Велика аутогемоозонотерапія в медичному центрі «Альтернатива» покращення лабораторних показників до об’єктивного зниження симптоматики та покращення якості життя пацієнтів.
Як проводиться озонотерапія у медичному центрі «Альтернатива»
У медичному центрі «Альтернатива» озонотерапія проводиться в умовах суворого контролю якості з індивідуальним підбором схеми лікування залежно від діагнозу та загального стану пацієнта. Методики засновані на застосуванні озоно-кисневої суміші, безпечної концентрації, яка має виражену протизапальну, антибактеріальну, імуномодулюючу та судинозміцнювальну дію.
Перший етап: комплексна діагностика
Перед початком терапії проводиться:
- первинна консультація лікаря-озонотерапевта
- збір анамнезу, включаючи відомості про хронічні захворювання, алергії та поточні скарги
- оцінка лабораторних показників – клінічний та біохімічний аналіз крові, показники запалення, реологія та ін.
- у разі венозної патології – УЗД вен нижніх кінцівок, діагностика варикозного розширення вен та тромбофлебіту.
На підставі результатів лікар розробляє персоналізовану озонотерапевтичну програму, що включає від 5 до 10 процедур.
Другий етап: проведення процедур
У центрі застосовуються різні види озонотерапії, включаючи:
- Велика аутогемоозонотерапія (ВАГОТ) – один із найефективніших і найглибших методів системного впливу.
Порядок проведення:- у пацієнта забирається близько 100-150 мл венозної крові у спеціальну герметичну ємність
- кров насичується озоно-кисневою сумішшю в строго розрахованій концентрації
- оброблена кров повільно вводиться назад у вену пацієнта через систему краплинного вливання
- процедура займає близько 30–40 хвилин, добре переноситься та не потребує госпіталізації. Після перших сеансів пацієнти відзначають полегшення симптомів: зниження запалення, зменшення набряків, поліпшення самопочуття.
- Мала аутогемоозонотерапія – найбільш щадний метод, використовується при імунокорекції, акне , алергіях, у тому числі при лікуванні венозної недостатності на ранній стадії.
Кров в об’ємі 5-10 мл насичується озоно-кисневою сумішшю та вводиться внутрішньом’язово. - Підшкірні та внутрішньотканинні ін’єкції застосовуються при варикозі, трофічних виразках, запаленнях м’яких тканин, локальних набряках. Озоно-киснева суміш вводиться в проекцію патологічного вогнища – по ходу вен навколо виразкових дефектів або в тригерні зони.
- Озонотерапевтичні пов’язки та використовуються для загоєння трофічних виразок та інфікованих ран. Обробка проводиться озонованою олією та газовою сумішшю з накладенням герметичних пов’язок. Стимулюється епітелізація, зменшується больовий синдром, активується кровопостачання тканин.
- Супровід та контроль
- Кожна процедура супроводжується динамічним контролем: вимірювання тиску, пульсу, спостереження за реакцією пацієнта.
- Протягом курсу проводяться проміжні лабораторні аналізи з метою оцінки ефективності лікування.
- Після закінчення — фінальна консультація та рекомендації щодо підтримуючої терапії, ЛФК, харчування та профілактики судинних ускладнень.
Переваги застосування озонотерапії при венозних захворюваннях
- Сертифіковані лікарі з досвідом роботи в галузі озонотерапії при судинних захворюваннях
- Індивідуальний підхід та комплексне лікування – від очищення крові озоно-кисневою сумішшю до зміцнення судинної стінки та системної детоксикації організму.
Метод озонотерапії при варикоз, флебіті, тромбофлебіті та інших судинних патологіях довів свою ефективність у полегшенні симптомів, а й у поліпшенні загального стану організму. Завдяки системному підходу в медичному центрі «Альтернатива» пацієнти отримують безпечну, науково обґрунтовану та дієву допомогу.
- Поліпшення реологічних властивостей крові
- Зниження гематокриту та в’язкості. Після курсу ВАГОТ у більшості пацієнтів спостерігається зменшення гематокриту на 5–10 % та зниження динамічної в’язкості плазми на 10–15 %, що полегшує кровотік за розширеними та компромісними венами.
- Зниження агрегації тромбоцитів. Активність адгезивних білків зменшується, що підтверджується зниженням рівня β-тромбоглобуліну у плазмі крові.
- Мікроциркуляція та відтік лімфи
- Відновлення капілярного обміну. У пацієнтів відзначається покращення показників трансдермальної оксиметрії та фотоплетизмографії, що вказує на підвищення перфузії тканин.
- Зниження набряків. Клінічно набряки м’яких тканин ніг зменшуються в середньому на 1-2 см в колі гомілки і стегна через 2-3 процедури.
- Протизапальний ефект
- Динаміка маркерів запалення
Зниження С-реактивного білка на 30–40 % та інтерлейкіну-6 на 25–35 % після курсу ВАГОТ свідчить про виражену системну протизапальну дію.
- Динаміка маркерів запалення
- Усунення симптомів флебіту. Пацієнти відзначають зниження болю, свербежу та печіння протягом вен вже після 2-3 сеансів.
- Загоєння трофічних виразок
- Скорочення площі виразки. У середньому площа відкритих венозних виразок зменшується на 20–30 % після 4 тижнів комбінованої терапії з ВАГОТ та озонотерапевтичними пов’язками.
- Прискорення грануляції. Активізація грануляційної тканини відбувається на 1–2 тижні раніше за стандартні терміни загоєння.
- Суб’єктивні покращення та якість життя
- Рівень болю. За візуальною аналоговою шкалою середній бал знижується з 6-7 до 2-3 після повного курсу.
- Комфорт при ходьбі та активності. Пацієнти відзначають зменшення «тяжкості» в ногах, підвищення витривалості та покращення сну.
- Загальне самопочуття. Багато хто повідомляє про зниження втоми, поліпшення настрою та підвищення працездатності.
- Біохімічні та імунологічні зміни
- Антиоксидантний статус. Підвищення активності супероксиддисмутази та глутатіонпероксидази на 20–25 % підтверджує посилення захисних механізмів.
- Імуномодуляція. Аналіз показує нормалізацію співвідношення CD4/CD8 та збільшення рівня секреторного IgA, що відображає баланс між клітинним та гуморальним імунітетом.