Алергічний кон’юнктивіт – це стан патологічних запальних змін у поверхневій оболонці навколо очного яблука та на внутрішній поверхні повік, яку називають кон’юнктивою.
Алергічний кон’юктивіт у людей спільно з Алергічним ринітом і рідко буває самостійної патологією.
При цьому потрібно чітко знати, що носоглотка та очі пов’язані зі шлунково-кишковим трактом.
Якщо у вас після нічного сну виходить багато слизу з носа або навіть кашель, знайте, що вам потрібно обстежитися на глистяні інвазії, на наявність вірусів, грибків і бактерій в організмі
Симптоми алергічного кон’юктивіту
При цьому захворюванні людини турбують свербіж, сльозотечу, печіння, «відчуття піску в очах», почервоніння очей та області навколо них, набряклість повік та кон’юнктиви, можуть з’являтися гнійні виділення з очей у разі приєднання бактеріальної флори. У більшості випадків алергічний кон’юнктивіт розвивається паралельно з алергічним ринітом із свербінням, чханням, виділеннями з носа, почервонінням, набряклістю носа та області навколо нього. У цьому випадку діагноз звучить як “алергічний ринокон’юнктивіт”. При цьому найчастіше відчуття нагадують симптоми грипу та ГРВІ, тому існує ще одна назва – «сінна лихоманка».
Оскільки алергічна реакція завжди торкається кровоносних судин, ми спостерігаємо почервоніння очей.
Причини алергічного кон’юктивіту
Причин алергічного кон’юнктивіту дуже багато : пилок рослин, вовна та лупа тварин, харчові алергени, побутові алергени, хімічно-екологічні шкідливі речовини, ліки.
Сезонні причини – це пилок при цвітінні дерев, чагарників, трав, бур’янів, квітів, ін. у певні періоди року.
Найчастіше спостерігаються алергічні реакції навесні при ранньому цвітінні дерев: берези, вільхи, граба та багатьох інших; тополі при весняному та літньому цвітінні; троянд у літній період. Справжній «бич» – це алергія на цвітіння трав, амброзії, полину, лободи та інших бур’янів . Як правило, пік зазначеної алергії посідає кінець липня, серпень, вересень, жовтень.
Діагноз алергічного кон’юнктивіту можна виставити за наявності зазначених симптомів з обох боків, зв’язку з появою алергену.
Діагностика алергічного кон’юнктивіту
У лікуванні алергічного кон’юнктивіту важливо виключити контакт з алергеном, що є практично неможливим завданням через широке поширення більшості алергенів повітрям, неефективності віконних сіток, масок та інших засобів захисту.
Якщо людина займається самолікуванням та використовує фармацевтичні препарати з побічними діями перевищуючи тривалість курсу, він формує так звану залежність від них та медикаментозну алергію. При цьому його страждання можуть перейти в хронічний цілорічний процес.
У Медичному центрі “АЛЬТЕРНАТИВА” все починається з повної комплексної діагностики.
- Загальноклінічна лабораторна діагностика
- Біохімічна лабораторна діагностика
- Лабораторна алергодіагностика
- Молекулярна алергодіагностика
- УЗД діагностика
- Спектральна діагностика з використанням діагностичних Комплексу Медичному Експертному. Оцінюються результати лабораторних та інструментальних методів. Спектральна діагностика з використанням діагностичних комплексу КМЕ (Комплекс Медичний Експертний) та/або Паркес-Д дозволяє не тільки виявити зовнішні алергени, але і алергени при проблемах усередині тіла пацієнта, а саме при грибковому, бактеріальному, глистному, вірусному навантаженні. При діагностиці з консультацією лікаря буде розроблена індивідуальна схема лікування і Ви отримаєте відповіді на питання, що Вас цікавлять.
Лікування алергічного кон’юктивіту
На досвід роботи МЦ «АЛЬТЕРНАТИВА» надзвичайно важливий комплексний підхід до оздоровлення організму.
- курс очищення органів шлунково-кишкового тракту в стаціонарі або в амбулаторному центрі: очищення товстого кишківника, ортоградне промивання всього кишківника, дюбаж гепатобіліарної системи
- повний комплекс озонотерапії: озонована вода, вушні та ректальні введення озоно-кисневої суміші у необхідній концентрації, введення внутрішньовенно крапельно озонованого фізрозчину та озонованої власної крові – аутогемотерапія
- боротьба з хвороботворною флорою шляхом спектральної корекції на Комплексі Медичному Експертному; інформотерапія
- фітотерапія: протипаразитарний, жовчогінний, нирковий чай, гепатопротекторні шроти, антипаразитарні свічки, а згодом відновлення порушених функцій органів та тканин
В результаті отримуємо ефект видалення токсичних речовин, хвороботворних глистів та мікробів з організму, відновлення функцій органів травлення, печінки, підшлункової залози та, як наслідок, зникнення гіперреакції імунної системи на подразники-алергени з поступовим зменшенням та повним зникненням симптомів алергічного кон’юнктивіту.
Врятували мої очі від свербіжу та печіння! Сльози без причини були невиносними, але лікарі допомогли лікуванням, за це я дуже вдячний медичному центру “Альтернатива”