Застій жовчі – це стан, коли жовч, яка утворюється в печінці і зберігається в жовчному міхурі, не виділяється в кишечник належним чином, що може спричинити неприємні симптоми. Ось кілька рекомендацій про те, що можна зробити при застої жовчі:
- Виконуйте дієту з низьким вмістом жирів: Обмеження споживання жирних продуктів, особливо тваринних жирів, може знизити навантаження на жовчний міхур і полегшити його роботу. Оптимально включати до раціону магазину м’яса, риби, молочних продуктів з низьким вмістом жиру, свіжих овочів та фруктів.
- Зволоження: Регулярне пиття, особливо важливо пити чисту воду, може допомогти розсіяти жовч і запобігти застою.
- Помірна фізична активність: Фізична активність, така як ходьба чи помірні фізичні вправи, може сприяти скороченню жовчного міхура та допомогти виділяти жовч.
- Регулярне прийом їжі: Режим харчування з регулярними прийомами їжі може допомогти підтримувати нормальну роботу жовчного міхура. Не варто пропускати прийоми їжі та уникати переїдання.
- Медикаментозне лікування: У деяких випадках лікар може призначити ліки для покращення скорочувальної функції жовчного міхура або розрідження жовчі.
- Пройти програму детоксикації організму: нормалізація функцій печінки, жовчного міхура, кишківника, лімфатичної і кровеносної системи
Амбулаторна або стаціонарна програма очищення на 5-10 днів. Очищення організму допомагає вивести токсини та шлаки з організму, відновити обмін речовин, знизити вагу, відновити роботу кишечника, печінки, жовчного міхура, лімфатичної та кровоносної системи.
-
- Обстеження: УЗІ органів черевної порожнини, лабораторні аналізи; аналіз стану організму на Комплексі медичному експертному.
- Програма детоксикації: Проживання; Харчування; Фіточаї; Масажі; Озонована вода; Ректальні інсуфляції озоно-кисневою сумішшю; Продування слухового каналу озоно-кисневою сумішшю; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого та товстого кишківника (ортоградно)
- Озонотерапія: внутрішньовенна, ректальні інсуфляції, санація верхніх дихальних шляхів озоно-кисневою сумішшю, прийом озонованої води, озонована олія
- Плазмоліфтинг хребта
- Протипаразитарні програми
- Пресотерапія: очищення лімфатичної системи
- Вісцеральний масаж – масаж внутрішніх органів: сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, зменшенню спазму кишечника, очищенню від слизу та паразитів, спалюванню вісцерального жиру, активації роботи печінки та жовчного міхура, органів малого тазу
- Витягнення хребта на апараті “Ормед-професіонал”
- Фотонна терапія
- Дуоденальне зондування жовчного міхура
Рішення про лікування застою жовчі має бути ухвалене лікарем, виходячи з результату діагностики та медичного обстеження. Якщо у Вас є підозра на застій жовчі або ви відчуваєте симптоми, такі як біль у правому підребер’ї, то вам слід звернутися до лікаря для оцінки вашого стану та визначення найбільш підходящих методів лікування.
Симтоми застою жовчі
Симптоми застою жовчі можуть змінюватись, і не у всіх людей вони виявляються однаково. Однак, ось деякі поширені симптоми застою жовчі:
- Біль або дискомфорт у верхньому правому квадранті живота : Це може бути відчуття тяжкості, тиску, розпирання або болю в правому верхньому кутку живота, під ребром. Біль може бути ниючим, гострим або колючим характером, і він може посилюватися після прийому жирної або важкої їжі.
- Зміни у зразках травлення: Застій жовчі може викликати симптоми, такі як печія, відчуття печіння в епігастрії (верхній частині живота), відрижка, надмірне утворення газів, здуття та почуття переповнення після їди.
- Зміни в стільці: Запори можуть бути одним із симптомів застою жовчі. Стілець може бути твердим, сухим чи темним.
- Метеоризм: Збільшення утворення газів у кишечнику та здуття можуть бути супутніми симптомами застою жовчі.
- Небажані явища в системі травлення: Може бути нудота, блювання або розлад шлунка.
- Загальне нездужання : Застій жовчі може спричинити загальне нездужання, втому, слабкість, апатію, поганий настрій та зниження апетиту.
Однак важливо відзначити, що симптоми можуть бути викликані іншими проблемами зі здоров’ям, і лише лікар може провести відповідну діагностику та визначити точну причину симптомів. Якщо у Вас є підозри про застій жовчі, рекомендується звернутися до лікаря для оцінки вашого стану та визначення найбільш відповідного лікування.