Фіброма матки – це утворення доброякісної пухлини у матці. Захворювання трапляється часто, особливо після 30 років. Якщо говорити простими словами, то патологія виглядає як вузли в матці
Причини фіброміоми матки
- Гінекологічні захворювання
- Часте переривання вагітності, стресові ситуації
- Неповноцінне харчування та нерухома робота
- Спадковість
- Дисгормональні порушення
Симптоми фіброміоми матки
Найчастіше фіброміома матки – захворювання безсимптомне та його виявляють випадково на огляді. Але іноді жінки скаржаться на:
- Рясна менструація
- Кров’янисті виділення поза менструацією
- Анемія
- Дискомфорт внизу живота
- Закрепи
- Набряки
- Варикозне розширення вен
- Постійна втома
Якщо з’являються якісь порушення сечостатевої системи, потрібно записатися на прийом лікаря-гінеколога.
Діагностика фіброміоми матки
Діагностика фіброміоми матки проводиться за допомогою гінекологічного огляду, аналізу на мікрофлору, УЗД органів малого тазу, аналізу крові, біопсії. Лікар-гінеколог призначає обстеження залежно від розмірів та локалізації вузлів.
- Ультразвукове дослідження (УЗД) матки є важливим і найчастіше використовуваним методом для діагностики фіброміоми матки. Фіброміоми – це доброякісні пухлини, які можуть розвиватися у матці у жінок. УЗД матки дозволяє візуалізувати та оцінити розмір, кількість, розташування та характеристики фіброміом.
- Лабораторні аналізи
- Для визначення загального стану здоров’я додатково до лабораторних аналізів УЗД проводитиметься аналіз стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному. Проводиться аналіз стану всіх органів та систем: Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження; Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
Лабораторні аналізи при фіброміомі матки
Лабораторні аналізи при фіброміомі матки можуть бути здійснені для виключення інших станів або для оцінки вашого здоров’я в цілому.
Ось кілька лабораторних аналізів, які можуть бути рекомендовані лікарем при підозрі на фіброміому матки:
- Загальний аналіз крові (ОАК): Цей аналіз може бути здійснений для оцінки загального стану здоров’я та виявлення анемії або інших змін у крові. Анемія може виникнути, якщо фіброміома спричиняє кровотечу.
- Рівень гормонів: Можуть бути проведені аналізи рівня гормонів, таких як естрогени та прогестерон. Деякі фіброміоми можуть бути гормонально активними та впливати на рівні цих гормонів.
- Біохімічний аналіз крові: Цей аналіз може використовуватися для оцінки функції нирок та печінки, а також для виявлення змін у загальному біохімічному складі крові.
- Аналіз крові на маркери пухлин: В окремих випадках, якщо є підозра на злоякісну трансформацію пухлини, може бути проведений аналіз крові на визначення маркерів пухлин, таких як CA-125. Однак це рідко потрібно для фіброміоми, оскільки фіброміоми зазвичай доброякісні.
Лікування фіброміоми матки
При фіброміомі матки операція проводиться за індивідуальними показаннями. На початковому етапі хвороби потрібне спостереження та лікування для запобігання росту вузлів
У Медичному центрі «Альтернатива» для посилення ефективності лікування застосовують внутрішньовенну озонотерапію, яка допомагає усунути бактерії, віруси, грибки та гельмінти. Також добре зарекомендувало себе продування озоно-кисневою сумішшю піхви, комплексне очищення організму та добір спеціальної дієти. Всі ці процедури спрямовані на підвищення працездатності, нормалізацію тиску та покращення імунітету
Після визначення загального стану здоров’я в медичному центрі Альтернатива проводиться програма відновлення всього організму за авторською методикою головного лікаря медичного центру Тимченка Ольги Володимирівни.
- Амбулаторна або стаціонарна програма очищення на 5-10 дній. Очищення організму, допомагає вивести токсини та шлаки з організму, відновити обмін речовин, знизити вагу, відновити роботу кишківника, печінки, жовчного міхура, лімфатичної та кровоносної системи.
- Обстеження: УЗД органів черевної порожнини, лабораторні аналізи; аналіз стану організму на Комплексі Медичному Експертному.
- Програма детоксикації: Проживання; Харчування; Фіточаї; Масажі; Озонована вода; Ректальні інсуфляції озоно-кисневою сумішшю; Продування слухового каналу озоно-кисневою сумішшю; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого та товстого кишківника (ортоградно)
- Озонотерапія: внутрішньовенна, ректальні інсуфляції, санація верхніх дихальних шляхів озоно-кисневою сумішшю, прийом озонованої води, озонована олія
- Протипаразитарні програми
- Пресотерапія – очищення лімфатичної системи
- Вісцеральний масаж – масаж внутрішніх органів: сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, спалюванню вісцерального жиру, активації роботи печінки та жовчного міхура, органів малого тазу
- Витяг хребта на апараті “Ормед-професіонал”
- Фотонна терапія
- Дуоденальне зондування жовчного міхура
У наших пацієнтів є можливість лікування амбулаторно та стаціонарно у Києві. Постійне спостереження досвідчених лікарів та Авторський комплексний підхід до лікування дає позитивний та довготривалий результат