УЗД - доплер органів малого тазу: матка, яєчники, придатки

    грн


    Доплерографія судин малого таза показана при діагностиці різних захворювань як у жінок, так і у чоловіків. Це обстеження оцінює стан та особливості судин сечостатевої системи людини.

    Допплерівське дослідження складається з двох типів сканування: подвійного сканування та потрійного сканування (кольорового). Поєднання цих технологій дозволяє фахівцям отримувати повну інформацію про судини (вени та артерії): їх розміри, пропускну здатність, швидкість і напрямок кровотоку.

    Показання допплера судин малого таза

    Обов’язково необхідно пройти доплерографію судин малого тазу, якщо є такі підозри:

    • Безпліддя (жіноча та чоловіча)
    • Анатомічні дефекти матки та придатків
    • Міоми
    • Спайки та закупорки фалопієвих труб
    • Пухлини передміхурової залози, матки та яєчників
    • Простатить
    • Варикоцеле
    • Імпотенція
    • Варикозне розширення вен нижніх кінцівок
    • Захворювання жіночих статевих органів із хронічним запальним процесом
    • Прохідність великих судин (вен та артерій).

    Ще причинами для проходження тазової доплерографії можуть бути біль і дискомфорт у паху, незрозумілий свербіж, оніміння і печіння в нижніх кінцівках, проблеми з сечовипусканням, кров у сечі, проблеми з ерекцією та порушення менструального циклу.

    Як проходить доплерографія органів малого тазу

    Існує 3 способи проведення УЗД:

    Трансабдомінально – Датчик у цьому випадку розміщують на поверхні живота. Цей метод підходить жінкам у третьому триместрі вагітності, дівчатам, які не ведуть статеве життя, та чоловікам під час перевірки сечового міхура.

    Трансвагінально – через піхву жінки. Перевага цього дослідження полягає в розміщенні датчика якомога ближче до досліджуваного органу. Такий підхід дозволяє отримати більш повну інформацію про вени та артерії внутрішніх статевих органів пацієнтки.

    Трансректально – через пряму кишку. Це дослідження рекомендується для уточнення діагнозу після УЗД органів черевної порожнини у дівчат та діагностики захворювань передміхурової залози у чоловіків. Діагностика здійснюється ультратонкими датчиками, тому дискомфорту вона викликає.

    Лікарі Медичного центру «Альтернатива» на прийомі визначать, що найбільш доцільно і корисно в кожному конкретному випадку. Ви так само можете поставити всі питання, що Вас цікавлять – наші фахівці обов’язково розкажуть вам про всі тонкощі дослідження.

    Підготовка до доплерографії органів малого тазу

    Планова ультразвукова доплерографія органів малого тазу проводиться на 7-й день після початку менструації у жінок. Чоловіки можуть пройти процедуру будь-коли.

    Якщо планується УЗДГ абдомінально, необхідно за 3 дні до дослідження дотримуватися дієти, що знижує газоутворення (без фруктів, овочів, молока, газованих напоїв).

    Трансректальні та трансвагінальні дослідження не вимагають підготовки.

    Результати доплерографії органів малого тазу

    Після обстеження пацієнту будуть видані всі результати діагностики, разом із розшифровкою та описом. Крім того, Вам дадуть рекомендації щодо подальшого лікування.

    Відгуки – доплер органів малого тазу

    guest
    0 комментариев
    Inline Feedbacks
    View all comments