Диспепсія шлунка – це розлад травлення, який пов’язаний з незручністю, болями або неспецифічними симптомами в області шлунка, такими як здуття, печія, відрижка та переповнення після їжі.
Причини диспепсії
Причиною порушення рухової функції шлунка можуть бути захворювання ШКТ: виразка, гастрит, холецистит, панкреатит тощо. Іноді диспепсія виявляється при стресі, надлишковій продукції соляної кислоти, поганому харчуванні, інфікуванні Helicobacter pylori або прийомі деяких таблеток.
Диспепсія шлунка має різні причини:
- Гастрит: Запалення слизової оболонки шлунка, яке спричинене інфекцією Helicobacter pylori, вживанням алкоголю, неякісною дієтою та іншими факторами.
- Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки: Виразки, які утворюються на слизовій оболонці шлунка або двенадцятипалої кишки, викликають болі та диспептичні симптоми.
- Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ): Підвищений вміст кислоти в шлунку викликає печію та інші симптоми.
- Інфекції : Деякі інфекції шлунково-кишкового тракту призводять до диспепсії.
- Неправильне харчування та дієта: Сильно жирна, гостра чи кисла їжа, а також переїдання чи вживання великих порцій спричиняє диспепсію
- Стрес та психологічні фактори: Стрес може посилювати симптоми диспепсії.
Симптоми диспепсії шлунка:
- біль верхньої частини живота
- нудота
- тяжкість у животі незалежно від їжі
- печія
- відрижка
- здуття
- діарея та ін.
-
болі в епігастральній (черевній) ділянці.
-
дискомфорт у епігастральній (черевній) області.
-
раннє насичення: відчуття, що шлунок переповнюється відразу після початку їжі, незалежно від її об’єму.
Симптоми диспепсії схожі на інші захворювання ШКТ, тому правильно поставити діагноз може лікар-гастроентеролог.
Діагностика диспепсії шлунка
Диспепсія шлунка – порушення нормального травлення, при якому засвоєння їжі стає повільним або відбувається не повністю. Напевно, кожна людина у своєму житті хоч раз відчувала проблеми зі шлунком: тяжкість, здуття, нудота чи біль. За статистикою захворювання зустрічається у 30-40% чоловік та в 1,5-2 рази частіше у жінок.
Які інфекції спричиняють диспепсію шлунка?
Диспепсію шлунка можна викликати різними інфекціями, які впливають на слизову оболонку шлунка та викликають симптоми розладу травлення. Деякі з таких інфекцій включають:
- Інфекція Helicobacter pylori: Ця бактеріальна інфекція часто зв’язується з гастритом і є однією з основних причин диспепсії. Helicobacter pylori викликає запалення слизової оболонки шлунка та підвищену кислотність, що призводить до болю, печії та інших симптомів.
- Вірусні інфекції: Деякі віруси, такі як ротавірус, норовірус та віруси гастроентериту, спричиняють гостру диспепсію шлунка. Ці інфекції зазвичай супроводжуються блюванням, проносом та загальними симптомами шлунково-кишкового розладу.
- Бактеріальні інфекції: Крім Helicobacter pylori, інші бактерії, такі як Campylobacter і Salmonella, можуть спричинити диспепсію, особливо якщо вони будуть потрапляти в організм через забруднену або недооброблену їжу.
- Паразитарні інфекції: Паразити, такі як Giardia та Entamoeba histolytica, провокують інфекцію шлунково-кишкового тракту та призводять до диспепсії, включаючи симптоми, такі як діарея та здуття живота.
Які паразити спричиняють диспепсію шлунка?
Деякі паразити викликають диспепсію шлунка та супутні симптоми.
Ось кілька паразитів, які пов’язані з диспепсією шлунка:
- Giardia lamblia: Це один із найпоширеніших паразитів, що викликають гастроентерит та диспепсію. Інфекція глистами викликає симптоми, такі як діарея, здуття живота, печія та нудота.
- Entamoeba histolytica: Цей паразит викликає амебіаз, який вражає кишківник і призводити до симптомів, включаючи біль у животі, діарею, кров у стільці та диспепсію.
- Cryptosporidium : Cryptosporidium здатний викликати інфекцію, яка вражає шлунково-кишковий тракт і спричиняє диспепсію, діарею та інші симптоми.
- Dientamoeba fragilis: Цей паразит спричиняє інфекцію кишківника та симптоми, подібні до симптомів синдрому подразненого кишківника (СРК), включаючи болі в животі, діарею та диспепсію.
- Blastocystis hominis: Blastocystis hominis – це паразит, який живе в кишківнику людини і викликає симптоми, включаючи диспепсію, здуття живота та діарею.
Як лікується від диспепсії?
У медичному центрі “Альтернатива” під час лікування диспепсії застосовується немедикаментозна терапія.
Призначається комплекс процедур для лікування диспепсії та полегшення стану хворого.
Ефективність програми очищення організму при диспепсії
- знеболюючий ефект
- знижує рівень кислотності у шлунку
- покращуються процеси травлення
- зниження ваги, загальне оздоровлення організму
Методи лікування диспепсії шлунка
Залежно від симптомів та причини виникнення хвороби, диспепсія лікується по-різному. У МЦ “Альтернатива” лікар проводитиме аналіз стану із застосуванням Комплексу Медичного Експертного, направляє на лабораторні аналізи, і якщо потрібно УЗД.
Лікування диспепсії шлунка має на увазі нормалізацію його рухової функції. Для цього використовується програма детоксикації організму, озонотерапія, клізмові процедури з відварами трав, фіточаї, масаж та лікувальна дієта. Лікування проводиться тільки за допомогою натуральних компонентів: трав, олій та озоно-кисневої терапії.
В результаті пацієнт очищається від токсинів, шлаків та бактерій. Також нормалізується обмін речовин, робота ШКТ та інших систем організму. У пацієнтів зникає втома, біль та погане самопочуття.
Для визначення загального стану здоров’я додатково до лабораторних аналізів УЗД проводитиметься аналіз стану всього організму на Комплексі Медичного Експертного. Проводиться аналіз стану всіх органів та систем: стан імунної системи; Аллергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження; Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
Після визначення причини захворювань у медичному центрі “Альтернатива” проводитиметься програма відновлення всього організму за авторською методикою головного лікаря медичного центру Тимченко Ольги Володимирівни.
- Амбулаторна або стаційна програма очищення на 5-10 дні. Очищення організму допомагає вивести токсині та шлаки з організму, відновити обмін речовин, зменшити вагу, відновити роботу кишківника, печінки, жовчного міхура, лімфатичної та кровеносної системи.
- Обстеження: УЗД органів черевної порожнини, лабораторні аналізи; аналіз стану організму на Комплексі Медичного Експертного.
- Програма детоксикації: Проживання; Харчування; Фіточаї; Масажі; Озонована вода; Ректальні інсуфляції озоно-кисневою сумішшю; Продування слухового каналу озоно-кисневою сумішшю; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого та товстого кишківника (ортоградно)
- Озонотерапія: внутрішньовенна, ректальні інсуфляції, санація верхніх дихальних шляхів озоно-кисневою сумішшю, прийом озонованої води, озонована олія
- Протипаразитарні програми
- Пресотерапія: очищення лімфатичної системи
- Вісцеральний масаж – масаж внутрішніх органів: сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, спалюванню вісцерального жиру, активації роботи печінки та жовчного міхура, органів малого тазу
- Витягнення хребта на апараті “Ормед-професіонал”
- Фотонна терапія
- Дуоденальне зондування жовчного міхура
Переваги діагностики та лікування у МЦ “Альтернатива”
- все лікування диспепсії без хімічних ліків
- поки ви лікуєте порушення роботи ШКТ, паралельно оздоровлюєте весь організм
- покращується працездатність, метаболізм
- очищується шкіра
- проходять головні болі та втома
- можливість лікування амбулаторно чи стаціонарно у м. Києві.
Диспепсія шлунка лікується не таблетками.
У мене був цілий набір – нудота, важкість, відрижка і ще печія періодично. І тільки тут мені правильно рекомендували почати лікування з очищення організму. За допомогою комп’ютера підібрали продукти, які мені не можна й можна вживати.
Після такого чищення в мене минули прищі на спині. Ще я стала себе краще почувати.
Дякую медсестрам, які проводять процедури. Робота не легка, але вони молодці, завжди посміхаються.