Апофалоз – один із трематодозів, викликаних паразитом Apophallus donicus, вражає не тільки людей, а й домашніх тварин, а також промислових видів риб. Зараження відбувається лише через кишківник.

Як можна заразитися апофалозом (етіологія)

Апофалоз – це група гельмінтозів, причиною якої є трематода Apophallus donicus із сімейства Heterophyidae. Вона може становити небезпеку для людей, а також може вражати промислових риб та свійських тварин. Так, наприклад, личинки цього гельмінта, можуть паразитувати в таких видах риб, як:

 • Судак
 • Єрш
 • Окунь
 • Ліщ
 • Крема
 • Плотва

Зазвичай, цей вид риб мешкає в річках, що впадають у Чорне море, але не можна виключати рибу, що мешкає в Західній Двіні, а також у річці Тиса – вони теж є носіями черв’яків, що викликають хворобу апофалоз. Прості симптоми інфекції, яку черв’яки вносять в організм людини, виявляються через 15-20 днів після того, як він був заражений: на тлі втрати апетиту, спостерігаються зниження ваги пов’язаних з порушенням роботи ШКТ, оскільки спочатку паразити заповнюють тонкий кишківник.

Апофалоз або росікотремоз (медична назва) – це гельмінтоз, який викликається апофалою . Вона потрапляє до організму людини під час поїдання неправильно приготовленої їжі. Апофалла складається з мікрохробаків, які впроваджуються безпосередньо в стінку кишківника і пошкоджують її шпильками. Це призводить до збоїв у процесі перетравлення їжі: з’являється блідий відтінок шкіри, слабкість всього організму та безсоння.

Лікування починається з усунення паразиту, і необхідно прийняти антипаразитарні засоби.

При зараженні хробаками у хворих відзначається порушення перетравлення вітамінів та мінеральних компонентів, важливих для здорової життєдіяльності. Це може призвести до розвитку дисбактеріозу через порушення мікрофлори кишківника.

Не варто ставитися до апофалозу не серйозно, тому що неправильні або запізнілі заходи лікування можуть призвести до розвитку ракових захворювань. Цей стан негативно впливає на імунну систему людини, сприяючи активізації поділу клітин. У зв’язку з цим потрібно приймати рішення згідно з консультацією з лікарем.

Симптоми (клінічна картина) апофалоза

Апофалоз характеризується відносно м’якою клінічною картиною, що повільно розвивається. Часто людина навіть не підозрює про її наявність, доки не отримає такого діагнозу після тривалого спостереження.

При підозрі на апофалоз , щоб діагностувати все точно, необхідно провести аналіз крові. Якщо він покаже підвищений рівень еозинофілів, то це може свідчити про наявність цих паразитів. Щоб підтвердити діагноз на 100% необхідно провести додаткове мікроскопічне дослідження калу.

Що найбільш характерно для гельмінтозів ? Насамперед, гельмінтози характеризуються хронічним перебігом , повільним розвитком та тривалою компенсаторною фазою. За словами експертів ВООЗ, ці паразити є недооціненими та забутими.

Вчасно виявлений гельмінтоз, дозволить під час визначати тип паразиту та розпочати правильне лікування, що виключає зловживання антибіотиками. Даний підхід дозволить запобігти тривалому загостренню та позбавити багатьох проблем, викликаних присутністю паразитів в організмі.

Фахівці з різних країн недооцінюють медико-соціальну важливість апофалозу . Тому навіть у ендемічних суспільствах, даним захворюванням присуджується недостатня увага – як від приватних осіб, так і від органів державної влади.

У хронічній фазі, всі захворювання і симптоми, що розвиваються, повністю залежать від точної локалізації збудника, особливостей харчування організму, кількості паразитів, що населяють організм.

Там, де вони живуть, черв’яки наносять своїми шипами безліч механічних пошкоджень, що рано чи пізно призводить до подразнення та запальних процесів.

Крім того, ехінококові кісти, цистицерки (фіни) та інші об’ємні утворення в головному мозку, що виникають внаслідок життєдіяльності паразита , можуть здавлювати життєво важливі органи людини. У свою чергу, це може призвести до плачевних наслідків.

Ускладненнями можна назвати:

 • Набряк обличчя
 • Висока температура
 • Висип
 • Кон’юнктивіт
 • Діти часто болить горло
 • Запалення дихальних шляхів
 • Пневмонія
 • Діарея
 • Лімфаденіт та бронхоспазм
 • Такі захворювання як гепатит

Діагностика апофалозу

Ціна обстеження на паразити залежить від характеру захворювання та потребує комплексного підходу. Наприклад, при мікроскопічному дослідженні калу проводять 3 аналізи з інтервалом 3-5 днів. Цей метод виявляє лише дорослих хробаків, які відкладають яйця.

Здійснюється мікроскопічне дослідження мокротиння, загальний аналіз крові, відзначають підвищений рівень еозинофілів, зниження гемоглобіну та еритроцитів.

Роблять контрольну рентгенографію органів черевної порожнини та рентген легень. Визначення специфічних антитіл до личинок гельмінтів у плазмі, у плазмоімунологічних дослідженнях

Проводиться комплексний аналіз всього організму на Медичному Комплексі Експертному, в т.ч. при апофалозі та інших паразитарних інфекціях

У нашому Медичному Центрі, Ви можете пройти ретельне медичне обстеження на виявлення апофалозу та інших паразитів з консультацією лікаря та призначенням лікування

Апофалоз, профілактика

Що стосується профілактики інфекції, то вона досягається дотриманням усіх норм та прийомів при приготуванні річкової риби. У переважній більшості випадків, зараження людини відбувається при вживанні сирої або недовареної риби.

Тому перше правило – обережно поводитися з рибою. Звичайно, приготування їжі допомагає вберегти себе та своїх близьких від різних хвороб, що передаються через рибу.

Личинки багатьох паразитів можна знайти в рибі озер, річок та океанів. Після обробки риби личинки обов’язково загинуть. Зазвичай це відбувається за температури вище +50 °С. Рибу необхідно добре просмажити або приготувати, щоб уберегти себе від бою.

Час приготування не менше 15 хвилин, але фахівці кажуть, що найвірніший спосіб – заморожування. Рибні продукти, які не можна заморожувати, необхідно піддати термічній обробці.

Апофалоз, лікування в МЦ Альтернатива

Лікувальний комплекс, що включає протипаразитарне лікування, спеціальне харчування, очищення організму від гельмінтів.

Зміцнюється імунітет, а органи та системи відновлюються після ушкоджень, спричинених паразитом. Лікування та гарантоване одужання без ліків

Вартість лікування апоффалозу, залежить від обраного варіанту та тривалості лікування. Пропонуємо комплексну програму «Безмедикаментозне лікування паразитів у дорослих та дітей»

Лікування може проходити стаціонарно та амбулаторно.

Схема лікування складається із двох послідовних п’ятиденних сеансів. Загальне лікування займає десять днів, і після завершення, пацієнт продовжує дотримуватися порад лікаря.

Відразу після першої 5-денної сесії бажано відвідати другу сесію, яка розрахована ще на 5 днів. Інтервали між курсами не повинні перевищувати двох місяців

Під час першого курсу лікування відбувається часткове очищення нирок за рахунок виведення паразиту та його токсинів з тонкого та товстого кишківника, жовчного міхура та підшлункової залози, печінки, легень, шкіри та потових залоз.

На другому курсі триває очищення нирок та ворсинок тонкого кишківника, очищення крові, лімфатичної системи та судин.

До програми лікування апофалозу включають:

Ці методи дозволяють не тільки ефективно боротися зі зрілими особинами паразита, а й безпосередньо впливати на яйця та личинки паразита.

Озонотерапія дуже ефективна при лікуванні гельмінтозів. Озонід прикріплюється до ліпідного шару яєць та личинок паразитів, порушуючи їх цілісність та позбавляючи життєздатності.

Для дітей віком до 5 років передбачена індивідуальна протипаразитарна схема. Після 5 років дитина може пройти два курси стаціонарного або амбулаторного лікування.

Медичний центр “Альтернатива” – це 15-ти річний, успішний досвід у роботі. За цей час понад 8000 людей було звільнено від паразитарних інфекцій.

Відгуки – Апофалоз: діагностика та лікування

guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Авторська методика лікування паразитарних захворювань у МЦ "Альтернатива"

При лікуванні паразитарних захворювань у медичному центрі "Альтернатива" для нормалізації роботи травного каналу, відновлення печінки, судин, лімфатичної системи, відновлення обміну речовин, зниження маси тіла, для проведення протипаразитарної програми застосовується програма очищення організму від паразитарних інфекцій

 • Проведення програми в умовах стаціонару чи амбулаторного центру
 • Обстеження: консультації лікарів, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості
 • Гіпоалергенне харчування: вегетаріанське, сироїдіння, сокотерапія
 • Лікувальне голодування на 10-15 діб
 • Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
 • Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори
 • Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю: вплив на патогенну мікрофлору слизової оболонки Лор-органів
 • Озонотерапія внутрішньовенна: протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія, Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, підвищення імунітету
 • Протипаразитарна програма: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на внутрішні алергени (грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші)
 • Пресотерапія: очищення лімфи від алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
 • Вісцеральний масаж: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи, кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету

Найближчі дати стаціонарних заїздів

Вартість лікування

Найменування Ціна, грн
Консультація лікаря паразитолога/ повторна 750/600 грн
Аналіз стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному з консультацією Головного лікаря:
Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження;
Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
1 600 грн
Аналіз стану організму на Медичному Комплексі Експертному з консультацією лікаря 1 450 грн
Аналіз організму на наявність паразитів та супутньої патогенної мікрофлори (бактерії, грибки, віруси та найпростіші) на Комплексі Медичному Експертному з консультацією Головного лікаря:
Аналіз стану травної та імунної систем; Наявність вірусів, глистів, бактерій, грибків, найпростіших, їх локалізація в організмі; Оцінка рівня токсичного навантаження на організм;  Визначення харчової непереносимості
1 400 грн
Аналіз організму на наявність паразитів та супутньої патогенної мікрофлори
(віруси, бактерії, грибки та найпростіші) на Комплексі Медичному Експертному з консультацією лікаря
1 250 грн
Аналіз роботи Шлунково-кишкового тракту на Комплексі Медичного Експертного з консультацією Головного лікаря: шлунок, 12-типала кишка, печінка, жовчний міхур, товстий, тонкий кишківник, підшлункова залоза, стан мікрофлори, дисбактеріоз, глистяні інвазії, інфекції; Визначення харчової непереносимості 1 400 грн
Аналіз роботи Шлунково-кишкового тракту на Комплексі Медичного Експертного з консультацією лікаря 1 250 грн
Аналіз крові на харчову непереносимість продуктів харчування «Foodline»
Первинна консультація сертифікованого лікаря за програмою Foodline; Аналіз крові на харчову нестерпність 90 продуктів харчування; Надання індивідуальної програми харчування відповідно до результатів аналізу; Динамічне спостереження пацієнта протягом 6 місяців;
Корекція харчового раціону протягом 6-ти місяців по ДНК карті
10 000 грн
Біоімпедансний аналіз складу тіла (ваги таніта): оцінка жирового обміну, кісткової маси, жиру, оцінка індексу маси тіла, співвідношення води жирів та кістково-м'язової системи в організмі 600 грн
Біоімпедансний аналіз складу тіла (ваги таніта) з консультацією дієтолога: оцінка жирового обміну, кісткової маси, жиру, оцінка індексу маси тіла, співвідношення води жирів та кістково-м'язової системи в організмі 1 400 грн
Підбір продуктів харчування, що рекомендуються, відсутні вітамінів і мікроелементів із застосуванням Комплексу Медичного Експертного з консультацією лікаря 1 1250 грн
УЗО органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок 700 грн
УЗО кишківника 600 грн
УЗО шлунка та 12-палої кишки+проби на рефлюкс 600 грн
Лікувальні програми
Програма лікування паразитарних захворювань, відновлення функцій шлунково-кишкового тракту: покращення моторики товстого кишківника (боротьба із закрепом); відновлення мікрофлори; покращення процесів всмоктування жирів, білків, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів у тонкому кишківнику; відновлення секреторної функції шлунка, підшлункової залози, кишківника; протипаразитарні заходи; активівація роботи жовчного міхура та печінки з виведення токсинів з організму, нормалізація властивостей жовчі з розщеплення жирів
Стаціонарний комплекс лікування

Проживання в 1-місному, 2-місному номері
Обстеження: консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів на  Комплексі Медичному Експертному
Гіпоалергенне харчування (сокотерапія, сироїдіння, лікувальне голодування)
Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневої сумішю № 5: вплив на інфекції слизової оболонки Вуха, Горла, Носу
Озонотерапія внутрішньовенна №5: протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія,  Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, підвищення імунітету
Протипаразитарна програма №5: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на паразити, грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші
Пресотерапія №5: очищення лімфи від паразитів, алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
Вісцеральний масаж №5: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету

Стаціонарний комплекс лікування на 5 днів у 2-х місному номері 21 750 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 5 днів у 1 місному номері 24 750 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 10 днів у 2-місному номері 41 850 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 10 днів у 1 місному номері 47 850  грн
Проживання у 2-місному номері для проходження процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 500 грн
Проживання в 1-місному номері для процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 1 000 грн
Харчування для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 400 грн
Амбулаторний комплекс лікування

Обстеження: УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок

Консультація лікаря. Аналіз організму на наявність паразитів та супутньої патогенної мікрофлори. Визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів на  Комплексі Медичному Експертному

Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, фітопаросауна
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю №5: вплив на інфекції слизової Вуха, Горла, Носу
Озонотерапія внутрішньовенна №5: протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія. Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, підвищення імунітету
Протипаразитарна програма №5: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на паразити, грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші
Пресотерапія №5: очищення лімфи від паразитів, алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
Вісцеральний масаж №5: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету

Рекомендації щодо подальшого оздоровлення після закінчення курсу лікування

Вартість Амбулаторного курсу лікування на 5 днів 18 100 грн
Вартість Амбулаторного курсу лікування на 10 днів 34 000 грн
Комплексні програми та процедури
Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5 - 30 хвилин
Сприяє поліпшенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітета
2 000 грн
Вісцеральний масаж №5 – 60 хвилин 4 000 грн

Витягнення хребта на апараті "Ормед-професіонал" №5:
порушення цілісності хребетного стовпа в шийно-грудному відділі може стати причиною рефлекторного спазму стравоходу, утруднення ковтання та просування їжі;
ураження середньогрудних сегментів, крім больового синдрому може супроводжуватися болісною печією, нудотою, блюванням, запорами та рідким випорожненням.
до виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.
Однією із причин утворення виразкових дефектів є гіперсекреція соляної кислоти внаслідок порушення контролю з боку центральної нервової системи. Вихідні нервові імпульси, що регулюють виділення кислоти, частково або повністю блокуються на рівні ураженого сегмента; до запальних захворювань різних відділів шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози; до патології жовчного міхура, пов'язаної з тривалим спазмом сфінктерів та порушенням відходження жовчі. Застій жовчі та її закономірне «згущення» з часом сприяє осадженню та склеюванню «твердих частинок» – формуванню каменів

1 750 грн
Гомеопатична крупка (Інформотерапія) 150 грн
Дуоденальне зондування жовчного міхура: метод виведення жовчі з жовчного міхура для покращення детоксикаційної функції печінки та активації імунної системи 700 грн
Дуоденальне зондування жовчного міхура з діагностичним дослідженням жовчі – бактерії, лямблії, кристали холестерину, білірубіну.
Аналіз на Бак обстеження жовчі + антибіотикограма
1 115 грн
Комплексна програма «ЕнергоІнформотерапія» №5: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному - вплив на грибки, віруси, бактерії, паразити, Прийом Протипаразитарних Чаїв 2 750 грн
Компенсаторна корекція роботи Шлунково-кишкового тракту на Комплексі Медичному Експертному - вплив на грибки, віруси, бактерії, глистяні інвазії, інфекції в шлунку, 12-ти персної кишки, печінці, жовчному міхуру, товстому, тонкому кишківнику, підшлунковій залозі, дисбактеріоз 450 грн
Озонотерапія внутрішньовенна №5:протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія, Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, паразитів, кишкових інфекцій, підвищення імунітету 2 550 грн
Очищення печінки (печінковий Дюбаж) з магнезією або сорбітом 500 грн
Очищення печінки (печінковий Дюбаж) з оливковою олією та грейпфруктовим соком 800 грн
Очищення тонкого кишківника (ортоградне промивання "гірським кришталем"): мікроворсинки тонкого кишківника виконують функцію бар'єру для всмоктування токсинів та алергенів у кровоносне русло, сприяють очищенню лімфатичної системи. 500 грн
Озонована вода 50 грн
Пресотерапія №5: очищення лімфи від паразитів, алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення 1 500 грн
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР- органів озоно-кисневої сумішшю № 5: вплив на слизову оболонку, Горла, Носа 1 000 грн
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори 1 000 грн
Клізова процедура 150 грн
Вказані ціни можуть відрізнятися від тих, що діють у клініці. Актуальні ціни Ви можете дізнатись у клініці або за телефоном +38(097) 885-42-42

Статті

Лікарі

Відео: програми та відгуки