Жировий стеатоз печінки – захворювання, для якого характерне накопичення жирових клітин у печінці. Відмінною рисою є те, що запальні або болючі симптоми як такі відсутні.
На підставі причин виникнення та етіології жировий стеатоз поділяється на два типи: неалкогольну жирову хворобу печінки та алкогольну хворобу печінки. Будь-який тип не обмежується ожирінням печінки, а може переростати у гепатит чи цироз. Все це стосується однієї стадії захворювання.
Причини появи ожиріння печінки
Основною причиною жирового стеатозу печінки є неправильний спосіб життя, висококалорійне харчування, надмірне вживання жирів, швидких вуглеводів у комплексі з нестачею фізичної активності.
Найчастіше таке ожиріння печінки діагностується у пацієнтів, схильних до метаболічного синдрому.
Основною причиною алкогольного ожиріння печінки є надмірне вживання алкоголю. Основним фактором, який дозволяє розділяти алкогольний і неалкогольний стеатоз, є вживання пацієнтом 40 грамів та більше алкогольної продукції для чоловіків та двадцять грамів для жінок. Варто зазначити, що на ступінь ураження впливає також якість алкоголю та генетика.
Ускладнення при ожирінні печінки
До найпоширеніших ускладнень відносяться розвиток гепатиту, фіброзу тканин печінки, у найзапущеніших випадках – цирозу.
До рідкісного, але все ж таки зустрічається, рак печінки. Він проявляється на етапі розвитку у пацієнта цирозу печінки та пов’язаний із вірусними гепатитами.
Симптоми ожиріння печінки
Більшість людей, які мали виявлений жировий стеатоз, не висловлювали скарг на погане самопочуття. Якщо людина підтверджена неалкогольною жировою хворобою печінки, відзначаються прояви такі як зайва вага, підвищений тиск, підвищення глюкози та холестерину.
Основні способи діагностики ожиріння печінки
Лікар діагностує ожиріння печінки під час збирання анамнезу. Відбувається це завдяки тому, що в ході опитування лікар уточнює дані про активність, харчування, пристрасть до алкоголю, а також прийом лікарських засобів.
Якщо під час спілкування лікар виявляє ознаки метаболічного синдрому, це стає ще однією підставою діагностувати ожиріння печінки неалкогольної етіології.
Для виявлення захворювання пацієнту призначаються лабораторні дослідження: біохімічний аналіз крові, який включає показники АсАТ, АлАТ, гамма-глутамілтранспептидаза, лужна фосфатаза, білірубін загальний, білірубін прямий. За наявності захворювання спостерігається їх підвищення у невеликих межах від норми.
Лікування ожиріння печінки
В ході лікування ожиріння печінки лікар:
- Призначає дієту при ожирінні печінки
- Прописує ліки від ожиріння печінки
- Розповідає пацієнту, що можна їсти при ожирінні печінки
- Пояснює, що потрібно виключити у дієті при ожирінні печінки
Після того як буде проведено лікування, у пацієнтів настає покращення загального стану організму, його захисної функції, покращується метаболізм та травлення, відбувається схуднення.
Профілактика ожиріння печінки
У разі виявлення захворювання на ранніх стадіях прогноз є сприятливим.
Для профілактики появи ожиріння печінки варто правильно харчуватися, вести здоровий та активний спосіб життя, проходити програму очищення організму щорічно.
- Щорічне провендення програми очищення організму. Програма детоксикації організму, протипаразитарне лікування.
- Амбулаторна чи стаціонарна програма очищення на 5-10 днів. Очищення організму допомагає вивести токсини та шлаки з організму, відновити обмін речовин, знизити вагу, відновити роботу кишківника, печінки, жовчного міхура, лімфатичної та кровоносної системи
- Обстеження: УЗД органів черевної порожнини, лабораторні аналізи, аналіз стану організму на Комплексі Медичному Експертному
- Програма детоксикації: Проживання; Харчування; Фіточаї; Масажі; Озонована вода; Ректальні інсуфляції озоно-кисневою сумішшю; Продування слухового каналу озоно-кисневою сумішшю; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого та товстого кишківника (ортоградно)
- Очищення печінки та жовчного міхура. Тюбаж із магнезією та масляно-кислотний тюбаж сприяє нормалізації відтоку жовчі, попередженню утворення каменів, поліпшенню функції кишківника та ліквідації закрепів
- Дуоденальне зондування при жировому гепатозі печінки.
- Санація кишківника озоно-кисневою сумішшю сприяє підвищенню імунітету, видаленню калових каменів, слизу, паразитів, а також відновленню мікрофлори.
- Озонотерапія. Внутрішньовенне введення, санація кишківника та ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю, прийом озонованої води та олії для поліпшення кисневого обміну.
- Вісцеральний масаж для зменшення спазмів і очищення кишківника.
- Апаратний лімфодренажний масаж для покращення лімфообігу, кровообігу та метаболізму.
- Дієтотерапія. Індивідуальний раціон для зниження навантаження на печінку.
- Фітотерапія. Прийом трав’яних чаїв для підтримки функцій печінки.
- Медикаментозна терапія. Використання гепатопротекторів для захисту та відновлення печінки.
Ефекти програми детоксикації організму при жировому стеатозі печінки:
- корекція ваги
- відновлення метаболізму та функції травного тракту
- поліпшення функції печінки, судин і лімфатичної системи
- протипаразитарна дія
- зниження ризику тромбозів та ускладнень діабету
- нормалізація холестеринового обміну та попередження відкладення холестерину в судинах
Ця програма дозволяє ефективно відновити здоров’я печінки, зменшити запалення, нормалізувати обмінні процеси та значно покращити загальне самопочуття.
Рекомендації щодо харчування при стеатозі
- Прийом омега-3
- Вживання складних вуглеводів
- Скорочення кількості солі та приправ
- Виключення із раціону жирної та смаженої їжі
Для активного способу життя рекомендується проходити в день від 8000 кроків та три години на тиждень займатися спортом.