Плазмоліфтинг суглобів – це процедура, що сприяє усуненню больового синдрому та прискоренню відновлення хрящової тканини. Цей терапевтичний метод відрізняється високою ефективністю за короткий курс сеансів.
Що таке плазмоліфтинг суглобів
- Плазмоліфтинг суглобів (або PRP-терапія) – це місцеве введення збагаченої тромбоцитами плазми людини у болючі ділянки. Лікар бере у пацієнта 10-50 мл крові з вени, потім поміщає її в центрифугу, де відокремлюється плазма. Потім він уводить її в потрібну область.
- Плазму можна вводити внутрішньом’язово, підшкірно, вздовж хребта, навколо суглоба, у місце прикріплення м’яза до сухожилля, під час ураженого нерва — залежно від локалізації болю. Процедура безболісна, а покращення настає вже після першої процедури.
- У плазмі містяться речовини, що стимулюють процеси регенерації. У місці введення плазми відбувається мікротравма – клітини починають активно ділиться і структура хрящової, м’язової та кісткової тканини.
При лікуванні суглобів медикаментозне лікування який завжди дає очікувані результати. До того ж часто така терапія пов’язана з виникненням побічних ефектів від тривалого прийому хімічних препаратів.
Показання до плазмоліфтингу суглобів.
- Травматичні ушкодження
- Артрит, артроз І і ІІ ступеня – запалення та руйнування суглобів
- Остеоартроз – захворювання, при якому витончуються та руйнуються хрящова тканина.
- Бурсит – запалення суглобових сумок
- Міофасціальний синдром з локальним формуванням м’язового спазму
Протипоказання до плазмоліфтингу суглобів
- При тяжких захворюваннях щитовидної, підшлункової залози (цукровий діабет), серця, легень, нирок омолоджування може спричинити несподівані реакції, тому ця методика для таких клієнтів є небезпечною.
- Хронічні інфекційні захворювання (гепатит В і С, сифіліс, СНІД) є протипоказанням до плазмоліфтингу волосся та обличчя. До них відносяться також порушення згортання крові. З особливою обережністю виконуються маніпуляції, якщо у пацієнта є схильність до гіпертрофічних та келоїдних рубців.
- Алергія. Власна кров не викликає алергічної реакції, проте алергія може розвинутися на про- та антикоагулянти (вони застосовуються на етапі очищення та збагачення тромбоцитами), анестезуючий гель. Тому при схильності до подразнення на будь-які засоби або алергічного дерматиту необхідно повідомити лікаря. Омолоджуюча процедура не проводиться за наявності сильних запалених гнійничкових утворень на шкірі, при дерматологічних хворобах у стадії загострення (наприклад, стрептодермії, розацеа, псоріазі та ін.). Інфекція може поширитися та спровокувати побічні дії. Жінкам рекомендується відкласти ін’єкції під час менструальних кровотеч.
Підготовка до процедури плазмоліфтингу суглобів
Ефективність процедури безпосередньо залежить від якості отриманої плазми. І найголовніше, що може на це вплинути — не обладнання та кваліфікація лікаря (хоча від цього також багато залежить), але поведінка самого пацієнта
- Куріння, зловживання алкоголем зменшують активність антиоксидантного захисту організму загалом та тромбоцитів зокрема. Тому й ефективність терапії може бути під питанням
- Мінімум за 2 тижні до PRP суглобів необхідно: припинити приймати ліки, що змінюють згортання крові (у тому числі ацетилсаліцилову кислоту); припинити приймати інші нестероїдні протизапальні засоби (які майже завжди призначаються при патології суглобів для зняття больового синдрому)
- виключити алкоголь та куріння (якщо не виходить на 2 тижні, то хоча б за добу до процедури)
- урізноманітнити раціон харчування, включивши джерела вітамінів групи B (цілісні злаки, чорний хліб) та С (квашена капуста, чорна смородина), або приймати полівітаміни
- Зрозуміло, бажано дотримуватися режиму дня, висипатися і уникати стресів, але в сучасному світі ці рекомендації, на жаль, практично нездійсненні
Ефект аутоплазмотерапії для суглобів
Медичний центр “Альтернатива” м. Київ пропонує своїм пацієнтам інноваційний метод лікування суглобів під назвою плазмоліфтинг. Його основна мета – стимуляція процесів самовідновлення людського організму. Для цього в проблемні зони вводиться плазма, витягнута з крові самого пацієнта.
Ефект можна відчути після першого ін’єкційного сеансу. Насамперед, усувається больовий синдром, а сам суглоб стає набагато рухливішим. Після лікувального курсу процедур спостерігається повне відновлення, що дозволяє забути проблему на тривалий час. Своєчасне проходження сеансів плазмоліфтингу допомагає уникнути хірургічного втручання і, як наслідок, тривалого періоду відновлення.
Проведення процедури аутоплазмотерапії/плазмоліфтингу суглобів у МЦ Альтернатива
Незалежно від того, який саме суглоб вражений, технологія самої процедури приблизно однакова, відрізняється лише техніка внутрішньосуглобових ін’єкцій, але в будь-якому випадку лікар, який проводить PRP-терапію, повинен володіти нею досконало.
У ході процедури можна виділити такі 6 етапів:
- З вени забирається від 20 до 50 мл крові
- Кров міститься у спеціальну пробірку, що дозволяє легко відокремити фракції.
- Зразок міститься в центрифузі
- Після центрифугування шприц набирається 3-5 мл збагаченої тромбоцитами плазми
- Препарат вводиться у порожнину суглоба
- Пацієнту пропонується кілька разів зігнути та розігнути кінцівку у суглобі, щоб введений препарат рівномірно розподілився у його порожнині до утворення гелю.
У поодиноких випадках буває достатньо 1 процедури, але частіше доводиться зробити 3 маніпуляції з інтервалом у 7 днів. Деякі спеціалісти рекомендують залежно від складності випадку до 5 процедур. Що стосується відчуттів відразу після процедури, то іноді біль у суглобі може посилитися, але протягом кількох днів больовий синдром зменшується. Ефект проявляється дуже швидко. Протягом півгодини після введення плазми стихає біль, через деякий час пацієнт зауважує, що суглоб став набагато рухливішим. Але найяскравіші зміни виявляються після проходження курсу з 3–5 ін’єкцій, тобто приблизно через 2–3 місяці – суглоб відновлюється, біль повністю відступає, запалення проходить, відновлюється рухливість, суглобова рідина знову починає вироблятися у необхідному обсязі. Пройдений курс плазмоліфтингу іноді дозволяє уникнути оперативного втручання.
При артритах, артрозах і остеохондрозі рекомендується проходити курс плазмоліфтингу регулярно, двічі на рік – це покращить ефект терапії.