Ультразвукове дослідження (ультразвук, УЗД ) використовується як додатковий метод діагностики при лікуванні психіатричних захворювань. Психіатричні розлади, такі як депресія, шизофренія, тривожні розлади та ін., зазвичай діагностуються в комплексі з ультразвуковою діагностикою на основі клінічної оцінки, бесіди з пацієнтом, анамнезу та, при необхідності, лабораторних та інструментальних досліджень.
УЗД застосовується для візуалізації внутрішніх органів і тканин з використанням ультразвукових хвиль і корисно для виявлення фізичних причин симптомів, які маскуються як психіатричні захворювання. Наприклад, УЗД використовується для виявлення органічних патологій, таких як пухлини головного мозку або судинні порушення, що спричиняють симптоми, схожі на психіатричні розлади.
Види ультразвукового дослідження при психічних захворюваннях
УЗД корисно для виключення органічних причин симптомів, які імітують психіатричні розлади або посилюють їх прояви.
- УЗД мозку при психіатричних захворюваннях. Дослідження використовується для виявлення фізичних змін у мозку, таких як пухлини, крововиливи або інші структурні аномалії, які можуть спричинити симптоми, схожі на психіатричні розлади.
- УЗД судин шиї (доплерографія судин шиї) при психіатричних захворюваннях. Дослідження виявить проблеми з кровообігом у мозку, такі як стеноз (звуження) судин або тромбоз, що пов’язане із психічними симптомами.
- УЗД щитовидної залози при психічних захворюваннях. Деякі психічні симптоми пов’язані із порушеннями функції щитовидної залози. УЗД щитовидної залози допоможе у виявленні різних змін у цій залозі.
- УЗД органів черевної порожнини при психіатричних захворюваннях. Психічні симптоми можуть бути пов’язані з органічними проблемами в органах черевної порожнини, таких як печінка або нирки. УЗД органів черевної порожнини виключить чи підтвердить такі зміни.
Крім УЗД для додаткової оцінки стану використовуються інші методи зображення, такі як магнітно-резонансна томографія (МРТ) або комп’ютерна томографія (КТ).
Діагностика та лікування психіатричних розладів в основному засновані на клінічній оцінці, бесіді з пацієнтом та результатами психологічних та психіатричних тестів. УЗД та інші інструментальні методи використовуються лише для виключення органічних причин або для додаткової діагностики у разі потреби.