Псоріаз шкіри обличчя та голови – це форма псоріазу, яка розвивається переважно на шкірі в області брів та волосистої частини голови, за вухами, хоча може спостерігатися на будь-якій ділянці шкіри, поєднуватись і з іншими локалізаціями на тілі.
Діагностика псоріазу шкіри обличчя та голови у дітей
Псоріаз у дітей проявляється різними способами, і симптоми відрізняються час від часу.
Однак на обличчі та голові у дітей псоріаз часто проявляється такими симптомами:
- Поява червоних плям. На шкірі обличчя з’являються червоні плями, часто покриті сріблястими лусочками. Це типова ознака псоріазу.
- Лусочки та кірки. Утворення білих або сріблястих лусочок і кірки на шкірі, особливо на волосистій частині голови.
- Свербіж. Діти відчувають сильний свербіж у ділянці ураженої шкіри.
- Запалення шкіри навколо висипів.
- Вогнища на шкірі. Псоріаз формує обмежені осередки ураження шкіри, які поєднуються у великі пласти.
- Ураження волосистої частини голови. На голові псоріаз впливає на волосисту частину, що призводить до утворення лусочок і кірки, а також до втрати волосся.
- Окуляри псоріазу. Можлива поява “окулярів псоріазу” навколо очей, що являє собою червоні або бузкові висипання.
- Запалення суглобів. У деяких дітей псоріаз супроводжується запаленням суглобів, що називається псоріатичним артритом.
- Можливі ускладнення. У разі псоріазу у дітей виникають ускладнення, такі як вторинні інфекції у уражених областях.
Причини псоріазу у дітей
Причини псоріазу включають багато факторів.
- Спадковість відіграє у виникненні псоріазу. Якщо хтось із близьких родичів має псоріаз, ймовірність розвитку цього захворювання збільшується.
- Імунологічні порушення. Псоріаз пов’язані з порушеннями імунної системи, у яких імунна система починає атакувати власні клітини шкіри. Це призводить до прискореної заміни клітин шкіри та появи псоріатичних бляшок.
- Запалення відіграє ключову роль розвитку псоріазу. Псоріаз викликаний різними чинниками, включаючи стрес, інфекції тощо. буд.
- Стрес може стати провокуючим чинником у розвиток псоріазу чи посилити його існуючі прояви.
- Навколишнє середовище: травми шкіри, інфекції чи певні ліки провокують появу псоріазу.
- Ожиріння та метаболічні порушення пов’язані з підвищеним ризиком розвитку псоріазу.
- Тютюнопаління, пасивне та активне збільшує ризик розвитку псоріазу.
Діагностика псоріазу у дітей
Діагностика псоріазу у дітей включає огляд лікаря. Лікар проводить аналіз симптомів та медичної історії дитини, щоб виявити ознаки псоріазу на обличчі та голові.
- Медичний огляд. Лікар оцінює стан шкіри дитини, оглядаючи будь-які висипання, червоні плями, лусочки та інші характерні ознаки псоріазу.
- Історія хвороби. Лікар ставить питання щодо симптомів, часу появи висипів, їх характеру, можливих факторів, які могли б викликати загострення, а також сімейної медичної історії.
- Виключення інших захворювань. Деякі шкірні захворювання імітують симптоми псоріазу, лікар проведе додаткові тести для виключення інших можливих діагнозів.
- Біопсія шкіри (у поодиноких випадках). У випадках, коли діагноз неоднозначний, лікар візьме зразок шкіри для біопсії. Це допоможе підтвердити наявність псоріазу та виключити інші захворювання.
- Обстеження волосистої частини голови. Лікар уважно розгляне волосисту частину голови та проведе огляд волосся.
Важливо звернути увагу, що псоріаз проявляється по-різному у дітей, і глибока діагностика, аналіз причин і порушень дуже важлива.
І, безумовно, скринінг організму на Комплексі Медичному Експертному (КМЕ) необхідний. Скринінг дозволяє звузити спектр моментів, які потребують детальної лабораторної діагностики, якщо така можлива.
Крім того, тестування на КМЕ супроводжується і індивідуальним частотним лікуванням (ослаблення та знищення патогенної флори, плавне відновлення порушених або втрачених функцій різних органів та систем дитини).
- Скриніг всього організму дитини на Комплексі Медичному Експертному:
Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження; Навантаження грибками; Гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
Які глисти, віруси, паразити, гриби викликають псоріаз у дітей? Зв’язок роботи ШКТ із псоріазом у дітей
Наукове співтовариство все ще вивчає багато аспектів псоріазу, проте однозначно простежується зв’язок між псоріазом і глистами, вірусами, паразитами та грибами, які беруть участь у порушенні роботи імунної системи людини та у розвитку запальних процесів. Псоріаз розглядається в основному як імунологічне та запальне захворювання, пов’язане з порушеннями в імунній системі.
- Певні віруси впливають на імунну систему та стимулювати загострення псоріазу у деяких дітей. Наприклад, віруси групи герпесу – один із факторів, що посилюють псоріаз. До них відносять вірус простого герпесу, вірус Епштейна-Барра, вірус вітрянки та оперізувального лишаю, цитомегаловірус та інші. Це пов’язують з їх шкідливим впливом на функції імунної системи.
- З мікозів найчастіше відзначається присутність таких грибків як дерматофіти, гриби роду Candida або інших видів дріжджоподібних грибків, які своїми токсинами впливають на імунну систему та викликають додаткові проблеми на шкірі хворої на псоріаз дитини.
- Гельмінти (глисти), як найбільші представники патогенної флори дитини, виділяють найбільше продуктів своєї життєдіяльності, викликаючи порушення функціонування різних органів і систем, особливо травного тракту та імунної системи.
- Не остання роль приділяється і найпростішим (лямблії, токсоплазми та ін), оскільки вони порушують роботу жовчних шляхів, клітин печінки та інших органів.
- При приєднанні бактеріальної інфекції можливо ускладнене і більш тяжке основне захворювання та його шкірні (або суглобові) прояви.
Якщо йдеться про скринінговий аналіз грибкового, паразитарного, бактеріального, вірусного навантаження та обтяження найпростішими при псоріазі у дітей, то Комплекс Медичний Експертний (КМЕ), спеціальний лікувально-діагностичний прилад, надає неоціненну допомогу фахівцеві у виявленні та усуненні глибинних причин. Крім того, у скринінг на цьому приладі при псоріазі у дітей включається оцінка з корекцією роботи внутрішніх органів, особливо органів травлення.
Є незаперечні дані про вплив стану шлунково-кишкового тракту на розвиток псоріазу. Дисбаланс у мікробіоті (набір мікроорганізмів, що населяють ШКТ) та порушення в роботі ШКТ впливають на імунну систему та сприяють розвитку псоріазу.
Чинники, пов’язані з розвитком псоріазу у дітей:
- Дисбаланс мікробіоти. Дослідження показують, що стан мікробіоти в кишківника впливає на імунну систему.
- Синдром підвищеної проникності кишківника. У деяких дітей з псоріазом є проблеми з проникністю кишківника, що дозволяє токсинам та бактеріям легко проникати вглиб організму.
- Харчові алергії та непереносимість. Деякі діти з псоріазом також стикаються з харчовими алергіями або непереносимістю, що безпосередньо пов’язане зі станом їх шлунково-кишкового тракту.
- генетичні фактори. Генетика відіграє роль у чутливості до різних факторів, включаючи харчові продукти, що впливають на стан ШКТ.
Важливо, що конкретні причини псоріазу варіюються у різних людей, і часто захворювання розвивається під впливом комбінації різних факторів.
Лікування псоріазу у дітей
Лікування псоріазу у дітей, особливо на обличчі та голові, потребує особливої уваги та обережності. Важливо, що перш ніж розпочати лікування, необхідно консультуватися з лікарем, оскільки самолікування небезпечне.
Ось кілька загальних рекомендацій:
- Лікування шкіри:
- використання м’яких засобів для чищення, призначених для чутливої шкіри
- застосування зволожуючих кремів або мазей для зменшення сухості та сверблячки
- Купання:
- уникайте гарячої води, бажано використовувати теплу воду
- додавання вівсянки або олій у ванну допоможе зволожити шкіру
- Компреси. Застосування холодних компресів на запалені ділянки допоможе знизити свербіж та запалення.
- Медикаментозне лікування:
- лікар може призначити місцеві креми чи мазі з активними інгредієнтами
- у разі більш тяжких форм псоріазу, потрібне системне лікування, включаючи пероральні ліки або ін’єкції.
- Уникнення подразників. Запобігання контакту шкіри з дратівливими речовинами, такими як агресивні миючі засоби, барвники та ін.
- Сонячне світло. Помірна дія ультрафіолетового випромінювання корисна для шкіри дитини.
Лікування псоріазу у дітей в МЦ “Альтернатива”
- Комплексна озонотерапія
- Очищення органів шлунково-кишкового тракту
- Протипаразитарна програма (фітозбори, протипаразитарні свічки)
- Корекція спектрами частот на КМЕ (протипаразитарні та протипатогенні частоти, частоти нормалізують функції шкіри та внутрішніх органів)
Комплексна озонотерапія при лікуванні псоріазу у дітей у МЦ “Альтернатива”
Озонотерапія – це використання озоно-кисневої суміші в лікувальних концентраціях для оздоровлення різних частин організму:
- Введення озоно-кисневої суміші у пряму кишку (ректальні інсуфляції).
- Пиття озонованої води санує слизову оболонку ротоглотки, стравоходу, шлунка, початкових відділів кишківника.
- Процедура введення озонокисневої суміші в порожнину вуха (вушні інсуфляції) з метою санації ЛОР-органів (слизової порожнини вуха, носоглотки, придаткових пазух носа, глотки) та респіраторного тракту в цілому.
- Застосування озонованої олії – лікувального засобу, єдиного, у якому озон зберігається, не розпадаючись, протягом 2-х років у холодильнику, тобто. довго не втрачає свої лікувальні властивості. Залежно від концентрації озонідів застосовується озонована олія внутрішньо або місцево на уражені ділянки шкіри. Крім того, благотворно і ефективно введення підігрітої озонованої олії безпосередньо в пряму кишку (своєрідні мікроклізмочки) перед сном.
Озонована олія при лікуванні псоріазу у дітей
Озонована олія – це олія, яка оброблена озоно-кисневою сумішшю (молекулярною речовиною, що складається з трьох атомів кисню). Олія має різні корисні властивості, включаючи антибактеріальні, антипаразитарні, протигрибкові, противірусні, протиалергічні, протизапальні, протиопікові ефекти.
Процес одержання озонованої олії включає обробку оливкової олії озоно-кисневою сумішшю.
Ось основні етапи процесу:
- Підготовка олії. Зазвичай як базове масло використовують масло оливи. Олія високоякісна та чиста.
- Озонування. Олія піддається обробці озоно-кисневою сумішшю. Для цього воно насичується озоно-кисневою сумішшю із застосуванням спеціального генератора озон-кисневої суміші. Озоно-киснева суміш (O3) взаємодіє з олією, утворюючи озоніди.
- Період відстоювання. Після озонування олію залишають на кілька годин або днів для того, щоб дозволити реакціям завершитися повністю.
Озонована олія показала високу ефективність при внутрішньому застосуванні, при цьому підвищує клітинний імунітет. Така олія для внутрішнього застосування насичена озонідами з пероксидним числом 800 і її слід приймати по 1 кавовій – 1 чайній ложці дітям від 3х років. Дозування залежить від віку, ваги пацієнта, площі ураження.
Паралельно місцево при псоріазі у дітей застосовується озонована олія для зовнішнього використання, насичена озонідами з пероксидним числом 1600.
При місцевому використанні рекомендовано на пошкоджену ділянку шкіри наносити озоновану олію тонким шаром 2-6 разів на день залежно від локалізації ураженої шкіри, віку та діагнозу пацієнта.
Пам’ятайте, що тільки при комплексній оцінці стану здоров’я дитини та дорослої (аналізи, скринінгове дослідження за допомогою приладу Комплекс Медичний Експертний (КМЕ) та при комплексному впливі на всі ланки хворобливих процесів (очищення та нормалізація роботи органів шлунково-кишкового тракту, комплексна озонотерапія, фітотерапія) , спектральне частотне лікування) можливий стійкий успіх у лікуванні
Чекаємо на вашу родину в нашій клініці!
При лікуванні псоріазу у дітей у медичному центрі "Альтернатива" застосовується програма протипаразитарна програма очищення організму в умовах стаціонарного центру/амбулаторно: нормалізація роботи травного каналу; відновлення роботи печінки, судин, лімфатичної системи; відновлення обміну речовин; зниження маси тіла; проведення протипаразитарної програми
- Проживання в 1 місному номері з батьками на 5-10 діб або амбулаторно
- Обстеження: консультація лікаря, УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка) та нирок, ЕКГ, визначення вірусів, бактерій, паразитів, дефіциту вітамінів та мікроелементів, харчової непереносимості
- Визначення харчової непереносимості, дефіциту вітамінів та мікроелементів, стан шлунково- кишкового тракту на Комплексі Медичному Експертному
- Гіпоалергенне харчування: вегетаринське, сокотерапія, сироїдіння
- Програма детоксикації: очищення товстого та тонкого кишківника, печінки та жовчного міхура, нирок, озонована вода, мікроклізми з озонованою олією, протипаразитарні, жовчогінні, ниркові чаї, масаж
- Санація товстого кишківника озоно-кисневою сумішшю: виведення слизу та паразитів з кишківника, відновлення мікрофлори, лікування поліпозу кишківника
- Санація хронічних вогнищ інфекцій ЛОР-органів озоно-кисневою сумішшю: вплив на інфекції слизової оболонки Вуха, Горла, Носа
- Газація кінцівок, волосся озоно-кисневою сумішшю
- Змащування місць ураження шкіри озонованою олією
- Протипаразитарна програма: корекція стану організму на Комплексі Медичному Експертному, вплив на внутрішні алергени (грибки, віруси, бактерії, глисти, найпростіші)
- Пресотерапія: очищення лімфи від алергенів та токсинів, покращення дренажної функції органів виділення
- Дуоденальне зондування жовчного міхура: метод виведення жовчі з жовчного міхура для покращення детоксикаційної функції печінки та активації імунної системи
- Вісцеральний масаж (масаж внутрішніх органів): сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, спалюванню вісцерального жиру, активації роботи печінки та жовчного міхура, органів малого тазу
- Лазерне лікування шкіри: ексімерний лазер
- Фотонна терапія: світлолікуванння
- Змащуванння псоріатичних бляшок озонованою олією