Існує кілька різних класифікацій алергій, їх ділять на чотири класи: IgE-залежна алергія (тип І), клітинно-залежна алергія (тип ІІ), імунокомплексна алергія (тип ІІІ) та клітинно-середовищна алергія (тип ІV).
- IgE-залежна алергія (тип I). Це найпоширеніший тип алергії, який зумовлений реакцією імунної системи на зазвичай безпечні речовини, такі як пилок, харчові продукти або шерсть тварин. Це призводить до вивільнення великої кількості IgE антитіл і хімічних медіаторів, таких як гістамін, спричиняючи симптоми алергії, такі як свербіж, кропив’янка, набряк і астма.
- Клітинно-залежна алергія (тип II). Цей тип алергії пов’язаний із реакцією імунної системи на клітини організму або клітини, що введені в організм. Приклади включають автоімунні хвороби, коли імунітет атакує власні клітини.
- Імунокомплексна алергія (тип III). У цьому випадку антитіла утворюються у відповідь на антигени й утворюються імунні комплекси, які потім осідають у тканинах організму, спричиняючи запалення та пошкодження тканин. Це відбувається, наприклад, при ревматоїдному артриті.
- Клітинно-середовищна алергія (тип IV). Тип алергії IV не потребує участі антитіл, а натомість спричиняється активацією клітин імунної системи, таких як Т-лімфоцити та макрофаги. Цей тип алергії зазвичай пов’язаний із контактним дерматитом та алергічними реакціями на отрути рослин або метали.
IgE-залежна алергія (тип I)
IgE-залежна алергія (тип I) – найвідоміший і найпоширеніший тип алергії, який містить у собі безліч найвідоміших алергічних реакцій, таких як алергічний риніт (нежить), астма, атопічний дерматит і анафілаксія.
Процес починається з того, що імунна система сприймає зазвичай безпечну речовину, наприклад, пилок, як загрозу. Потім імунні клітини (здебільшого мастоцити і базофіли) виробляють IgE антитіла, специфічно пов’язані з цією речовиною. При повторному контакті з цією речовиною IgE антитіла зв’язуються з мастоцитами і базофілами, що призводить до вивільнення хімічних медіаторів, таких як гістамін, які викликають симптоми алергії.
Симптоми IgE-залежної алергії варіюються від легких, таких як свербіж і нежить, до важких, таких як анафілактичний шок, який може бути смертельним, якщо не обробити негайно.
Клітинно-залежна алергія (тип II)
Клітинно-залежна алергія (тип II) – тип алергії, що пов’язаний з реакцією імунної системи на певні клітини організму або клітини, що були введені в організм ззовні. Зазвичай це відбувається, коли імунітет не розпізнає ці клітини як свої власні та починає атакувати їх. Прикладами є автоімунні хвороби, такі як ревматоїдний артрит і системний червоний вовчак. У цих випадках імунна система спрямована проти клітин власного організму, що призводить до запалення та пошкодження тканин.
Клітинно-залежна алергія проявляється різними симптомами, залежно від того, які органи та тканини атакуються імунною системою, і може бути хронічною та прогресуючою.
Імунокомплексна алергія (тип III)
Імунокомплексна алергія (тип III) – тип алергії пов’язаний з утворенням імунних комплексів в організмі у відповідь на антигени, які можуть бути як екзогенними (зовнішніми), так і ендогенними (внутрішніми).
Імунні комплекси утворюються при зв’язуванні антитіл з антигенами, що відбувається, наприклад, при хронічних інфекціях або при тривалому впливі алергенів. Ці комплекси осідають у тканинах організму, спричиняючи запалення та пошкодження тканин.
Приклади хвороб, пов’язаних із типом III алергії, включають системний червоний вовчак і нирковий синдром гломерулонефриту.
Симптоми імунокомплексної алергії включають запалення, біль, артрит, ураження шкіри та ураження внутрішніх органів.
Клітинно-середовищна алергія (тип IV)
Клітинно-середовищна алергія (тип IV) – тип алергії, який іноді називають також клітинно-залежною або відстроченою гіперчутливістю. На відміну від інших типів алергічних реакцій, тип IV алергії не включає участь антитіл IgE. Замість цього він спирається на активацію клітин імунної системи, таких як Т-лімфоцити та макрофаги.
Процес починається з того, що специфічні клітини імунної системи (зазвичай Т-лімфоцити) розпізнають певний антиген і активуються. Після цього ці активовані клітини вивільняють цитокіни та інші речовини, які викликають запальну відповідь у тканинах організму.
Приклади алергічних реакцій типу IV включають контактний дерматит, який може бути спричинений контактом з отрутами рослин (наприклад, отрутою плюща) або певними хімічними речовинами (наприклад, нікель, присутній у ювелірних виробах або монетах).
Симптоми алергії типу IV варіюються від шкірних висипань, свербіння і почервоніння шкіри до більш серйозних реакцій, таких як атопічний дерматит або навіть контактний астматичний бронхіт.
Методика лікування алергічних захворювань без медикаментів
- Стаціонарна програма очищення організму з проживанням та харчуванням/амбулаторно: консультація лікарів, проживання, очищення товстого та тонкого кишківника, очищення печінки та жовчного міхура, масаж, озонована вода, фіточаї, ректальні інсуфляції.
- Озонотерапія внутрішньовенна (очищення крові та судин, капіляротерапія)
- Корекція на КМЕ (вплив на грибки, віруси, паразити), протипаразитарні фіточаї
- Санація хронічних осередків інфекцій ЛОР органів озоно-кисневою сумішшю
- Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю
- Протипаразитарні трави, свічки, гомеопатія
- Вісцеральна терапія
- Очищення лімфатичної системи (пресотерапія)
- Тест на харчову непереносимість
- Інгаляції на нейбулайзері
- Фотонна терапія
Тип IV алергії проявлявся у мене контактним дерматитом, який викликав сильне подразнення шкіри. Лікування включало вісцеральний масаж, гіпоалергенне харчування і пресотерапію. Результати лікування перевершили мої очікування – свербіж практично зник, а шкіра стала значно чистішою. Дуже задоволена увагою і турботою, яку проявили лікарі в процесі лікування.