Інсулінозалежний цукровий діабет (або діабет 1 типу) – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну, який необхідний для переробки цукру в крові та використання його клітинами для отримання енергії.
Клітини, які не отримують достатньої глюкози з крові, починають голодувати, а рівень цукру в крові підвищується, що призводить до гіперглікемії.
В основі інсулінозалежного цукрового діабету лежить автоімунний процес, при якому імунна система атакує та руйнує бета-клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. В результаті, у людей з інсулінозалежним цукровим діабетом може бути значний дефіцит інсуліну, і вони потребують заміну терапії інсуліном для того, щоб контролювати рівень глюкози в крові.
Інсулінозалежний цукровий діабет зазвичай розвивається у дитячому чи підлітковому віці, але може з’явитися і у дорослих.
Лікування інсулінозалежного цукрового діабету полягає в заміщувальній терапії інсуліном та регулярному контролі рівня глюкози в крові, а також у підтримці здорового способу життя з правильною дієтою та фізичною активністю.