпаза та протеази, які допомагають розщеплювати вуглеводи, жири та білки в їжі. Цей сік виділяється в дванадцятипалу кишку, де бере участь у процесі травлення.
 • Ендокринна функція: Підшлункова залоза також виконує важливу ендокринну функцію. Вона містить клітини, які називаються острівцями Лангерганса, які виробляють гормони, такі як інсулін і глюкагон. Інсулін відповідає за регуляцію рівня глюкози в крові та стимулює засвоєння глюкози тканинами організму, а глюкагон підвищує рівень глюкози у крові, стимулюючи виділення запасеного глікогену у печінці.
 • Регуляція травлення: Підшлункова залоза відіграє у регуляції травлення. Вона виділяє гормони, такі як секретин та холецистокінін, які контролюють виділення панкреатичного соку, жовчі та шлункового соку, а також регулюють рухову активність шлунково-кишкового тракту.
 • Нейтралізація шлункового вмісту: Панкреатичний сік містить бікарбонат, який допомагає нейтралізувати кислоту із шлункового вмісту, забезпечуючи оптимальні умови для дії панкреатичних ферментів.
 • Участь у обміні речовин: Підшлункова залоза бере участь у обміні речовин, оскільки інсулін та інші гормони, вироблювані острівцями Лангерганса, контролюють рівень глюкози у крові та обмін вуглеводами.

Це лише деякі з основних функцій підшлункової залози. Вона є важливим органом, необхідним для нормального травлення та обміну речовин в організмі.

Методи лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, підтримки здоров’я у МЦ “Альтернатива”

 • Додатково проводиться аналіз стану всього організму на Медичному Комплексі Експертному для визначення причини зміни функцій підшлункової залози, методів додаткової діагностики та методів лікування.

Проводиться аналіз стану всіх органів та систем: Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження; Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування

 • Озонотерапія: внутрішньовенна, ректальне продування кишківника, санація Лор-органів озоно-кисневою сумішшю, прийом озонованої води, прийом озонованої олії
 • Протипаразитарні програми
 • Пресотерапія: очищення лімфатичної системи
 • Вісцеральна терапія
 • Амбулаторна чи стаціонарна програма очищення на 5-10 днів. Очищення організму допомагає вивести токсини та шлаки з організму, відновити обмін речовин, знизити вагу, відновити роботу кишківника, печінки, жовчного міхура, лімфатичної та кровоносної системи.
  • Обстеження: УЗД органів черевної порожнини, лабораторні аналізи; аналіз стану організму на Комплексі Медичному Експертному.
  • Програма детоксикації: Проживання; Харчування; Фіточаї; Масажі; Озонована вода; Ректальні інсуфляції озоно-кисневою сумішшю; Продування слухового каналу озоно-кисневою сумішшю; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого та товстого кишківника (ортоградно)

Відгуки – УЗД підшлункової залози

guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Методика лікування захворювань печінки та жовчного міхура у МЦ "Альтернатива" 

Для лікування та профілактики хронічних захворювань печінки, корекції ваги, відновлення обміну речовин, для нормалізації роботи травного каналу, відновлення роботи печінки, судин, лімфатичної системи в медичному центрі «Альтернатива» застосовується програма очищення організму, проводяться протипаразитарні програми в умовах стаціонару або амбулаторного центру

 • Проживання в 2-х місному/1 місному номері на 5-10 діб / амбулаторно 
 • Курс лікувального голодування на 10-15 днів
 • Обстеження: консультація лікарів, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, алергенів, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості на Комплексі Медичному Експертному
 • Гіпоалергенне харчування: вегетаринська дієта, сироїдіння, сокотерапія
 • Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, протипаразитані, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
 • Очищення жовчного міхура та печінки нормалізує властивості жовчі щодо розщеплення жирів та регулює роботу кишківника з ліквідації закрепів. Нормалізується обмін холестерину, зупиняється відкладення холестерину в судинах серця, мозку, нирок, нижніх кінцівок, що знижує ризик виникнення ускладнень цукрового діабету. Очищена печінка дозволяє покращити реологічні властивості крові, зменшити її в'язкість, тим самим знизити ризик розвитку тромбозу судин. Поліпшується функція печінки з очищення крові від токсинів, надмірної кількості гормонів.
 • Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю: підвищення імунітету, звільнення кишківника від калових каменів, виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори
 • Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю: вплив на віруси, грибки, бактерії на слизових оболонках носоглотки та дихальних шляхів
 • Озонотерапія внутрішньовенна: очищення крові та судин, капіляротерапія, введення в організм озоно-кисневої суміші. Чинить різнобічну профілактичну та лікувальну дію. В основі ураження очей, нервової системи, нижніх кінцівок при цукровому діабеті лежать зміни найдрібніших судин та порушення живлення тканин, що призводить до їх гіпоксії та виникнення ускладнень. Однією з точок застосування озонотерапії якраз і є дрібні судини, які під її впливом розширюються, сприяючи кращому проходженню крові, зменшується кількість гліколізованого гемоглобіну, тканини краще насичуються киснем.
 • Протипаразитарна, противірусна програма: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на інфекції підшлункової залози, найпростіших та паразитів, судини нирок, очей, головного мозку, нижніх кінцівок, корекція гормонального фону.
 • Пресотерапія: нормалізує капілярне крово- та лімфообіг, попереджає утворення тромбів, розслаблює гладкі м'язи судин та проток, виводить токсини з міжклітинного простору, покращує живлення тканин та органів, виводить кристали солей із нирок
 • Фотонна терапія (апарат Коробова – Козявкіна): вплив біофотонів на відновлення мікроциркуляції судин, пошкоджених капілярів нижніх кінцівок при діабетичній стопі, виразках.
 • Газація нижніх/верхніх кінцівок у пластиковому мішку: при порушенні шкірних покривів, діабетичній стопі, грибку на ногах.
 • Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету
 • Витягнення хребта на апараті "Ормед-професіонал": при цій техніці збільшується відстань між хребцями, звільняються нервові закінчення та миттєво зменшується біль, покращується кровообіг та харчування міжхребцевих дисків
 • Дуоденальне зондування жовчного міхура: метод виведення жовчі з жовчного міхура для покращення детоксикаційної функції печінки та активації імунної системи

Найближчі дати стаціонарних заїздів

Вартість лікування

Найменування Ціна, грн
Консультація лікаря 650 грн
Аналіз стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному з консультацією Головного лікаря:
Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження; Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт;
Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат;
Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
1 600 грн
Аналіз стану організму на Медичному Комплексі Експертному з консультацією лікаря 1 450 грн
Аналіз організму на наявність понад 250 видів паразитів та найпростіших на Комплексі Медичному Експертному з консультацією Головного лікаря:
наявність паразитів, найпростіших; їхня локалізація в організмі;
аналіз стану травної та імунної систем;
оцінка рівня токсичного навантаження на організм; аналіз усіх органів та систем;
визначення нерекомендованих продуктів (щоб виключити продукти, що створюють сприятливе середовище для паразитів); аналіз недостатності вітамінів та мікроелементів
1 400 грн
Аналіз організму на наявність понад 250 видів паразитів та найпростіших на Комплексі Медичному Експертному з консультацією лікаря 1 250 грн
Лабораторні аналізи
Всі види ультразвукового дослідження
Стаціонарна програма очищення організму
Проживання у 2-х місному / 1 місному номері
Обстеження: консультація лікаря, цілодобовий нагляд лікаря, УЗО органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, підбір продуктів харчування на Комплексі Медичному Експертному
Вегетарианське з-х разове харчування (сокотерапія, лікувальне голодування)
Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, жовчогінні, ниркові чаї
Масаж спини і коміркової зони №5
Процедури по озонотерапії: озонована вода, мікроклізми з озонованою олією
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5 - омолодження чоловічих та жіночих статевих органів, виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори, лікування поліпозу кишківника
Стаціонарна базисна програма очищення організму (5 діб) із 3-х разовим харчуванням та розміщенням у 2-місному номері 12 000 грн
Стаціонарна базисна програма очищення організму (5 діб) із 3-х разовим харчуванням та розміщенням у 1-місному номері 15 000 грн
Стаціонарна базисна програма очищення організму (10 діб) із 3-х разовим харчуванням та розміщенням у 2-місному номері 24 000 грн
Стаціонарна базисна програма очищення організму (10 діб) із 3-х разовим харчуванням та розміщенням у 1-місному номері 30 000 грн
Проживання у 2-місному номері (супровід пацієнтів стаціонарного курсу лікування, проведення амбулаторних процедур) 500 грн
Проживання в 1-місному номері (супровід пацієнтів стаціонарного курсу лікування, проведення амбулаторних процедур) 1 000 грн
Харчування для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (3-разове, 1 день) 400 грн
Дитина до 5 років при перебуванню з дорослим в одномісному номері оплачує лише харчування.
Дитина може пройти обстеження: на Комплексі Медичному Експертному, лабораторні дослідження, УЗО, ЕКГ та процедури призначення лікаря відповідно до прайсу послуг
Амбулаторна програма очищення організму

Консультація лікаря. Визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, підбір продуктів харчування на Комплексі Медичному Експертному. Рекомендації по подальшому оздоровленню.

Обстеження: УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирки, рекомендації щодо подальшого оздоровлення після закінчення курсу лікування
Програма детоксикації: Фіточаї; Озонована вода; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого кишківника (ортоградно); Фітопаросауна
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5 - омолодження чоловічих та жіночих статевих органів, виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори, лікування поліпозу кишківника
Продування Лор-органів озоно-кисневою сумішшю №5 - вплив на віруси, грибки, бактерії на слизових оболонках носоглотки та дихальних шляхів

Амбулаторний комплекс лікування на 5 днів 9 800 грн
Амбулаторний комплекс лікування на 10 днів 17 650 грн
Комплексні програми та процедури
Антицелюлітний масаж №5 4 000 грн
Вагінальні інсуфляції озоно-кисневою сумішшю №5: при хронічних запальних захворюваннях жіночої репродуктивної системи, молочниці, ендометріозі, ерозії та дисплазії шийки матки, хронічному циститі, нетриманні сечі 2 000 грн
Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5 - 30 хвилин
Сприяє поліпшенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету
2 000 грн
Вісцеральний масаж №5 – 60 хвилин 4 000 грн
Витягнення хребта на апараті "Ормед-професіонал" №5:
при цій техніці збільшується відстань між хребцями, звільняються нервові закінчення та миттєво зменшується біль, покращується кровообіг та харчування міжхребцевих дисків
1 750 грн
Обколювання паравертебральних точок озоно-кисневою сумішшю №2: швидко знижує запальні процеси в м'язово-зв'язковому апараті, знижує тугорухливість суглобів 700 грн
Гомеопатична крупка (Інформотерапія) 150 грн
Дуоденальне зондування жовчного міхура: метод виведення жовчі з жовчного міхура для покращення детоксикаційної функції печінки та активації імунної системи 700 грн
Дуоденальне зондування жовчного міхура з діагностичним дослідженням жовчі:
бактерії, лямблії, кристали холестерину, білірубіну.
Аналіз на Бак обстеження жовчі + антибіотикограма
1 115 грн
Загальний масаж №5 3 000 грн
Клізова процедура 150 грн
Комплексна програма «ЕнергоІнформотерапія» №5: Корекція на Комплексі Медичному Експертному: вплив на грибки, віруси, бактерії, паразити. Прийом протипаразитарних чаїв 2 700 грн
Корекція стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному для дорослого та дитини:
Імунної системи; Серцево-судинної системи
Стану ЛОР-органів; Бронхо-легеневого апарату; Шлунково-кишкового тракту
Опорно-рухового апарату; Нервової системи; Ендокринної системи
Вплив на інфекції в печінці, жовчному міхурі; Підшлункову залозу; Нирок, сечового міхура
Вплив на інфекції у статевих органах у чоловіка та жінки
Вплив на виявлені Алергени; Віруси; Бактерії; Грибки; Гельмінти
Корекція психо-емоційного стану
450 грн
Озонотерапія внутрішньовенна №5: протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія. Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, підвищення імунітету 2 550 грн
Очищення печінки (Дюбаж) з магнезією або сорбітом для прискорення виведення алергенів, токсинів з організму 500 грн
Очищення печінки (Дюбаж) з оливковою олією та грейпфрутовим соком 800 грн
Очищення тонкого кишківника (ортоградне промивання "гірським кришталем)
Мікроворсинки тонкого кишківника виконують функцію бар'єру для всмоктування токсинів та алергенів у кровоносне русло, сприяють очищенню лімфатичної системи
500 грн
Озонована вода 50 грн
Пресотерапія №5 - очищення лімфи від алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення 1 500 грн
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю №5: вплив на віруси, грибки, бактерії на слизових оболонках носоглотки та дихальних шляхів 1 000 грн
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: омолодження чоловічих та жіночих статевих органів, виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори, лікування поліпозу кишківника 1 000 грн
Мікроклізма з озонованою олією 150 грн
Фітобочка 350 грн
Фотонна терапія (апарат Коробова – Козявкіна) №10: вплив біофотонів на прискорення виведення токсинів вірусів, бактерій. грибків та паразитів з організму; підвищення імунітету 800 грн
Фототерапія при ураженні шкіри від 30% - кабінка Псоролайт 250 грн
Фототерапія при ураженні шкіри від 30% - кабінка Псоролайт №10 2 250 грн
Вказані ціни можуть відрізнятися від тих, що діють в Медичному центрі
Актуальні ціни Ви можете дізнатись за телефоном +38(067) 822-42-42

Статті

Лікарі

Відео: програми та відгуки