Консультація лікаря-дерматолога при псоріазі у дітей є дуже важливою. Якщо ваша дитина має ознаки псоріазу, зверніться до фахівця, який проведе огляд і призначить необхідне лікування. Псоріаз у дітей може мати особливості порівняно з дорослими, тому важливо отримати професійну пораду та рекомендації для догляду за шкірою вашої дитини.

Консультація у дерматолога при псоріазі у дітей зазвичай проводиться так:

 • Огляд: Лікар уважно огляне шкіру дитини, щоб визначити наявність та ступінь псоріазу. Важливо описати всі симптоми та зміни, які ви помітили.
 • Бесіда: Лікар поставить питання про медичну та сімейну історію, щоб краще зрозуміти контекст та можливі супутні захворювання.
 • Додаткові дослідження: В деяких випадках можуть знадобитися лабораторні аналізи, ультразвукове дослідження, дерматоскопія, аналіз стану організму на Медичному Експертному Комплексі, біопсія для більш точного діагнозу.
 • Рекомендації: Лікар надасть рекомендації щодо лікування, догляду за шкірою та контролю псоріазу. Це може включати медикаменти, креми, спеціальні ванни або фізіотерапію.
 • Наступні кроки: Лікар також розповість про план наступних візитів, контроль стану та як зв’язатися у разі виникнення питань або погіршення симптомів.

Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря та регулярно контролювати стан псоріазу у вашої дитини, щоб забезпечити найкраще лікування та догляд.

Види псоріазу у дітей

У псоріазу у дітей, як і у дорослих, існує кілька різних видів та форм цього захворювання. Ось деякі з найпоширеніших видів псоріазу у дітей:

 • Псоріаз вульгаріс (псоріаз пластинчастий) у дітей: Це найбільш поширений вид псоріазу. Він характеризується появою червоних пластинчастих ділянок шкіри, покритих сріблястими лусочками. Діти можуть розвивати псоріатичні бляшки будь-яких ділянках шкіри.
 • Пустулезный псоріаз в дітей віком: У дітей цей вид псоріазу зустрічається рідше. Він характеризується появою пухирцевих висипань на шкірі, які можуть бути заповнені гнійною рідиною.
 • Інвертований псоріаз у дітей: Цей вид псоріазу проявляється в складках шкіри, таких як пахви, під грудьми або в області паху. Це області із підвищеною вологістю.
 • Гуттатний псоріаз у дітей Цей вид псоріазу у дітей найчастіше починається після інфекційної хвороби, такої як ангіна. Він характеризується появою дрібних, червоних папул на шкірі.
 • Псоріаз може уражати суглоби, що називається псоріатичним артритом. Цей стан може зустрічатися як у дорослих, і у дітей.

Важливо, що симптоми та тяжкість псоріазу можуть варіювати у різних дітей. Лікування та догляд за шкірою повинні бути індивідуально адаптовані під конкретні потреби дитини, та лікувальні рішення приймаються спільно з лікарем.

Дерматоскопія при псоріазі у дітей

Дерматоскопія – це метод дослідження шкіри з використанням дерматоскопа, який дозволяє лікарю детальніше вивчати шкірні зміни. Хоча дерматоскопія частіше використовується для дослідження родимок та змін у шкірі, вона також може бути корисною при діагностиці псоріазу у дітей.

При псоріазі дерматоскопія може допомогти лікарю точніше оцінити характерні ознаки захворювання, такі як псоріатичні бляшки, плями та папули. Вона може допомогти виявити морфологічні особливості псоріазу, такі як “крапельки олії” або “лусочки”. Це додатковий засіб для підтвердження діагнозу псоріазу та визначення його ступеня тяжкості.

Дерматоскопія є безпечною та більш нешкідливою альтернативою біопсії для дослідження псоріазу у дітей, особливо якщо маленький пацієнт відчуває дискомфорт від процедур. Однак рішення про проведення дерматоскопії та інших діагностичних методів завжди приймається лікарем на основі клінічної ситуації та потреби пацієнта.

Які лабораторні аналізи потрібні при псоріазі у дітей?

Лабораторні аналізи зазвичай використовуються, щоб унеможливити інші можливі причини симптомів і уточнити діагноз. Прийом лікаря та консультація з дерматологом будуть визначальними для розробки плану діагностики та лікування для вашої дитини.

При діагностиці та управлінні псоріазом у дітей можуть використовуватися різні види аналізів та досліджень, залежно від клінічної ситуації та потреби конкретного пацієнта. Ось деякі з можливих видів аналізів при псоріазі у дітей:

 • Загальний аналіз крові: Може показати наявність запалення в організмі, хоча цей аналіз не є специфічним для псоріазу.
 • Імунологічні дослідження: Можуть включати аналізи рівня цитокінів, таких як інтерлейкін-17 та інтерлейкін-23, які відіграють роль у патогенезі псоріазу.
 • Біопсія шкіри: У випадках, коли діагноз неоднозначний або потрібне уточнення ступеня тяжкості, біопсія проводиться для аналізу зразка шкіри.
 • Генетичні аналізи: Дослідження генетичних мутацій можуть бути корисними при спадковій формі псоріазу.
 • Аналізи на інфекції: Для виключення інфекційних захворювань, які можуть імітувати симптоми псоріазу.
 • Дослідження сечі та фекалій: Можуть бути проведені для оцінки функції нирок та кишечника, оскільки деякі ліки для лікування псоріазу можуть впливати на ці системи.

Конкретні аналізи виходять із клінічної необхідності та рішення лікаря. При необхідності вам слід обговорити з лікарем, які аналізи найкраще підходять для вашої дитини і які кроки слід зробити для точної діагностики та управління псоріазом.

Види ультразвукового дослідження при псоріазі у дітей

Ультразвукове дослідження (ультразвукова діагностика) може бути корисним при оцінці псоріазу у дітей у випадках, коли лікар вважає це за необхідне для додаткової інформації. Однак варто зазначити, що псоріаз зазвичай діагностується клінічно, на основі зовнішніх ознак та симптомів, дослідження шкіри, історії хвороби та інших методів.

Ультразвукове дослідження може використовуватись у таких випадках:

 • Оцінка суглобів: Псоріатичний артрит може іноді розвиватися у дітей із псоріазом. Ультразвук може допомогти візуалізувати стан суглобів та оцінити запалення та пошкодження внутрішніх структур.
 • Оцінка лімфатичних вузлів: Ультразвук може використовуватися для оцінки лімфатичних вузлів у випадку, якщо є підозра на збільшення лімфатичних вузлів, що може бути пов’язане з псоріазом.
 • Оцінка органів: В окремих випадках псоріаз може впливати на внутрішні органи. Ультразвук може допомогти оцінити стан таких органів, як печінка чи селезінка, якщо є підозра на їх ураження.

Проте варто наголосити, що ультразвукове дослідження не є стандартною процедурою для діагностики або моніторингу псоріазу у дітей. Діагноз та управління псоріазом зазвичай базуються на клінічних даних, дослідженні шкіри та інших методах, таких як аналізи крові. Ультразвукове дослідження може бути призначене у разі потреби для додаткової інформації про стан суглобів або внутрішніх органів, але це рішення приймає лікар на основі конкретної клінічної ситуації.

Консультація лікаря дерматолога при псоріазі у дітей

guest
1 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Наталія Володимирівна

Спостерігається дитина в цьому центрі, у неї псоріаз.
Проходимо регулярно консультації лікаря, де він оглядає дитину і нам призначає лікування. Спасибі чудовому персоналу цього центру!

Авторська методика лікування псоріазу у дітей у МЦ "Альтернатива"

При лікуванні псоріазу у дітей у медичному центрі «Альтернатива» застосовується програма протипаразитарна програма, очищення організму в умовах стаціонарного центру/амбулаторно: нормалізація роботи травного каналу; відновлення роботи печінки, судин, лімфатичної системи; відновлення обміну речовин; зниження маси тіла.

 • Проживання в 1 місному номері з батьками на 5-10 діб або амбулаторно
 • Обстеження: консультації лікарів, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості
 • Визначення харчової непереносимості, дефіциту вітамінів та мікроелементів, стан шлунково- кишкового тракту на Комплексі Медичному Експертному
 • Гіпоалергенне харчування: вегетаринське, сокотерапія, сироїдіння
 • Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
 • Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю: виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори, лікування поліпозу кишківника
 • Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю: вплив на інфекції слизової оболонки Вуха, Горла, Носа
 • Газація кінцівок, волосся озоно-кисневою сумішшю
 • Змащування місць ураження шкіри озонованою олією
 • Протипаразитарна програма: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на внутрішні алергени (грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші)
 • Пресотерапія: очищення лімфи від алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
 • Дуоденальне зондування жовчного міхура: метод виведення жовчі з жовчного міхура для покращення детоксикаційної функції печінки та активації імунної системи
 • Вісцеральний масаж (масаж внутрішніх органів): сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, спалюванню вісцерального жиру, активації роботи печінки та жовчного міхура, органів малого тазу
 • Лазерне лікування шкіри: ексімерний лазер 308 нм
 • Фотокабінка Псоролайт при значній формі ураження шкіри псоріазом
 • Фотонна терапія: світлолікуванння
 • Змащуванння псоріатичних озонованою олією

Найближчі дати стаціонарних заїздів

Вартість лікування

Найменування Ціна, грн
Консультація дерматовенеролога, дерматовенеролога/ повторна консультація 650/550 грн
Аналіз стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному із консультацією Головного лікаря:
Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження; Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
1 600 грн
Аналіз стану організму на Комплексі Медичному Експертному із консультацією лікаря 1 450 грн
Дерматоскопія 200 грн
Взяття матеріалу шкіри для гістологічного дослідження 100 грн
Гістологічне дослідження матеріалу шкіри 450 грн
Шейф біопсія (бритва) 1 000 грн
Панч біопсія 1 400 грн
Хірургічна біопсія в межах здорових тканин (залежно від складності) – анестезія, проба, операція, накладання швів 3 500/
3 800 грн
Місцева анестезія, включаючи препарат анестетик 150 грн
Проба на анестезію 80 грн
Зняття швів 150 грн
Зняття косметичного шва 250 грн
Забір урогенітального мазка 60 грн
Забір секрету простати 80 грн
Обколювання озоно-кисневою сумішшю
Обколювання герпетичних висипань на обличчі/тілі озоно-кисневою сумішшю 200 грн
Обколювання герпетичних висипів на губі озоно-кисневою сумішшю 100 грн
Обколювання волосистої частини голови озоно-кисневою сумішшю 350 грн
Обколювання стрій, розтяжок шкіри озоно-кисневою сумішшю 250 грн
Газація верхніх/нижніх кінцівок у пластику мішку озоно-кисневою сумішшю
(1 кінцівка)
200 грн
Газація волосистої частини голови у шапочці озоно-кисневою сумішшю 200 грн
Кридеструкція – видалення рідким азотом
Кріодеструкція 1 зони папіломи, бородавки від 6-10 штук 400 грн
Кріодеструкція – бородавки, папіломи, кератоми, гемангіоми від 10 -15 штук 500 грн
Лазерне лікування шкіри
1 спалах - квадрат 4см на 4 см, вартість процедури розраховується після консультації дерматолога, необхідної потужності, кількості спалахів на 1 процедуру
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 100 до 400 мДж см*) від 1-5 спалахів 400 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 100 до 400 мДж см*) від 6-15 спалахів 800 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 450 до 800 мДж см*) від 1-5 спалахів 800 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 450 до 800 мДж см*) від 6-15 спалахів 1 600 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 850 мДж см*) від 1-5 спалахів 1 200 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 850 мДж см*) від 6-15 спалахів 2 400 грн
Фототерапія (кабінка Псоролайт 311 нм) – 1 Процедура 250 грн
Фототерапія (кабінка Псоролайт 311 нм) -10 Процедур 2 250 грн
Видалення новоутворень Радіохвильовим методом
Видалення бородавок, папілом радіохвильовим методом (1 шт.) до 5 мм. 100 грн
Видалення папілом, кондилом до 5 шт. 200 грн
Видалення папілом, кондилом 1 зона (передня, задня частина тіла, 1 область) від 6 до 10 шт. 400 грн
Видалення невуса, родимки 1 ступінь складності 850 грн
Видалення невуса 650 грн
Видалення новоутворень - Електрокоагуляція
Електрокоагуляція судинних новоутворень 4 см2 400 грн
Електрокоагуляція судинних новоутворень від 1 см2 до 4 см2 350 грн
Електрокоагуляція судинних новоутворень 1 см2 200 грн
Електрокоагуляція гранулеми, 1 шт. 250 грн
Лікувальні програми для дорослої та дитини
Програма відновлення шкіри: покращення моторики товстого кишечника (боротьба із закрепом), відновлення мікрофлори; покращення процесів всмоктування жирів, білків, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів у тонкому кишечнику; відновлення секреторної функції шлунка, підшлункової залози, кишківника; протипаразитарні заходи; активівація роботи жовчного міхура та печінки з виведення токсинів з організму, нормалізація властивостей жовчі з розщеплення жирів
Стаціонарний комплекс лікування
Проживання в 1-місному, 2-х місному номері
Обстеження: консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок; ЕКГ; визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів і мікроелементів, харчової непереносимості на Комплексі Медичному Експертному
Гіпоалергенне харчування: вегетаринське, сокотерапія, сироїдіння, лікувальне голодування
Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: ліквідація закрепу, виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю № 5: вплив на інфекції слизової Вуха, Горла, Носа
Озонотерапія внутрішньовенна №5: очищення крові та судин, капіляротерапія, нормалізація обміну речовин, поліпшення гормонального фону, загального стану шкіри та зміцнення захисних властивостей організму
Протипаразитарна програма №5: корекція на Комплесі Медичному Експертному (вплив на грибки, віруси, бактерії, паразити), протипаразитарні чаї  
Пресотерапія №5: очищення лімфи від вірусів, алергенів і токсинів, поліпшення дренажної функції виділених органів, активація противірусного імунітету
Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи, кишківника, зменшенню спазму кишківнику, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету
Стандартний комплекс лікування на 5 днів у 2-місному номері 21 750 грн
Стандартний комплекс лікування на 5 днів у 1 місцевому номері 24 750 грн
Стандартний комплекс лікування на 10 днів у 2-місному номері 41 850 грн
Стандартний комплекс лікування на 10 днів у 1 місцевому номері 47 850 грн
Проживання в 2-місному номері для проходження процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 500 грн
Проживання в 1-місному номері для проходження процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 1 000 грн
Харчування для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 400 грн
Амбулаторний комплекс лікування
Обстеження: консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) нирок; визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості на Комплексі Медичному Експертному
Програма детоксикації: Фіточаї; Озонована вода; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого кишківника (ортоградно), Очищення товстого кишківника
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори, лікування поліпозу кишківник
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю № 5: вплив на інфекції слизової Вуха, Горла, Носу
Озонотерапія внутрішньовенна №5: очищення крові та судин, капіляротерапія, нормалізація обміну речовин, поліпшення гормонального фону, загального стану шкіри та зміцнення захисних властивостей організму
Протипаразитарна програма №5: корекція стану організму на Комплексі віруси, бактерії, паразити
Пресотерапія №5: очищення лімфи від вірусів, алергенів і токсинів, поліпшення дренажної функції органів виділення, активація противірусного імунітету
Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5:сприяє поліпшенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, слизу та паразитів, підвищенню імунітету
Вартість Амбулаторного курсу лікування на 5 днів 17 750 грн
Вартість Амбулаторного курсу лікування на 10 днів 32 650 грн

Комплексні програми та процедури

Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5 - 30 хвилин
сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету
2 000 грн
Вісцеральний масаж №5 – 60 хвилин 4 000 грн
Гомеопатична крупка (Інформотерапія) 150 грн
Комплексна програма «ЕнергоІнформотерапія» №5: Корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному - вплив на грибки, віруси, бактерії, паразити. Прийом Протипаразитарних Чаїв 2 700 грн
Корекція стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному для дорослого та дитини:
- імунної системи; Серцево-судинної системи;
- стану ЛОР-органів; Бронхо-легеневий апарат;
- Шлунково-кишковий тракт;
- Опорно-рухового апарату; Нервової системи; Ендокринної системи;
- вплив на інфекції в печінці, жовчному міхурі; Підшлункову залозу;
- вплив на інфекції в нирках, сечовому міхурі;
- вплив на інфекції у статевих органах у чоловіка та жінки;
- вплив на виявлені алергени; Віруси; Бактерії; Грибки; Гельмінти
- Корекція психоемоційного стану
450 грн
Озонотерапія внутрішньовенна №5 - очищення крові та судин, капіляротерапія, нормалізація обміну речовин, покращення гормонального фону, загального стану шкіри та зміцнення захисних властивостей організму 2 250 грн
Очищення печінки (дюбаж печінковий) з магнезією або сорбітом 500 грн
Очищення печінки (печінковий Дюбаж) з оливковою олією та грейпфруктовим соком 800 грн
Очищення тонкого кишківника (ортоградне промивання "гірським криштелем")
Мікроворсинки тонкого кишківника виконують функцію бар'єру для всмоктування токсинів та алергенів у кровоносне русло, сприяють очищенню лімфатичної системи
500 грн
Пресотерапія №5: очищення лімфи від вірусів, алергенів та токсинів, поліпшення дренажної функції органів виділення, активація противірусного імунітету 1 500 грн
Довідка у басейн 200 грн
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР- органів озоно-кисневою сумішшю № 5: вплив на слизову оболонку Вуха, Горла, Носа 1 000 грн
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори, лікування поліпозу кишківника 1 000 грн
Ці ціни можуть відрізнятися від діючих у клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатись у клініці або за телефоном (067) 822-42-42

Статті

Лікарі

Відео: програми та відгуки