Ексімерний лазер використовується при лікуванні вітіліго у дітей. Ексімерний лазер 308 нм допоможе відновити пігментацію шкіри у уражених областях при вітіліго.

Ефективність лікування варіюються, і результати можуть бути тимчасовими. Важливо обговорити всі можливі методи лікування з лікарем, щоб вибрати найкращий підхід для конкретної дитини.

Ексімерний лазер ( лазер з довжиною хвилі 308 нм ) використовується як метод лікування вітіліго, особливо у випадку, коли захворювання не охоплює великі ділянки шкіри у дітей та підлітків.

Принцип роботи ексимерної лазерної фототерапії (excimer laser) у тому, що лазер випромінює вузьку ультрафіолетову довжину хвилі, яка точково впливає уражені ділянки шкіри. Це сприяє стимуляції меланінових клітин (меланоцитів), які є відповідальними за пігментацію шкіри. В результаті цього процесу пігментація може почати відновлюватися в областях із вітіліго.

Переваги ексимерної лазерної фототерапії включають точковий та цільовий вплив на уражені ділянки, мінімальний ризик опіків, та відсутність необхідності у загальному фотосенсибілізуючому засобі, який використовується в інших методах лікування УФ-терапії.

Ефективність ексимерного лазера під час лікування

Ефективність ексимерного лазера при лікуванні вітіліго змінюватись.

Деякі пацієнти досягають хороших результатів за допомогою ексимерної лазерної фототерапії, тоді як у інших ефект менш виражений або тимчасовий.

Важливо враховувати такі фактори:

 • Тип та стадія вітіліго. Ефективність лікування залежить від типу та стадії вітіліго. Невеликі, обмежені ділянки вітіліго можуть краще відповідати на лікування, ніж більші області.
 • індивідуальні відмінності. Реакція лікування ексимерним лазером індивідуальна. У деяких пацієнтів може бути добрий відгук, а в інших – менш виражений.
 • Регулярність та тривалість лікування. Ефективність збільшується при регулярних та довгострокових сеансах лікування. Для досягнення видимих ​​результатів потрібно кілька сеансів.
 • Дотримання рекомендацій. Важливо суворо дотримуватись рекомендацій лікаря та дерматолога щодо застосування ексимерної лазерної фототерапії та догляду за шкірою після процедур.
 • Поєднання з іншими способами. Ексімерний лазер використовується у поєднанні з іншими методами лікування, такими як топічні креми, стероїдні ін’єкції, методи детоксикації організму, нормалізація роботи ШКТ або інші процедури підвищення ефективності лікування.

При лікуванні вітіліго у дітей та підлітків важливо проводити індивідуальну оцінку та планування лікування з урахуванням особливостей кожного пацієнта.

Принцип дії ексимерного лазера при лікуванні вітіліго у дітей

Принцип дії ексимерного лазера при лікуванні вітіліго заснований на використанні вузького ультрафіолетового променя певної довжини хвилі (найчастіше 308 нм). Ця довжина хвилі близька до ультрафіолетового B (UVB) спектру, але вона набагато вужча і точкова.

Процес лікування ексимерним лазером включає такі кроки:

 • Підготовка. Пацієнт досліджується дерматологом, і уражені ділянки вітіліго маркуються.
 • Налаштування лазера.  Ексимерний лазер налаштовується на певну довжину хвилі (наприклад, 308 нм), яка специфічно впливає на клітини меланіна в шкірі.
 • Опромінення уражених ділянок.  Лазерний промінь точково опромінює уражені ділянки вітіліго. Ультрафіолетове випромінювання сприяє стимуляції меланінових клітин (меланоцитів) у цих областях.
 • Стимуляція меланінів. Цей процес сприяє відродженню та активації меланінових клітин, які відповідають за виробництво пігменту (меланіну) у шкірі.
 • Постпроцедурний догляд.  Після процедури буде потрібний особливий догляд за шкірою, наприклад, застосування зволожуючих засобів, застосування озонованої олії та захист від сонця.

Метою цієї процедури є відновлення пігментації шкіри в уражених областях вітіліго. Вона зазвичай проводиться на невеликих, обмежених ділянках, і потрібно кількох сеансів для досягнення видимих ​​результатів.

Тривалість та періодичність процедур ексімерного лазера при лікуванні вітіліго

Тривалість та періодичність процедур ексімерного лазера при лікуванні вітіліго варіюються залежно від індивідуальних особливостей пацієнта та ступеня тяжкості захворювання.

Зазвичай рекомендується наступне:

 • Тривалість процедур. Кожна сесія ексимерної лазерної фототерапії триває від кількох хвилин до половини години, залежно від розміру та кількості уражених ділянок шкіри.
 • Періодичність. Зазвичай процедури проводяться двічі-тричі на тиждень. Однак частота та кількість сеансів варіюється в залежності від реакції шкіри на лікування та рекомендацій лікаря.
 • Курс лікування. Загальний курс лікування становить від кількох тижнів до кількох місяців. Результати починають з’являтися після кількох сеансів, але для досягнення більш стійких результатів та запобігання рецидивам потрібно продовження лікування.
 • Постпроцедурний догляд. Після кожної процедури важливо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо догляду за шкірою. Це включає застосування зволожуючих кремів і засобів сонцезахисту для захисту шкіри від ультрафіолетового випромінювання.

Рекомендації після процедури: ексімерний лазер при лікуванні вітіліго у дітей

Після процедури ексимерного лазера при лікуванні вітіліго важливо дотримуватися рекомендацій вашого лікаря та приділяти особливу увагу догляду за шкірою, щоб максимізувати результати та запобігти ускладненням.

Ось деякі загальні рекомендації:

 • Уникайте сонячного випромінювання. Шкіра після лазерної процедури чутливіша до сонця. Тому уникайте тривалого перебування на сонці та використовуйте сонцезахисні засоби з високим SPF.
 • Використовуйте зволожуючі засоби. Щоб запобігти сухості та лущенню шкіри, регулярно застосовуйте зволожуючі креми або лосьйони.
 • Використовуйте озоновану олію для зовнішнього вживання під час лікування вітіліго.
 • Уникайте тертя та травми шкіри. Після процедури уникайте сильного тертя чи травмування оброблених областей шкіри. Це сприяє кращому загоєнню.
 • Дотримуйтесь рекомендацій щодо догляду за шкірою. Лікар надасть вам індивідуальні рекомендації щодо догляду за шкірою, які включають спеціальні продукти або процедури.
 • Дотримуйтесь регулярності процедур.  Якщо ваш лікар рекомендував серію процедур, важливо дотримуватись розкладу та відвідувати призначені сеанси.
 • Зв’яжіться з лікарем у разі ускладнень. Якщо у вас виникають незвичайні симптоми, такі як сильне подразнення шкіри, запалення або інфекція, негайно зв’яжіться з лікарем.

Застосування озонованої олії після ексімерного лазера при лікуванні вітіліго у дітей

Озонована олія є олією, збагаченою озоном (O3), має позитивні властивості при лікуванні шкірних захворювань.

Властивості озонованої олії при лікуванні шкірних захворювань:

 • Протизапальна дія при вітіліго. Озонована олія знизить запалення на шкірі, що корисно при таких захворюваннях, як екзема та псоріаз.
 • Антисептичні властивості. Озонована олія має антисептичні властивості, що корисно при лікуванні інфекційних шкірних захворювань.
 • Прискорення загоєння . Озонована олія сприяє більш швидкому загоєнню ран та виразок на шкірі.
 • Зволоження шкіри. Олія зволожить та пом’якшить суху шкіру.
 • Антиоксидантні властивості. Озонована олія діє як антиоксидант і допомагає захищати шкіру від дії вільних радикалів, що сприяє уповільненню процесів старіння шкіри.
 • Підвищення місцевого кровообігу. Озонована олія збільшує кровотік у сфері застосування, що сприяє кращому живленню тканин та активації природних процесів регенерації шкіри.
 • Зменшення сверблячки та дискомфорту. Озонована олія знизить свербіж, почервоніння та дискомфорт, пов’язані з вітіліго та іншими подразненнями на шкірі.
 • Підтримка здорової мікрофлори шкіри. Озонована олія впливає на бактерії та гриби на шкірі, сприяючи підтримці балансу мікрофлори.

Кожен пацієнт унікальний, і рекомендації щодо догляду різняться залежно від характеристик шкіри та перебігу лікування. Важливо ретельно дотримуватись інструкцій лікаря медичного центру “Альтернатива”.

[акордеони id=’57079′]

Ексимерний лазер при лікуванні вітіліго у дітей

guest
4 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
Петро

Мій син має вітіліго з відносно невеликими плямами на шкірі, і лікар запропонував спробувати ексімерний лазер. Після кількох сеансів лазерної терапії ми помітили помітне полегшення: білі плями стали менш помітними, а шкіра навколо них здорово забарвилася. Наш син радіє, бо він почувається більш впевнено та знову може носити ті омріяні футболки без страху від осуду. Дуже вдячні лікарю за рекомендацію цього ефективного методу лікування!

Авторська методика лікування вітіліго у дітей у МЦ "Альтернатива"

При лікуванні вітіліго у дітей ми звертаємо увагу на: 

 • стан шкірних покривів, поширеність процесу, давність захворювання, вік, наявність хронічних захворювань у дитини. Лікар дерматолог вищої категорії, кандидат медичних наук проведе дерматоскопію, лабораторне обстеження та призначить індивідуальну схему лікування.

Для скринінгового аналізу причини вітіліго у дітей застосовується унікальне обладнання Комплекс Медичний Експертний, за допомогою якого можна визначити:

 • наявність інтоксикацій в організмі, метаболітів лікарських препаратів, харчових добавок, продуктів ГМО, екологічних токсинів
 • роботу органів шлунково-кишкового тракту: кишківника, печінки, жовчного міхура, наявність у них патогенних мікроорганізмів - грибків, вірусів, бактерій, глистів, найпростіших, що надають токсичний вплив на шкіру.
 • кровопостачання шкірних покривів
 • стан лімфатичної системи: для виведення токсинів зі шкіри та підшкірно-жирової клітковини
 • нестача вітамінів та мікроелементів
 • харчову непереносимість: неперетравлені до кінця продукти харчування піддаються бродильним та гнильним процесам у кишківнику і дають додаткову інтоксикацію шкірі та підтримують запальні процеси

Для відновлення роботи всього організму, лікування новоутворень на шкірі в дітей віком застосовується програма очищення організму. Програма розрахована на 5-10 днів в умовах стаціонару/амбулаторного центру.

Програма відновлення організму при новоутвореннях на шкірі в дітей: поліпшення моторики товстого кишківнику, відновлення мікрофлори; покращення процесів всмоктування жирів, білків, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів у тонкому кишківнику; відновлення секреторної функції шлунка, підшлункової залози, кишківника; протипаразитарні заходи; активізація роботи жовчного міхура та печінки з виведення токсинів з організму, нормалізація властивостей жовчі з розщеплення жирів

За 5 - 10 днів стаціонарної програми/амбулаторно дітям проводяться очисні та протипаразитарні заходи. Очищаються основні фільтри нашого організму - товстий і тонкий кишківник, печінка та жовчний міхур, нирки та включається до процесу очищення лімфатична система. Завдяки комплексу процедур з очищення організму створюються умови для нормалізації обміну речовин в організмі та оздоровлення шкіри

 • Проживання в 1-місному з батьками, 2-місному номері на 5-10 діб / амбулаторно 
 • Обстеження: консультації лікарів, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок; ЕКГ
 • Визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів на Комплексі Медичному Експертному
 • Визначення харчової непереносимості на Комплексі Медичному Експертному
 • Лабораторні аналізи
 • Гіпоалергенне харчування
 • Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
 • Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю: ліквідація закрепу, виведення слизу та паразитів із кишківника, відновлення мікрофлори
 • Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневої сумішшю: вплив на слизову оболонку
 • Протипаразитарна програма: вплив на грибки, віруси, бактерії, паразити. Корекція на Комплексі Медичному Експертному, протипаразитарний чай
 • Пресотерапія: очищення лімфи від вірусів, алергенів та токсинів, поліпшення дренажної функції органів виділення, активація противірусного імунітету
 • Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківнику, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету.
 • Лазерне лікування при вітіліго - застосування Excimer Лазер 308 нм: вплив на шкіру при вітіліго при ураженні шкіри до 20%
 • Фототерапія всього тіла - фотокабіна Псоролайт 100-6, 311 нм: вплив на шкіру при вітіліго при ураженні шкіри від 20%

Найближчі дати стаціонарних заїздів

Вартість лікування

Найменування Ціна, грн
Консультація дерматовенеролога, дерматовенеролога/ повторна консультація 650/550 грн
Аналіз стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному із консультацією Головного лікаря:
Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження; Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
1 600 грн
Аналіз стану організму на Комплексі Медичному Експертному із консультацією лікаря 1 450 грн
Дерматоскопія 200 грн
Взяття матеріалу шкіри для гістологічного дослідження 100 грн
Гістологічне дослідження матеріалу шкіри 450 грн
Шейф біопсія (бритва) 1 000 грн
Панч біопсія 1 400 грн
Хірургічна біопсія в межах здорових тканин (залежно від складності) – анестезія, проба, операція, накладання швів 3 500/
3 800 грн
Місцева анестезія, включаючи препарат анестетик 150 грн
Проба на анестезію 80 грн
Зняття швів 150 грн
Зняття косметичного шва 250 грн
Забір урогенітального мазка 60 грн
Забір секрету простати 80 грн
Обколювання озоно-кисневою сумішшю
Обколювання герпетичних висипань на обличчі/тілі озоно-кисневою сумішшю 200 грн
Обколювання герпетичних висипів на губі озоно-кисневою сумішшю 100 грн
Обколювання волосистої частини голови озоно-кисневою сумішшю 350 грн
Обколювання стрій, розтяжок шкіри озоно-кисневою сумішшю 250 грн
Газація верхніх/нижніх кінцівок у пластику мішку озоно-кисневою сумішшю
(1 кінцівка)
200 грн
Газація волосистої частини голови у шапочці озоно-кисневою сумішшю 200 грн
Кридеструкція – видалення рідким азотом
Кріодеструкція 1 зони папіломи, бородавки від 6-10 штук 400 грн
Кріодеструкція – бородавки, папіломи, кератоми, гемангіоми від 10 -15 штук 500 грн
Лазерне лікування шкіри
1 спалах - квадрат 4см на 4 см, вартість процедури розраховується після консультації дерматолога, необхідної потужності, кількості спалахів на 1 процедуру
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 100 до 400 мДж см*) від 1-5 спалахів 400 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 100 до 400 мДж см*) від 6-15 спалахів 800 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 450 до 800 мДж см*) від 1-5 спалахів 800 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 450 до 800 мДж см*) від 6-15 спалахів 1 600 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 850 мДж см*) від 1-5 спалахів 1 200 грн
Лазерне лікування Excimer 308нм (від 850 мДж см*) від 6-15 спалахів 2 400 грн
Фототерапія (кабінка Псоролайт 311 нм) – 1 Процедура 250 грн
Фототерапія (кабінка Псоролайт 311 нм) -10 Процедур 2 250 грн
Видалення новоутворень Радіохвильовим методом
Видалення бородавок, папілом радіохвильовим методом (1 шт.) до 5 мм. 100 грн
Видалення папілом, кондилом до 5 шт. 200 грн
Видалення папілом, кондилом 1 зона (передня, задня частина тіла, 1 область) від 6 до 10 шт. 400 грн
Видалення невуса, родимки 1 ступінь складності 850 грн
Видалення невуса 650 грн
Видалення новоутворень - Електрокоагуляція
Електрокоагуляція судинних новоутворень 4 см2 400 грн
Електрокоагуляція судинних новоутворень від 1 см2 до 4 см2 350 грн
Електрокоагуляція судинних новоутворень 1 см2 200 грн
Електрокоагуляція гранулеми, 1 шт. 250 грн
Лікувальні програми для дорослої та дитини
Програма відновлення шкіри: покращення моторики товстого кишечника (боротьба із закрепом), відновлення мікрофлори; покращення процесів всмоктування жирів, білків, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів у тонкому кишечнику; відновлення секреторної функції шлунка, підшлункової залози, кишківника; протипаразитарні заходи; активівація роботи жовчного міхура та печінки з виведення токсинів з організму, нормалізація властивостей жовчі з розщеплення жирів
Стаціонарний комплекс лікування
Проживання в 1-місному, 2-х місному номері
Обстеження: консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок; ЕКГ; визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів і мікроелементів, харчової непереносимості на Комплексі Медичному Експертному
Гіпоалергенне харчування: вегетаринське, сокотерапія, сироїдіння, лікувальне голодування
Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: ліквідація закрепу, виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю № 5: вплив на інфекції слизової Вуха, Горла, Носа
Озонотерапія внутрішньовенна №5: очищення крові та судин, капіляротерапія, нормалізація обміну речовин, поліпшення гормонального фону, загального стану шкіри та зміцнення захисних властивостей організму
Протипаразитарна програма №5: корекція на Комплесі Медичному Експертному (вплив на грибки, віруси, бактерії, паразити), протипаразитарні чаї  
Пресотерапія №5: очищення лімфи від вірусів, алергенів і токсинів, поліпшення дренажної функції виділених органів, активація противірусного імунітету
Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5: сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи, кишківника, зменшенню спазму кишківнику, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету
Стандартний комплекс лікування на 5 днів у 2-місному номері 21 750 грн
Стандартний комплекс лікування на 5 днів у 1 місцевому номері 24 750 грн
Стандартний комплекс лікування на 10 днів у 2-місному номері 41 850 грн
Стандартний комплекс лікування на 10 днів у 1 місцевому номері 47 850 грн
Проживання в 2-місному номері для проходження процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 500 грн
Проживання в 1-місному номері для проходження процедур для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 1 000 грн
Харчування для амбулаторних пацієнтів та супроводжуючих осіб (1 доба) 400 грн
Амбулаторний комплекс лікування
Обстеження: консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) нирок; визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості на Комплексі Медичному Експертному
Програма детоксикації: Фіточаї; Озонована вода; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого кишківника (ортоградно), Очищення товстого кишківника
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори, лікування поліпозу кишківник
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю № 5: вплив на інфекції слизової Вуха, Горла, Носу
Озонотерапія внутрішньовенна №5: очищення крові та судин, капіляротерапія, нормалізація обміну речовин, поліпшення гормонального фону, загального стану шкіри та зміцнення захисних властивостей організму
Протипаразитарна програма №5: корекція стану організму на Комплексі віруси, бактерії, паразити
Пресотерапія №5: очищення лімфи від вірусів, алергенів і токсинів, поліпшення дренажної функції органів виділення, активація противірусного імунітету
Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5:сприяє поліпшенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, слизу та паразитів, підвищенню імунітету
Вартість Амбулаторного курсу лікування на 5 днів 17 750 грн
Вартість Амбулаторного курсу лікування на 10 днів 32 650 грн

Комплексні програми та процедури

Вісцеральний масаж - масаж внутрішніх органів №5 - 30 хвилин
сприяє покращенню дренажної функції лімфатичної системи кишківника, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, підвищенню імунітету
2 000 грн
Вісцеральний масаж №5 – 60 хвилин 4 000 грн
Гомеопатична крупка (Інформотерапія) 150 грн
Комплексна програма «ЕнергоІнформотерапія» №5: Корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному - вплив на грибки, віруси, бактерії, паразити. Прийом Протипаразитарних Чаїв 2 700 грн
Корекція стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному для дорослого та дитини:
- імунної системи; Серцево-судинної системи;
- стану ЛОР-органів; Бронхо-легеневий апарат;
- Шлунково-кишковий тракт;
- Опорно-рухового апарату; Нервової системи; Ендокринної системи;
- вплив на інфекції в печінці, жовчному міхурі; Підшлункову залозу;
- вплив на інфекції в нирках, сечовому міхурі;
- вплив на інфекції у статевих органах у чоловіка та жінки;
- вплив на виявлені алергени; Віруси; Бактерії; Грибки; Гельмінти
- Корекція психоемоційного стану
450 грн
Озонотерапія внутрішньовенна №5 - очищення крові та судин, капіляротерапія, нормалізація обміну речовин, покращення гормонального фону, загального стану шкіри та зміцнення захисних властивостей організму 2 250 грн
Очищення печінки (дюбаж печінковий) з магнезією або сорбітом 500 грн
Очищення печінки (печінковий Дюбаж) з оливковою олією та грейпфруктовим соком 800 грн
Очищення тонкого кишківника (ортоградне промивання "гірським криштелем")
Мікроворсинки тонкого кишківника виконують функцію бар'єру для всмоктування токсинів та алергенів у кровоносне русло, сприяють очищенню лімфатичної системи
500 грн
Пресотерапія №5: очищення лімфи від вірусів, алергенів та токсинів, поліпшення дренажної функції органів виділення, активація противірусного імунітету 1 500 грн
Довідка у басейн 200 грн
Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР- органів озоно-кисневою сумішшю № 5: вплив на слизову оболонку Вуха, Горла, Носа 1 000 грн
Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю №5: виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори, лікування поліпозу кишківника 1 000 грн
Ці ціни можуть відрізнятися від діючих у клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатись у клініці або за телефоном (067) 822-42-42

Статті

Лікарі

Відео: програми та відгуки

Процедури