Аскаридоз – це паразитарне захворювання, спричинене інфекцією кишкового гельмінту Ascaris lumbricoides, або гігантського круглого хробака. У разі гострої інфекції аскаридозом можуть виникати різні ускладнення, пов’язані з ураженням гастроінтестинального тракту. Деякі з них включають:

 • Ушкодження кишечника: Коли гігантські круглі черви переміщаються по кишечнику, вони можуть спричинити механічне подразнення та пошкодження слизової оболонки. Це може призвести до розвитку виразок, кровотеч або перфорації кишківника.
 • Червова непрохідність: Якщо велика кількість черв’яків накопичилася в кишечнику, вони можуть викликати блокування кишкового проходу і призвести до непрохідності. Цей стан характеризується порушенням проходження їжі та може вимагати термінової хірургічної інтервенції.
 • Жовчні ускладнення: У деяких випадках гігантські круглі черв’яки можуть мігрувати в жовчні протоки, викликаючи їхнє блокування. Це може призвести до розвитку жовчнокам’яної хвороби, холециститу (запалення жовчного міхура) або холедохолітіазу (утворення каменів у загальній жовчній протоці).
 • Панкреатит: У деяких випадках гігантські круглі черв’яки можуть проникати в протоку підшлункової залози і викликати запалення панкреасу. Це може призвести до розвитку панкреатиту, що супроводжується больовим синдромом та порушенням функції травлення.
 • Перитоніт: У разі перфорації кишечника або жовчної протоки внаслідок аскаридозу, вміст кишечника або жовчі може потрапити в черевну порожнину, викликаючи запалення перитонеуму. Цей стан потребує негайної медичної допомоги та хірургічного втручання.

Гострі гастроінтестинальні ускладнення аскаридозу включають:

 • Кишкова непрохідність: Великі скупчення гігантських круглих хробаків можуть викликати блокування кишкового проходу, що призводить до порушення проходження їжі і може спричинити непрохідність.
 • Інтуссусцепція: Це стан, при якому частина кишки втягується в іншу частину кишечника, утворюючи перешкоду для проходження їжі. Гігантські круглі черви можуть бути однією з причин інтуссусцепції.
 • Панкреатит: Гігантські круглі черв’яки можуть проникати у протоку підшлункової залози, викликаючи запалення панкреасу та розвиток панкреатиту.
 • Жовчні ускладнення: Міграція гігантських круглих хробаків у жовчні протоки може призвести до блокування проток і спричинити холедохолітіаз, холецистит або інші жовчні ускладнення.
 • Перфорація кишківника: При тяжкій інфекції аскаридозом можлива перфорація кишківника, що може призвести до розвитку перитоніту – запалення черевної порожнини.

У разі гострої інфекції аскаридозом та наявності ускладнень необхідно негайно звернутися до лікаря для діагностики та лікування.

Профілактика гострих гастроінтестинальних ускладнень аскаридозу.

Гострі гастроінтестинальні ускладнення, пов’язані з аскаридозом (інфекцією, спричиненою паразитами-аскаридами), можуть бути серйозними та вимагають медичного втручання.

Є кілька запобіжних заходів та профілактичних дій, які допоможуть запобігти виникненню ускладнень аскаридозу.

 • Пити лише чисту воду: Уникайте питної води з ненадійних джерел, таких як неочищені або непрокип’ячені водойми. Рекомендується пити лише питну воду із бутильованих або надійних джерел.
 • Ретельно мити овочі та фрукти: Уважно мийте овочі та фрукти перед вживанням. Це допоможе видалити можливі яйця аскаридів, які можуть бути на поверхні продуктів.
 • Дотримуйтесь гігієни рук: Регулярно мийте руки з милом та теплою водою перед їжею, після відвідування туалету та після контакту з ґрунтом або землею.
 • Не вживайте сире або недостатньо приготовлене м’ясо: Гриби аскаридів можуть перебувати в сирому або неповно приготовленому м’ясі. Переконайтеся, що м’ясо повністю підготовлене перед його вживанням.
 • Навчіть дітей гігієні: Вчіть дітей правилам гігієни, включаючи регулярне миття рук, особливо перед їжею та після використання туалету. Поясніть їм важливість уникнення контакту з брудом та сторонніми предметами, які можуть бути забруднені паразитами.
 • Використовуйте санітарні умови: Намагайтеся підтримувати добрі санітарні умови навколо будинку. Регулярно прибирайте бруд та сміття, особливо в районах, де діти грають.

Як швидко розмножується аскарида?

Аскариди (Ascaris lumbricoides) є великими кишковими паразитами людини, і їхнє розмноження відбувається протягом їхнього життєвого циклу. Цей процес включає кілька стадій і потребує певних умов. Ось основні етапи розмноження аскариди:

 • Достигання яйця: Дорослі аскариди, що знаходяться в кишечнику людини, виробляють величезну кількість яєць. Ці яйця проходять через кишечник і виділяються з фекаліями у зовнішнє середовище. У середовищі з високою вологістю та помірними температурами яйця аскарид можуть дозрівати протягом 2-4 тижнів.
 • Формування личинки: Підходящі умови сприяють розвитку личинки всередині яйця. Під впливом навколишнього середовища (вологість, температура) та наявності кисню личинка формується всередині яйця приблизно за 2-3 тижні.
 • Інфекція людини: При вживанні їжі або води, забруднених яйцями аскарид, людина може заражатися. Яйця потрапляють у травний тракт, де личинки вилуплюються з них.
 • Міграція та розвиток в організмі: Личинки аскарид проникають через стінку кишечника і мігрують через печінку та легені до місця остаточного розвитку – кишечнику. Усередині кишечника личинки перетворюються на дорослих глистів. Дорослі самці та самки починають розмножуватися, і процес починається знову.

Дорослий аскарида має тривалий життєвий цикл і повний процес від зрілості яйця до зростання дорослого глиста може зайняти близько 2-3 місяців. Однак швидкість розмноження може змінюватись в залежності від умов навколишнього середовища та господаря.

Скільки яєць відкладає самка аскариди?

Самка аскариди (Ascaris lumbricoides) здатна відкладати дуже велику кількість яєць у своєму житті. Оцінки за кількістю яєць, які може відкласти одна самка, варіюються, але це число становить від 200 000 до 240 000 яєць на день. Це означає, що за час життя самки, яка може жити в організмі людини близько року, вона може виробити від 70 до 85 мільйонів яєць.

Яйця аскариди виділяються з калом і можуть виживати у зовнішньому середовищі протягом тривалого часу, особливо за сприятливих умов вологості та температури. Це робить їх потенційно інфекційними для інших людей, особливо якщо вони приходять у контакт із забрудненим ґрунтом, їжею або водою, що містять яйця аскарид.

Програма лікування аскаридозу в МЦ Альтернатива

Якщо Ви заражені аскаридозом необхідно пройти лікування, не можна чекати про гострі гастроінтестинальні ускладнення сподіваються, що аскаридоз сам по собі пройде.

Аскариди дуже швидко розмножуються і завдають величезної шкоди організму людини.

Відгуки – гострі гастроінтестинальні ускладнення аскаридозу

guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Авторська методика лікування паразитарних захворювань у МЦ "Альтернатива"

При лікуванні паразитарних захворювань у медичному центрі "Альтернатива" для нормалізації роботи травного каналу, відновлення печінки, судин, лімфатичної системи, відновлення обміну речовин, зниження маси тіла, для проведення протипаразитарної програми застосовується програма очищення організму від паразитарних інфекцій

 • Проведення програми в умовах стаціонару чи амбулаторного центру
 • Обстеження: консультації лікарів, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості
 • Гіпоалергенне харчування: вегетаріанське, сироїдіння, сокотерапія
 • Лікувальне голодування на 10-15 діб
 • Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
 • Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори
 • Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю: вплив на патогенну мікрофлору слизової оболонки Лор-органів
 • Озонотерапія внутрішньовенна: протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія, Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, підвищення імунітету
 • Протипаразитарна програма: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на внутрішні алергени (грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші)
 • Пресотерапія: очищення лімфи від алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
 • Вісцеральний масаж: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи, кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету

Найближчі дати стаціонарних заїздів

Вартість лікування

Найменування Ціна, грн
Консультація лікаря паразитолога/ повторна 750/600 грн
Аналіз стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному з консультацією Головного лікаря:
Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження;
Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
1 600 грн
Аналіз стану організму на Медичному Комплексі Експертному з консультацією лікаря 1 450 грн
Аналіз організму на наявність паразитів та супутньої патогенної мікрофлори (бактерії, грибки, віруси та найпростіші) на Комплексі Медичному Експертному з консультацією Головного лікаря:
Аналіз стану травної та імунної систем; Наявність вірусів, глистів, бактерій, грибків, найпростіших, їх локалізація в організмі; Оцінка рівня токсичного навантаження на організм;  Визначення харчової непереносимості
1 400 грн
Аналіз організму на наявність паразитів та супутньої патогенної мікрофлори
(віруси, бактерії, грибки та найпростіші) на Комплексі Медичному Експертному з консультацією лікаря
1 250 грн
Аналіз роботи Шлунково-кишкового тракту на Комплексі Медичного Експертного з консультацією Головного лікаря: шлунок, 12-типала кишка, печінка, жовчний міхур, товстий, тонкий кишківник, підшлункова залоза, стан мікрофлори, дисбактеріоз, глистяні інвазії, інфекції; Визначення харчової непереносимості 1 400 грн
Аналіз роботи Шлунково-кишкового тракту на Комплексі Медичного Експертного з консультацією лікаря 1 250 грн
Аналіз крові на харчову непереносимість продуктів харчування «Foodline»
Первинна консультація сертифікованого лікаря за програмою Foodline; Аналіз крові на харчову нестерпність 90 продуктів харчування; Надання індивідуальної програми харчування відповідно до результатів аналізу; Динамічне спостереження пацієнта протягом 6 місяців;
Корекція харчового раціону протягом 6-ти місяців по ДНК карті
10 000 грн
Біоімпедансний аналіз складу тіла (ваги таніта): оцінка жирового обміну, кісткової маси, жиру, оцінка індексу маси тіла, співвідношення води жирів та кістково-м'язової системи в організмі 600 грн
Біоімпедансний аналіз складу тіла (ваги таніта) з консультацією дієтолога: оцінка жирового обміну, кісткової маси, жиру, оцінка індексу маси тіла, співвідношення води жирів та кістково-м'язової системи в організмі 1 400 грн
Підбір продуктів харчування, що рекомендуються, відсутні вітамінів і мікроелементів із застосуванням Комплексу Медичного Експертного з консультацією лікаря 1 1250 грн
УЗО органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок 700 грн
УЗО кишківника 600 грн
УЗО шлунка та 12-палої кишки+проби на рефлюкс 600 грн
Лікувальні програми
Програма лікування паразитарних захворювань, відновлення функцій шлунково-кишкового тракту: покращення моторики товстого кишківника (боротьба із закрепом); відновлення мікрофлори; покращення процесів всмоктування жирів, білків, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів у тонкому кишківнику; відновлення секреторної функції шлунка, підшлункової залози, кишківника; протипаразитарні заходи; активівація роботи жовчного міхура та печінки з виведення токсинів з організму, нормалізація властивостей жовчі з розщеплення жирів
Стаціонарний комплекс лікування

Проживання в 1-місному, 2-місному номері
Обстеження: консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів на  Комплексі Медичному Експертному
Гіпоалергенне харчування (сокотерапія, сироїдіння, лікувальне голодування)
Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневої сумішю № 5: вплив на інфекції слизової оболонки Вуха, Горла, Носу
Озонотерапія внутрішньовенна №5: протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія,  Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, підвищення імунітету
Протипаразитарна програма №5: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на паразити, грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші
Пресотерапія №5: очищення лімфи від паразитів, алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
Вісцеральний масаж №5: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету

Стаціонарний комплекс лікування на 5 днів у 2-х місному номері 21 750 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 5 днів у 1 місному номері 24 750 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 10 днів у 2-місному номері 41 850 грн
Стаціонарний комплекс лікування на 10 днів у 1 місному номері 47 850  грн
Проживання у 2-місному номері для проходження процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 500 грн
Проживання в 1-місному номері для процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 1 000 грн
Харчування для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 400 грн
Амбулаторний комплекс лікування

Обстеження: УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок

Консультація лікаря. Аналіз організму на наявність паразитів та супутньої патогенної мікрофлори. Визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів на  Комплексі Медичному Експертному

Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, фітопаросауна
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю №5: вплив на інфекції слизової Вуха, Горла, Носу
Озонотерапія внутрішньовенна №5: протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія. Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, підвищення імунітету
Протипаразитарна програма №5: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на паразити, грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші
Пресотерапія №5: очищення лімфи від паразитів, алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
Вісцеральний масаж №5: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету

Рекомендації щодо подальшого оздоровлення після закінчення курсу лікування

Вартість Амбулаторного курсу лікування на 5 днів 18 100 грн
Вартість Амбулаторного курсу лікування на 10 днів 34 000 грн
Комплексні програми та процедури
Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5 - 30 хвилин
Сприяє поліпшенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітета
2 000 грн
Вісцеральний масаж №5 – 60 хвилин 4 000 грн

Витягнення хребта на апараті "Ормед-професіонал" №5:
порушення цілісності хребетного стовпа в шийно-грудному відділі може стати причиною рефлекторного спазму стравоходу, утруднення ковтання та просування їжі;
ураження середньогрудних сегментів, крім больового синдрому може супроводжуватися болісною печією, нудотою, блюванням, запорами та рідким випорожненням.
до виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.
Однією із причин утворення виразкових дефектів є гіперсекреція соляної кислоти внаслідок порушення контролю з боку центральної нервової системи. Вихідні нервові імпульси, що регулюють виділення кислоти, частково або повністю блокуються на рівні ураженого сегмента; до запальних захворювань різних відділів шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози; до патології жовчного міхура, пов'язаної з тривалим спазмом сфінктерів та порушенням відходження жовчі. Застій жовчі та її закономірне «згущення» з часом сприяє осадженню та склеюванню «твердих частинок» – формуванню каменів

1 750 грн
Гомеопатична крупка (Інформотерапія) 150 грн
Дуоденальне зондування жовчного міхура: метод виведення жовчі з жовчного міхура для покращення детоксикаційної функції печінки та активації імунної системи 700 грн
Дуоденальне зондування жовчного міхура з діагностичним дослідженням жовчі – бактерії, лямблії, кристали холестерину, білірубіну.
Аналіз на Бак обстеження жовчі + антибіотикограма
1 115 грн
Комплексна програма «ЕнергоІнформотерапія» №5: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному - вплив на грибки, віруси, бактерії, паразити, Прийом Протипаразитарних Чаїв 2 750 грн
Компенсаторна корекція роботи Шлунково-кишкового тракту на Комплексі Медичному Експертному - вплив на грибки, віруси, бактерії, глистяні інвазії, інфекції в шлунку, 12-ти персної кишки, печінці, жовчному міхуру, товстому, тонкому кишківнику, підшлунковій залозі, дисбактеріоз 450 грн
Озонотерапія внутрішньовенна №5:протиалергічна, протизапальна, детоксикаційна дія, Очищення крові та судин від алергенів та токсинів, паразитів, кишкових інфекцій, підвищення імунітету 2 550 грн
Очищення печінки (печінковий Дюбаж) з магнезією або сорбітом 500 грн
Очищення печінки (печінковий Дюбаж) з оливковою олією та грейпфруктовим соком 800 грн
Очищення тонкого кишківника (ортоградне промивання "гірським кришталем"): мікроворсинки тонкого кишківника виконують функцію бар'єру для всмоктування токсинів та алергенів у кровоносне русло, сприяють очищенню лімфатичної системи. 500 грн
Озонована вода 50 грн
Пресотерапія №5: очищення лімфи від паразитів, алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення 1 500 грн
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР- органів озоно-кисневої сумішшю № 5: вплив на слизову оболонку, Горла, Носа 1 000 грн
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: підвищення імунітету, лікування кишкових інфекцій, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори 1 000 грн
Клізова процедура 150 грн
Вказані ціни можуть відрізнятися від тих, що діють у клініці. Актуальні ціни Ви можете дізнатись у клініці або за телефоном +38(097) 885-42-42

Статті

Лікарі

Відео: програми та відгуки