УЗИ слюнных желез

УЗД слинних залоз – точне та інформативне дослідження парних слинних залоз за допомогою апарату УЗД.  Патологічні зміни в привушних, піднижньощелепних та під’язикових залозах супроводжуються зміною проникності тканини для ультразвуку. УЗД спрощує діагностику анатомічних аномалій, запальних та дегенеративних процесів, пухлин та каміння в слинних протоках .

Показання до проведення УЗД слинних залоз

УЗД великих слинних залоз, що входить у стандартну програму діагностики порушень з дискомфортом у привушній та піднижньощелепній областях, уражається одна слинна залоза та обидва парні органи. Терміново записуйтесь на УЗД, якщо помітили такі тривожні симптоми:

 • Збільшення слинних залоз та прилеглих лімфатичних вузлів
 • Потовщення, набряк та почервоніння за вухами та підборіддям
 • Сухість у роті та утруднене ковтання є ознаками закупорки слинних проток.

Терапевт підозрює запальний процес або нагноєння, що нерідко виникає як ускладнення середнього отиту, карієсу, ГРВІ та тонзиліту і може бути спрямоване на УЗД привушних залоз. Планове УЗД парних слинних залоз доцільне і при ендокринних порушеннях – гормональні порушення можуть спричинити кістозне переродження залоз та утворення каменів у слинних протоках.

Що показує УЗД слинних залоз

Як правило, ультразвукові дослідження проводяться після збирання медичної історії пацієнта. Лікар уточнює, що турбує пацієнта і чи проводилося якесь лікування. Якщо лікар має підстави підозрювати якусь патологію, вам призначать УЗД. Цей процес виявить:

 • Наявність уроджених аномалій розвитку слинних залоз – лікар зможе побачити додаткові протоки чи частки органу.

Запалення часто є ускладненням після отиту, грипу, застуди тощо. буд. Зазвичай, у разі основним симптомом є збільшення залоз .
Кіста – з’являється через гормональне порушення чи травму. УЗД покаже ущільнення з розмитими контурами та поганою структурою.
Гнійні утворення — на УЗД вони виглядають ідентичним кістам, з нечіткими структурами та нечіткими контурами. Основною відмінністю є складна внутрішня структура освіти, болючість при натисканні та підвищеній температурі.
Камені в слинних залозах – це викликано неправильним метаболізмом кальцію в організмі, через що може статися закупорка проток.
Онкологія – у разі біопсію роблять після ультразвукового дослідження. Ця процедура точно скаже нам про характер освіти – доброякісне чи злоякісне.

Підготовка до УЗД 

Перед проведенням діагностики необхідно голодування протягом 4 годин до відвідування кабінету УЗД . Також не жуйте жуйку за кілька годин до операції. Жодної іншої підготовки не потрібно.

Як проходить процедура

Процедура проводиться в положенні лежачи на спині, з нахилом голови назад і набік, а перед процедурою довге волосся пов’язане або зібране в хвіст. На область проекції слинних залоз наноситься спеціальний гель для поліпшення контакту датчика зі шкірою.

Обстеження однієї слинної залози займає 5-10 хвилин, УЗД всіх груп залоз – 20-30 хвилин. При дослідженні проводять УЗД прилеглих лімфатичних вузлів, при необхідності проводять доплерографію судин, що кровопостачають основні групи слинних залоз . Для оцінки ступеня фіброзу, при хронічних, запально-дистрофічних змін УЗД доповнюють еластографією. У «МЦ Альтернатива» можна в найкоротші терміни провести повне обстеження слинних залоз і зробити висновок того ж дня з випискою

УЗД у “МЦ Альтернатива”

У нашому медичному центрі надаються послуги ультразвукової діагностики різних органів, у тому числі УЗД слинних залоз. У клініці використовується сучасне скринінгове обладнання, що дозволяє виявляти захворювання, навіть на ранніх стадіях.

Переваги проведення УЗД слинних залоз у МЦ Альтернатива:

 • Ви вибираєте зручний час тестування
 • Клініка зручно розташована та легко доступна з будь-якої точки міста.
 • Пацієнтів приймають досвідчені фахівці, які призначать правильний план лікування та проконтролюють Ваше одужання.
 • За різних захворювань у центрі можна пройти програму відновлення всього організму в умовах стаціонарного або амбулаторного центру

Відгуки – УЗД слинних залоз

guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Авторська методика профілактики та лікування хронічних захворювань Лор-органів у МЦ "Альтернатива"

При лікуванні пацієнтів із захворюваннями ЛОР-органів  у медичному центрі «Альтернатива» застосовується  програма очищення організму в умовах стаціонару/амбулаторно, яка є основною програмою для відновлення роботи всього організму та основою ефективного лікування пацієнтів із захворюваннями ЛОР- органів безпечними методами, без застосування антибіотиків та протизапальних препаратів

У медичному центрі "Альтернатива" при лікуванні пацієнтів з ЛОР-захворюваннями ми звертаємо увагу на:

 • стан пацієнта, давність захворювання, вік, наявність інших супутніх захворювань. Лікар проводитиме огляд, збирає анамнез захворювання, призначає лабораторне, інструментальне обстеження та індивідуальну схему лікування.

Для скринінгового аналізу причин ЛОР-захворювань застосовується унікальне обладнання Комплекс Медичний Експертний, за допомогою якого можна визначити:

 • причину ЛОР-захворювання: наявність на слизових мікроорганізмів - бактерій, грибків, вірусів
 • наявність супутньої патогенної мікрофлори: грибків, бактерій, найпростіших та глистів у кишківника
 • наявність інтоксикацій в організмі від накопичення метаболітів лікарських препаратів, харчових добавок, продуктів ГМО, екологічних токсинів
 • роботу органів шлунково-кишкового тракту: закреп кишківника, порушення процесів всмоктування у тонкого кишкіника, дискінезія жовчного міхура за гіпотонічним типом, зниження детоксикаційної функції печінки
 • стан імунної системи: зниження імунітету ускладнює лікування ЛОР - захворювань
 • стан кровоносної системи впливає на стан ЛОР - органів
 • стан лімфатичної системи: наявність великої кількості токсинів у лімфі призводить до закладеності носа
 • нестача вітамінів та мікроелементів може призводити до зниження імунітету
 • харчову непереносимість: неперетравлені продукти харчування піддаються бродильним та гнильним процесам у кишківнику та дають додаткову інтоксикацію організму, підтримуючи запальні процеси у ЛОР-органах

Програма очищення організму в умовах стаціонару чи амбулаторно є основною програмою для відновлення роботи всього організму та основою для лікування ЛОР-захворювань

За 5 - 10 днів програми очищення організму пацієнтам проводяться очисні та протипаразитарні заходи. Очищаються основні фільтри нашого організму - товстий і тонкий кишківник, печінка та жовчний міхур, нирки, і включається до процесу очищення лімфатична система. Завдяки очищенню організму створюються умови для нормалізації роботи імунної системи та зниження запалення слизових носоглотки.

Ефективність лікування ЛОР – захворювань у медичному центрі "Альтернатива" полягає в тому, що ми не тільки відновлюємо захисні сили організму, виводимо токсини та алергени з організму, але й застосовуємо два методи клітинного лікування (озонотерапію та компенсаторну корекцію на Комплексі Медичному Експертному).

При лікуванні пацієнтів із захворюваннями ЛОР – органів у нашому центрі застосовується озонотерапія у вигляді внутрішньовенного введення озонованого фізіологічного розчину натрію хлориду та процедури ВАОТ (великої аутогемоозонотерапії). Ці процедури мають пряму протиірусну, антибактеріальну, протигрибкову дію. Озоніди зі струмом крові розносяться по всьому організму, проникаючи в клітину, припиняють процес реплікації вірусів, руйнують бактеріальну клітину, міцелій грибів, блокують дихальну систему глистів.

За допомогою клізмових процедур, ортоградного промивання всього травного каналу "гірським кришталем" усі зруйновані макро- та мікроорганізми виводяться з організму. Це має велике значення, оскільки лікувальна програма проходить без інтоксикації та ускладнень. Після цієї процедури покращуються процеси всмоктування вітамінів та мікроелементів, покращується робота ферментів підшлункової залози, покращується робота печінки з перетравлення їжі. У дітей покращується апетит, змінюються поведінкові реакції, покращується пам'ять, концентрація уваги, успішність.

Добре собі зарекомендували при лікуванні пацієнтів із ЛОР-захворюваннями кишкові продування кишківника. Процедура добре переноситься як дорослими, так і дітьми, безболісна і дуже ефективна. У кишківника за допомогою спеціального модуля вдується від 150 до 350 мл. озоно-кисневої суміші. Об'єм та концентрація озоно-кисневої суміші залежить від віку пацієнта.

Іншим методом кліткового лікування пацієнтом із ЛОР-захворюваннями є компенсаторна корекція на спеціальному обладнанні Комплексі Медичному Експертному. Цей метод дозволяє не тільки впливати на патогенні мікроорганізми, а й контролювати стан організму під час лікувального процесу.

Лікування безпечне, ефективне, без побічних токсичних ефектів, що дають протиірусні лікарські засоби, спрямоване на підвищення імунітету та опірності організму до вірусних інфекцій.

Лікування проходить без больових відчуттів та інтоксикації. Додатковими ефектами нашої програми є підвищення імунітету, приплив сил та енергії, покращення фізичних та розумових здібностей.

Найближчі дати стаціонарних заїздів

Вартість лікування

Статті

Лікарі