псориаз

Псоріаз – це хронічне неінфекційне захворювання шкіри, що характеризується появою псоріатичних бляшок, що ускладнюється ураженням нігтів та суглобів.

Захворювання однаковою мірою вражає як чоловіків, і жінок. У 70% випадків хворіють молоді у віці 15 – 25 років. Псоріаз хворіє 4 – 6 % населення Земної кулі. Псоріаз не є заразним захворюванням і не передається через дотик, повітряно – краплинним, статевим чи іншим шляхом.

Методика лікування псоріазу 

Медичним центром «Альтернатива» проводиться амбулаторна та стаціонарна 10-денна програма “Лікування псоріазу у дорослої дитини” , яка передбачає  2 послідовні курси по 5 днів з подальшим дотриманням рекомендацій лікаря

Методика включає 2 послідовні курси по 5 днів кожен з подальшим дотриманням рекомендацій лікаря

І курс лікування псоріазу – очищення кишківника, жовчного міхура, печінки, шкіри

ІІ курс лікування псоріазу – очищення крові, лімфи, судин, нирок, суглобів

Мета першого п’ятиденного курсу:  нормалізувати функції виділень для максимального звільнення від токсинів товстого і тонкого кишківника, жовчного міхура та печінки, частково нирок, легких і потових залоз шкіри

Мета другого п’ятиденного курсу:  продовжити відновлення функцій печінки, подальше відновлення функцій ворсинок тонкого кишківника, виведення токсинів з міжклітинного матриксу, крові, лімфи, судин, нирок, частково кістково-м’язової системи.

Другий курс проводиться відразу після першого або з інтервалом трохи більше двох місяців після першого курсу.

Обстеження: УЗД, лабораторні аналізи; аналіз стану організму на Комплексі Медичному Експертному;
Лікувальна програма: Проживання; Харчування; Фіточаї; Масажі; Озонована вода; Ректальні інсуффляції; Продування слухового каналу; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого та товстого кишківника (ортоградно).

Лікування псоріазу на голові, на ліктях, на шкірі

Ефективність програми стаціонарного лікування псоріазу посилюється завдяки застосуванню комплексу наступних заходів:

У виконанні цієї програми Вам допомагають лікарі вищої категорії: дерматолог, терапевт, озонотерапевт, біоенергоінформотерапевт, сімейний лікар, дієтолог, лікар функціональної діагностики.

Симптоми псоріазу

Псоріатичні бляшки є запалені червоні утворення, що височіють над поверхнею здорової шкіри.

Висипання на шкірі мають типову локалізацію на розгинальних поверхнях кінцівок, особливо в області ліктьових і колінних суглобів, волосистої частини голови («псоріатична корона»), області крижів

Бляшки вкриті скоринкою, що нагадує парафін або віск, яка тріскається і лущиться, утворюючи безліч сріблястих лусочок. На свіжих елементах лусочки розташовуються в центрі, залишаючи вільним вузький яскравий край

Проявам псоріазу супроводжує сильний свербіж і лущення, омертвілі лусочки легко видаляються з поверхні шкіри при чуханні

У складних випадках на місці ураження можуть з’являтися нагноєння та тріщини

“Псоріатична тріада”:

 1. Феномен стеаринової плями – при легкому пошкрібанні на поверхні папули з’являється рясне лущення сріблясто-білими лусочками, схожими на розтерту краплю стеарину.
 2. Феномен термінальної плівки – при подальшому обережному пошкрібанні з-під лусочок проступає червона, волога, лакоблискуча поверхня («псоріатична плівка»)
 3. Феномен точкової кровотечі – якщо псоріатичну плівку злегка пошкрябати, то на поверхню елемента виступають дрібні крапельки крові.

Стадії псоріазу

 1. Прогресивна стадія (поява нових папул у типових місцях, злиття папульозних елементів між собою з формуванням бляшок на тлі почервонілої шкіри, формування на поверхні новоутворених бляшок строкатого лущення у вигляді множинних лусочок, краю бляшок вільні від лусочок і оточені бляшок
 2. Стаціонарна стадія (припинення появи нових папул, припинення зростання вже наявних бляшок, лусочки починають покривати всю бляшку, відсутній червоний обідок навколо бляшки, феномен Кебнера не спостерігається)
 3. Регресивна стадія (псевдоатрофічний обідок Воронова – невеликі складки та радіальні лінії шкіри навколо бляшок, поступове зменшення лущення та його зникнення, утворення на місці бляшок білястих гіпопігментованих або гіперпігментованих плям)

В основі стадійності псоріазу лежить активність запального процесу

За 15 років роботи понад 350 пацієнтів позбулися псоріазу, нормалізували стан шкіри та внутрішніх органів. У 50% пацієнтів спостерігається ремісія протягом 7 років.

Авторська методика «Лікування псоріазу» допомогла дітям та дорослим при наступних видах псоріазу

 • Псоріаз вульгаріс (псоріаз у загальній формі): Це найпоширеніший вид псоріазу. Він характеризується появою червоних плям, покритих сріблястими лусочками, які можуть зачіпати різні ділянки шкіри, такі як ліктьові та колінні згини, шкіра голови, суглоби, долоні та підошви.
 • Пустулезний псоріаз: Цей вид псоріазу характеризується появою бульбашок (пустул) на шкірі, наповнених каламутною рідиною. Він може бути обмеженим або поширеним по всьому тілу. Пустулезний псоріаз може бути більш тяжкою формою псоріазу і потребує більш інтенсивного лікування.
 • Інвертований псоріаз: Цей вид псоріазу характеризується появою червоних висипань у складках шкіри, таких як під грудьми, пахвами, пахвою і навколо геніталій. Він відрізняється від типового псоріазу, який найчастіше проявляється на відкритих ділянках шкіри.
 • Псоріатичний артрит: Це форма псоріазу, при якій шкірні симптоми поєднуються із запаленням суглобів. Псоріатичний артрит може призвести до болю та запалення суглобів, що може суттєво погіршити якість життя пацієнта.
 • Еритродермічний псоріаз Цей вид псоріазу характеризується червоною, запаленою шкірою, яка покриває більшу частину тіла. Еритродермічний псоріаз – це рідкісна та важка форма захворювання, що потребує негайного втручання лікарів.
 • Псоріаз нігтів: Псоріаз може торкатися нігтів, викликаючи зміни їх форми, кольору та текстури, а також призводячи до відшарування нігтів від нігтьової пластини.

Причина псоріазу. Діагностика та аналізи

Діагностику псоріазу в Медичному центрі «Альтернатива» проводить лікар – дерматолог, який визначить форму, стадію та ступінь тяжкості перебігу псоріазу. Найчастіше для встановлення діагнозу досить візуального обстеження. Однак у нашому центрі є унікальна можливість виявити запускні механізми захворювання, використовуючи сучасне обладнання – Комплекс Медичний Експертний. Завдяки аналізу стану всього організму лікар за 1 годину отримує додаткову інформацію про стан імунної, нервової, ендокринної, травної системи, токсичні навантаження на організм, наявність інфекцій, стан печінки та жовчного міхура, недостатність вітамінів і мікроелементів .

Доволі поширеною причиною псоріазу вважають стрес , захворювання може бути спровоковане емоційним потрясінням різного ступеня виразності. Але стрес – це лише привід для прояву причини, яка знаходиться всередині організму.

На думку фахівців Медичного центру «Альтернатива», псоріаз – захворювання на поліетиологічне, але провідними причинами псоріазу є грибково – паразитарне носійство. Саме грибки та паразити, що живуть у кишківнику та інших органах, виділяють велику кількість продуктів життєдіяльності, які всмоктуючись у кров розносяться по всіх органах та системах та отруюють весь організм

Якщо носій грибків і паразитів має тривалий характер, то критична концентрація токсинів в організмі призводить до підвищеного навантаження на нервову, ендокринну та імунну системи. Стан внутрішньої інтоксикації викликає, в першу чергу, дисбаланс у роботі імунної системи, при якому замість захисту організму від факторів, що ушкоджують, вона стає агресивною проти власної шкіри.

Таким чином, запускається механізм аутоімунного запалення шкіри.  Після діагностики призначається курс лікування псоріазу, за узгодженням це може бути стаціонарний або амбулаторний курс.

Псоріаз – проблеми до кишківника. Як вирішити проблему із шлунково-кишковим трактом?

Запальний процес шкіри підтримується порушенням моторики кишківника . Більшість хворих на псоріаз страждають запором. При запорі уповільнюється евакуація з організму продуктів життєдіяльності, кишкових отрут, харчових залишків. Це веде до активації процесів бродіння та гниття в кишківнику, всмоктування кишкових токсинів у кровотік та несприятливо впливає на шкіру та на весь організм. Збій у роботі кишківника призводить до поширення псоріатичних бляшок.

Величезну роль патогенезі псоріазу грає стан тонкого кишківника. Як відомо, у здоровому організмі ендотоксини, вироблені у кишківнику, практично не поглинаються. При витончення стінок худої і нижніх відділів дванадцятипалої кишки під впливом токсинів, що мешкають там мікроорганізмів, порушується бар’єрна функція слизової оболонки кишківника. Це дозволяє токсинам просочуватися з кишківника в систему кровообігу та знаходити шлях до поверхневих капілярів та лімфатичних судин для усунення через шкіру, виробляючи «псоріатичні» бляшки.

Для лікування псоріазу необхідно нормалізувати роботу печінки, жовчного міхура

Від стану печінки в організмі залежить якісний склад крові, яка живить шкірні покриви. Печінка виконує безліч функцій, у тому числі роль фільтра, через який за годину проганяється 60 літрів крові, очищуючи при цьому її від токсинів. Тут у результаті складних біохімічних реакцій з крові відбираються шкідливі речовини та перетворюються на нетоксичні сполуки, що виводяться з жовчю через кишківник.

У більшості хворих на псоріаз з дитинства порушений відтік жовчі. Це пов’язано з наявністю гіпотонічного жовчного міхура, що має один або кілька згинів. При такій формі жовчного міхура утруднюється пасаж жовчі з печінки, що веде до згущення жовчі та поступового зниження детоксичної функції печінки. Згущення жовчі в печінці та жовчному міхурі погіршує надходження жовчі в кишківник, що знижує моторику кишківника та викликає запор. Згущенню жовчі у печінці сприяє зневоднення організму при недостатньому питті води, а також наявності сисунів у печінкових клітинах

Перший крок до лікування псоріазу – позбутися глистів. Протипаразитарна програма

Головною причиною псоріазу є зараження паразитами кишківника та інших органів. Алергізація кишківника продуктами життєдіяльності паразитів збільшує проникність слизової оболонки кишківника для токсинів і одночасно навантаження на шкіру, як на орган виділення. Чим більше площа ураження шкіри, тим більше паразитів носить у собі хворий. Розмножуючись із величезною швидкістю, паразити знищують запаси корисних поживних речовин, виділяючи замість відходи у вигляді токсинів. Паразити завдають катастрофічної шкоди організму. Першою страждає імунна система, послаблюється її захисна функція та запускається хронічне запалення шкіри

При погіршенні функцій печінки з детоксикації та наявності запору в кишківнику додаткове навантаження щодо виведення токсинів бере на себе шкіра. У хворих на псоріаз це призводить до частих загострень захворювання.

Лікування псоріазу. Дефіцит мікроелементів. Порушення процесів всмоктування у тонкому кишківнику

При псоріазі у більшості хворих визначається дефіцит кремнію. Виявилося, що цей мікроелемент відіграє дуже важливу роль в організмі для здоров’я шкіри, судин та сполучної тканини. Кремній після всмоктування в кишківнику транспортується до ураженої шкіри, покращуючи її структуру, а також виконує роль сорбенту, вбираючи антигенні комплекси і виводячи їх з організму.

Головною причиною нестачі кремнію є порушення процесів всмоктування у тонкому кишківнику. З тонкого кишківника ми “їмо”, тут всмоктуються всі необхідні нутрієнти для повноцінної роботи нашого організму. І саме тут мешкають паразити, на зріст яких йде практично весь кремній, що надходить із їжею та водою. Продукти життєдіяльності паразитів блокують також всмоктування вкрай важливих для хворих на псоріаз кальцію та вітаміну «Д».

Переваги лікування псоріазу у Медичному центрі «Альтернатива»

 • Лікування псоріазу в медичному центрі «Альтернатива» – це немедикаментозна терапія, спрямована на виведення токсинів, відновлення функцій печінки, покращення стану шкіри
 • Можливість лікування у стаціонарі з проживанням, харчуванням, комплексом процедур
 • Можливість проведення процедур у амбулаторному центрі

Відгуки – лікування псоріазу

guest
7 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
Маша

Лікування псоріазу було дуже довгим, поки я не потрапила до Тимченко Ольги Володимирівни. По-перше, мені пояснили, що ніякі мазі для зовнішнього застосування не допоможуть, поки причина є всередині. По-друге, дали мені надію на життя без комплексів. Отже, що робила я тут у центрі: Курс очищення організму (вважаю це найголовнішою процедурою в лікуванні будь-якого захворювання)Кабінка ПсоролайтЛазерне лікування за допомогою Ексімер лазераСвітлолікуванняУсе перераховане вище нічого спільного з прийомом таблеток не має. Безболісно, без згубного впливу ліків на печінку мені вдалося позбутися лусочок на руках. Знаю, що хвороба не виліковується повністю і будь-який стрес чи порушення роботи в організмі можуть знову спровокувати появу… Read more »