Сучасна косметологія має унікальну систему процедур, результатами якої задоволені як пацієнти, так і лікарі дерматокосметологи. Ця процедура називається контурною пластикою або ін’єкційною пластикою. При використанні цієї методики можна швидко і без болю досягти зникнення глибоких та поверхневих зморшок.
Методика заповнення, що зародилася в 70-х роках 20-го століття, є однією з основних, використовуваних естетичною медициною особи.
У косметологічних цілях метод контурної пластики вперше застосували в 1977 році в США. У Франції цю техніку офіційно запровадили 1981 року. І сьогодні контурну пластику постійно вдосконалюють, зважаючи на те, що на ринку косметологічних товарів постійно з’являються нові види матеріалів. Це свідчить про те, що контурна пластика має живучість і затребуваність. За ці два десятиліття, аугментацію м’яких тканин за допомогою різних філерів стали проводити надзвичайно часто, тобто процедура набувала все більшої популярності.
В Альтернативі контурну пластику ми проводимо, застосовуючи такі препарати як: SubQ (Q-Med, Швеція), Restylane Perlane (Q-Med, Швеція), Rediesse (Merz Aesthetics, США/Швейцарія), Juvederm® ULTRA (Allergan, США), Teosyal® (Teoxane, Швейцарія)
Опис процедури контурної пластики
Перед тим як розпочати процедуру в Альтернативі, лікар дерматокосметолог отримує від клієнта детальну інформацію, яка стосується його здоров’я, потім слідують попередження про можливі наслідки та потенційно-небажані ефекти, які може викликати процедура. Потім заповнюється поінформована згода та ставиться підпис, медсестра проводить фотодокументування, необхідне для медичної картки клієнта. Після цього обличчя клієнта оглядається вертикально для того, щоб визначити ступінь виразності птозу, зморшок або складок.
Сама процедура вимагає від пацієнта попередніх підготовок.
Процедура починається зі зняття макіяжу. Потім слід нанесення знеболювального крему «Емла» на 20-30 хвилин. Область ін’єкцій обробляють антисептичним засобом, і лише після цього лікар починає вводити філер. Препарат вводять під шкіру за допомогою тонкої голки: у верхні шари шкіри, щоб усунути невеликі лінії, та у більш глибокі шари, якщо є більш виражені зморшки та складки.
Після того, як було введено філер, область ін’єкцій акуратно масажують, щоб препарат розподілився рівномірно. Завершальним етапом є нанесення на область ін’єкції препарату “Траумель С”.
Принцип дії контурної пластики
Під час процедури ми «виштовхуємо» шкірні складки, вводячи великі об’єми гелю, в результаті відбувається розгладжування зморшок або поповнення дефіциту тканин (вилиць, губ, щік).
Переваги контурної пластики
- Не потребує тимчасової соціальної ізоляції пацієнта.
- Відсутня потреба проводити загальну анестезію.
- Результат видно практично одразу.
- Процедуру проводять у амбулаторних умовах.
Комплексні програми
Контурну пластику застосовують у комплексних омолоджувальних програмах, а саме на завершальному етапі (проведення процедури біоревіталізації та elos-ліфтингу → введення аутологічних фібробластів → проведення фракційного термолізу → виконання процедури контурної пластики).
Показання до контурної пластики
Ми рекомендуємо проводити контурну пластику при:
Вікові зміни шкірного покриву:
- Зморшок.
- Зміна овалу обличчя.
- Атрофічні рубці.
- Посттравматичні деформації.
- Декоративна зміна окремої риси зовнішності.
Протипоказання до контурної пластики
Ми категорично не рекомендуємо проходити процедуру контурної пластики людям з:
- Тяжкими соматичними захворюваннями.
- Порушенням згортання крові.
- Автоімунними захворюваннями.
- Гарячковим станом.
- Запальними процесами будь-яких генезів у зоні передбачуваних ін’єкцій препарату.
- Вагітністю.
- Лактація.
- Підвищена чутливість до препарату.
- Раніше введеними імплантантами, що небіодеградуються, в зоні передбачуваних ін’єкцій препарату.
- Гіпертрофічними та келоїдними рубцями.
Рекомендації до та після процедури контурної пластики
До процедури:
- Обов’язково проінформуйте лікаря, якщо Ви приймаєте аспірин та великі дози вітаміну С.
- Обов’язково проінформуйте лікаря, якщо Ви мали герпетичний висип на обличчі.
- Строго заборонено вживання кави та алкоголю в день процедури.
Після процедури:
- Протягом 12 годин після ін’єкцій використання косметики заборонено.
- Слід обмежити активність мімічних м’язів у ділянці введення препарату протягом 2-х тижнів.
- Необхідно виключити тривалу дію променів сонця та підтримувати температуру свого оточення вище 0°С протягом 2-х тижнів. Для захисту від сонця можна скористатися сонцезахисним кремом (Bioderma Fotoderm).
- Заборонено відвідування сауни протягом 2 тижнів після процедури.
- Набряки, почервоніння протягом першої доби та поодинокі мікрогематоми, які зберігаються 2-3 доби, вважаються нормальною реакцією організму на процедуру. Якщо ж подібні явища продовжуватимуться довше, обов’язково необхідно повідомити про це фахівця.
Лікувальний ефект процедури контурної пластики
При попаданні в шкіру гіалуронової кислоти відбувається підвищення внутрішнього об’єму тканин, підняття поверхні шкірного покриву, внаслідок чого відбувається вирівнювання зморшок і складок, надання щокам об’ємності, так само, як і підборіддя та губ, відбувається заповнення дефектів тканини.
Побічні ефекти контурної пластики
- Почервоніння (може проявитися відразу після проведення процедури). Проходить саме через 1,5-2 години.
- Набряк (може проявитися відразу після проведення процедури в особливо чутливих областях). Набряклість проявляється рідко, проходить протягом 12-24 годин після процедури.
- Точкові синці (можуть з’явитися протягом доби після процедури). Проходять упродовж 2-х тижнів після процедури.
Давно хотіла зробити пластику, але боялася, з усіх медичних центрів вибрала Альтернативу і не пошкодувала. Зникли зморшки, змінився овал обличчя. Раджу