Фібринозний гастрит – рідкісне захворювання. Виникає на тлі хімічних отруєнь та інфекцій.
При фібринозному гастриті на потовщеній поверхні слизової оболонки утворюється сіра або жовтувато-коричнева фібринова плівка. При цьому глибина некрозу слизової оболонки може варіювати, що дозволяє розрізняти ларингеальний (поверхневий некроз) та дифтерійний (глибокий некроз) варіанти фібринозного гастриту.
Фібринозний гастрит
За наявності фібринозного гастриту хворі скаржаться на:
- Тупі болі в епігастрії (переважно після їжі)
- Відрижку
- Неприємний присмак у роті
- Посилене слиновиділення
- Нудоту та блювання. У блювотних масах може бути кров, фібринова плівка
- Іноді лихоманка, слабкість, біль голови
Причини розвитку гастриту
- Відсутність регулярного харчування та порушення харчових звичок
- Зловживання жирною, гострою, смаженою, солоною та копченою їжею, газованими напоями
- Шкідливі звички: куріння та надмірне вживання алкоголю
- Тривалий та безконтрольний прийом лікарських засобів (протизапальних препаратів, деяких антибіотиків, знеболюючих та жарознижувальних засобів)
- Сильне емоційне перенапруга (стрес)
- Надмірне вживання гарячих напоїв (наприклад, кава) натщесерце
- Аутоімунне та алергійне запалення слизової оболонки шлунка, внаслідок похибок імунних та середовищних факторів
Однією з основних причин гастриту (а також ерозій та виразок шлунка) є бактерія – Helicobacter pylori. Вона продукує різні токсини та ферменти (наприклад, уреазу, муциназу, протеазу, ліпазу), що знижують захисні механізми слизової оболонки шлунка. В результаті слизова оболонка запалюється під впливом зовнішніх агресій та шлункових факторів.
Зараження Helicobacter pylori можливе при вживанні погано термічно обробленої їжі та води. Бактерії також можуть передаватися від хворих людей через поцілунки, предмети особистої гігієни, погано вимитий посуд, загальний посуд та зубні щітки. Однак проживання з хворими людьми не завжди призводить до зараження: воно може відбутися у певний час та у певних умовах довкілля.
Діагностика фібринозного гастриту
Діагностика починається з огляду та опитування хворого. У ході бесіди гастроентеролог уточнить, що пацієнт їв, які ліки приймав, чи мали у нього супутні захворювання (невралгії, захворювання жовчного міхура, печінки або серця) до появи симптомів гастриту. Об’єктивно відзначаються бліда, суха шкіра, бляшки на язику, висипання в носогубному трикутнику, неприємний запах з рота. При пальпації (обмацуванні) відзначається болючість у верхній частині живота, що іррадіює в ліве або праве ребро.
Для підтвердження діагнозу використовуються різноманітні лабораторні та інструментальні методи дослідження.
Важливі лабораторні тести включають:
- Клінічний аналіз крові
- 13С – уреазний дихальний тест на антиген Helicobacter pylori
- Біохімічні аналізи крові – дозволяють виявити захворювання підшлункової залози, печінки, жовчного міхура та його проток.
Серед інструментальних методів діагностики, що найчастіше використовуються:
Рентгенографія з контрастною речовиною – дозволяє врахувати розслаблення слизової оболонки шлунка та ступінь напруги його стінок
УЗД шлунка може вивчити уражену ділянку при детальному огляді, але не дозволяє взяти матеріал для детальних лабораторних досліджень.
ФГДС – тонкий ендоскоп вводиться через стравохід у шлунок. Ця процедура є найкращим способом діагностики проблем зі шлунком. Його можна призначати незалежно від віку пацієнта. Він дозволяє визначити площу та ступінь ураження слизової оболонки, оцінити ризик внутрішньої кровотечі та вчасно виявити злоякісні новоутворення.
Дієта при гастриті
Лікар може призначати дієту кожному пацієнту індивідуально.
Але є основні правила дієти:
- Вживання тільки парено-вареної їжі, що пройшла відповідну термічну обробку
- Харчування має бути невеликими порціями – 5-6 невеликих порцій на день
- Необхідно виключити з раціону жирну, смажену та гостру їжу, а також алкоголь, каву та цигарки.
- Категорично забороняється переїдання та безладне поглинання їжі
- Вимоглива увага до дієти та відпочинку
Програма відновлення роботи ШКТ у МЦ “Альтернатива”
Для визначення загального стану здоров’я додатково до лабораторних аналізів УЗД проводитиметься аналіз стану всього організму на Комплексі Медичному Експертному. Проводиться аналіз стану всіх органів та систем: Стан імунної системи; Алергени; Вірусне навантаження; Бактеріальне навантаження; Навантаження грибками; Виявлені гельмінти; Дефіцит вітамінів та мікроелементів; ЛОР-органи; Бронхо-легеневий апарат; Серцево-судинна система; Шлунково-кишковий тракт; Печінка, жовчний міхур; Підшлункова залоза; Нирки, сечовий міхур; Статеві органи; Опорно-руховий апарат; Нервова система; Ендокринна система; Нерекомендовані продукти харчування
Після визначення причини захворювань у медичному центрі Альтернатива проводиться програма відновлення всього організму за авторською методикою головного лікаря медичного центру Тимченко Ольги Володимирівни.
- Амбулаторна або стаціонарна програма очищення на 5-10 дні. Очищення організму допомагає вивести токсини та шлаки з організму, відновити обмін речовин, знизити вагу, відновити роботу кишківника, печінки, жовчного міхура, лімфатичної та кровоносної системи.
- Обстеження: УЗД органів черевної порожнини, лабораторні аналізи; аналіз стану організму на Комплексі Медичному Експертному.
- Програма детоксикації: Проживання; Харчування; Фіточаї; Масажі; Озонована вода; Ректальні інсуфляції озоно-кисневою сумішшю; Продування слухового каналу озоно-кисневою сумішшю; Очисні клізми; Сліпе зондування жовчного міхура та печінки (Дюбаж); Очищення тонкого та товстого кишківника (ортоградно)
- Озонотерапія: внутрішньовенна, ректальні інсуфляції, санація верхніх дихальних шляхів озоно-кисневою сумішшю, прийом озонованої води, озонована олія
- Протипаразитарні програми
- Пресотерапія – очищення лімфатичної системи
- Вісцеральний масаж – масаж внутрішніх органів: сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, зменшенню спазму кишківника, очищенню від слизу та паразитів, спалюванню вісцерального жиру, активації роботи печінки та жовчного міхура, органів малого тазу
- Витяг хребта на апараті “Ормед-професіонал”
- Фотонна терапія
- Дуоденальне зондування жовчного міхура