Алкогольний цироз печінки – це хронічне і прогресуюче захворювання, викликане тривалим зловживанням. Алкогольний цироз печінки супроводжується руйнуванням печінкової тканини, заміщенням її сполучною тканиною та порушенням функцій органу. Прогноз при алкогольному цирозі залежить від багатьох факторів, включаючи стадію захворювання, наявність ускладнень та спосіб життя пацієнта.
Чинники, що впливають на тривалість життя
- Стадія цирозу – на ранніх етапах захворювання піддається компенсації, і при відмові від алкоголю можливе значне продовження життя. Декомпенсовані стадії характеризуються важкими ускладненнями та значно погіршують прогноз.
- Відмова від алкоголю – повне припинення вживання спиртних напоїв є ключовою умовою збільшення тривалості життя. При продовженні зловживання прогноз украй несприятливий.
- Методи лікування – своєчасна медична допомога, включаючи детоксикацію, озонотерапію, гепатопротектори та симптоматичну терапію, може покращити стан пацієнта.
- Розвиток ускладнень – асцит, печінкова енцефалопатія, кровотечі з варикозно-розширених вен стравоходу, печінкова кома суттєво скорочують тривалість життя.
- Супутні захворювання – наявність діабету, серцево-судинних захворювань, інфекцій посилює перебіг цирозу та погіршує прогноз.
Середня тривалість життя при алкогольному цирозі печінки
- Компенсована стадія (без виражених симптомів) – від 10 років і більше за дотримання всіх рекомендацій лікаря та відмови від алкоголю.
- Субкомпенсована стадія (часткове порушення функції печінки) – від 5 до 7 років.
- Декомпенсована стадія (розвиток серйозних ускладнень) – середня тривалість життя від 1 до 3 років.
- Печінкова недостатність та термінальна стадія – у цьому випадку прогноз вкрай несприятливий, і виживання рідко перевищує 6 місяців.
Як продовжити життя при алкогольному цирозі?
- Повна відмова від алкоголю – головна умова для збереження здорових клітин печінки, що залишилися.
- Медичне спостереження та лікування – регулярний контроль у лікаря-гастроентеролога чи гепатолога, проведення лабораторних аналізів та інструментальної діагностики.
- Детоксикація організму – використання методів очищення печінки, кишківника, жовчного міхура
- Методи озонотерапії в медичному центрі “Альтернатива”: внутрішньовенне введення озонованого фізіологічного розчину, велика аутогемоозонотерапія, мікроклізми із озонованою олією, санація ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю, ректальні інсуфляції озоно-кисневою сумішшю, прийом озонованої води, прийом озонованої олії, газація тіла (кінцівок) озоно-кисневою сумішшю в пластиковому мішку, зовнішнє застосування озонованої олії
- Спеціальне харчування – дієта з високим вмістом білка (за відсутності енцефалопатії), обмеження жирів, відмова від солі за наявності асциту.
- Прийом гепатопротекторів – призначення препаратів, що підтримують функції печінки, таких як есенціальні фосфоліпіди, урсодезоксіхолева кислота, силімарин.
- Лікування ускладнень – при розвитку асциту потрібне використання сечогінних препаратів, парацентез; при портальній гіпертензії – бета-блокатори, ендоскопічна обробка варикозних вен.
При дотриманні рекомендацій та веденні здорового способу життя можна значно продовжити життя навіть за встановленого діагнозу алкогольного цирозу печінки.
Програма підтримки печінки при алкогольному цирозі
У медичному центрі “Альтернатива” проводиться програма відновлення функцій печінки, всього організму.
Програма відновлення функцій печінки, жовчного міхура, шлунково-кишкового тракту в умовах стаціонару або амбулаторно:
- покращення моторики товстого кишківника (боротьба із закрепом)
- відновлення мікрофлори
- покращення процесів всмоктування жирів, білків, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів у тонкому кишківнику
- відновлення секреторної функції шлунка, підшлункової залози, кишківика
- протипаразитарні заходи
- активівація роботи жовчного міхура та печінки з виведення токсинів з організму, нормалізація властивостей жовчі з розщеплення жирів
Програма лікування алкогольного цирозу печінки у медичному центрі «Альтернатива» є комплексним підходом, спрямованим на відновлення функцій печінки та інших органів, пов’язаних із травленням та детоксикацією організму.
- Включено процедури очищення кишківника, печінки та жовчного міхура, як у стаціонарних умовах, так і амбулаторно.
- Важливе місце займають нормалізація мікрофлори кишківника, покращення процесів всмоктування поживних речовин, активізація роботи жовчного міхура та печінки з виведення токсинів.
- Також до програми входить курс лікувального голодування, розрахований на 10-15 днів.
- Обстеження з використанням ультразвукової діагностики органів черевної порожнини, нирок та серця, а також визначення паразитів, вірусів та дефіциту мікроелементів на апараті «Комплекс Медичний Експертний».
- Діетична програма: гіпоалергенне харчування, вегетаріанська дієта, сокотерапія.
- Для підвищення імунітету та покращення мікрофлори проводиться санація товстого кишківника та ЛОР-органів із застосуванням озоно-кисневої суміші.
- Озонотерапія внутрішньовенна сприяє очищенню крові та покращенню стану судин, у тому числі дрібних судин, печінки.
- Протипаразитарна програма та корекція гормонального фону здійснюються на базі даних «Комплексу Медичного Експертного», а також за допомогою спеціальних трав’яних чаїв та масажу.
- Важливим елементом є пресотерапія для поліпшення капілярного кровообігу та виведення токсинів.
- Також застосовуються фотонна терапія, газація кінцівок, вісцеральний масаж для органів черевної порожнини, витягнення хребта, дуоденальне зондування для покращення роботи жовчного міхура, а також гірудотерапія.